Strona 2 z 213 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2128

Wątek: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

  1. #11

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    Skoro Tobie nie chce się przyłożyć do własnych zdjęć to dlaczego oczekujesz, że komuś innemu będzie chciało się je oglądać?

    PS. Ciekawe jest jeszcze szóste z pierwszej serii. Ale jak nie będzie Ci się chciało numerować zdjęć, to będzie ciężko za każdym razem marnować ileś tam słów na to, żeby opisywać o które zdjęcie chodzi. Tzn. nie będzie się chciało pisać...
    Odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta - nie każdy ma tak wygórowane oczekiwania co do jakości zdjęć jak Ty. Dla mnie i wielu innych sto razy ważniejsze jest to co fotografia przedstawia, niż jej ekstra wygląd. Moje zdjęcia z założenia nigdy nie miały i nie mają być ''artystycznie piękne''. Jeżeli Tobie nie odpowiadają to nie trać wiecej czasu na oglądanie ich w przyszłości (w dalszym ciągu podtrzymuję to co wyraziłem w poprzednim poście odnośnie obróbki). Co zaś tyczy się numeracji zdjęć odpiszę Ci to samo co yamadzie - wystarczy je powiększyć (zawierają opis, numer lub obie te rzeczy). Odnosi się to do wszystkich fotografii które zamieściłem na portalu także w innych wątkach.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar omox
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Warszawa i okolice
    Posty
    44
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Nigdy wcześniej nie widziałem takiej produkcji... nie oceniam warsztatu fotograficznego bo cały skupiłem się na oglądaniu tego co przedstawiasz i pochłonęło mnie oglądanie "detali tej hali"

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Odpowiedź na Twoje jest prosta - nie każdy ma tak wygórowane oczekiwania co do jakości zdjęć jak Ty. Dla mnie i wielu innych sto razy ważniejsze jest to co fotografia przedstawia, niż jej ekstra wygląd. Moje zdjęcia z założenia nigdy nie miały i nie mają być ''artystycznie piękne''. Jeżeli Tobie nie odpowiadają to nie trać wiecej czasu na oglądanie ich w przyszłości (w dalszym ciągu podtrzymuję to co wyraziłem w poprzednim poście odnośnie obróbki). Co zaś tyczy się numeracji zdjęć odpiszę Ci to samo co yamadzie - wystarczy je powiększyć (zawierają opis, numer lub obie te rzeczy). Odnosi się to do wszystkich fotografii które zamieściłem na portalu także w innych wątkach.
    Nie zrozum tego źle, ale jest takie przysłowie- "kiedy wchodzisz między wrony, musisz krakać jak i one". Na forum utarło się, że dajemy numery obok zdjęcia. Jeśli liczysz na dyskusję na temat zdjęć, wyjdź na przeciw dyskutantom. Na prawdę warto. Przykład, ktoś pisze, że fotka 35 jest taka i owaka. Teraz inni muszą powiększać fotki w poszukiwaniu tej 35-ej. Jak nr jest na wierzchu, to mają jak na dłoni, a tak... Ot, tak drobna ergonomia. Ciebie to nic nie kosztuje, a reszcie ułatwi życie.
    Wstawiej następne
    The question is, who cares?

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Dla mnie i wielu innych sto razy ważniejsze jest to co fotografia przedstawia, niż jej ekstra wygląd. Moje zdjęcia z założenia nigdy nie miały i nie mają być ''artystycznie piękne''. Jeżeli Tobie nie odpowiadają to nie trać wiecej czasu na oglądanie ich w przyszłości (w dalszym ciągu podtrzymuję to co wyraziłem w poprzednim poście odnośnie obróbki).
    Wystawiasz fotki we watku dla poczatkujacych,pokazujesz je na forum fotograficznym.Dlaczego od razu zaczynasz selekcjonowac widzow.Dlaczego piszesz,ze Ci sie nie chce,ze sto innych???Zmienisz zdanie jak 104 osoby Ci napisze ze powinienes sie przylozyc do obrobki??

    Skoro wystawiasz fotki na forum fotograficznym to licz sie z kazdym zdaniem na ich temat,tym bardziej,ze poczatkujesz w temacie.

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Nie zrozum tego źle, ale jest takie przysłowie- "kiedy wchodzisz między wrony, musisz krakać jak i one". Na forum utarło się, że dajemy numery obok zdjęcia. Jeśli liczysz na dyskusję na temat zdjęć, wyjdź na przeciw dyskutantom. Na prawdę warto. Przykład, ktoś pisze, że fotka 35 jest taka i owaka. Teraz inni muszą powiększać fotki w poszukiwaniu tej 35-ej. Jak nr jest na wierzchu, to mają jak na dłoni, a tak... Ot, tak drobna ergonomia. Ciebie to nic nie kosztuje, a reszcie ułatwi życie.
    Wstawiej następne
    Nie ma problemu od teraz wszystkie moje fotografie zgodnie z życzeniem będą numerowane oraz w miarę możliwości opisywane.

    ---------- Post dodany o 15:00 ---------- Poprzedni post był o 14:34 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Wystawiasz fotki we watku dla poczatkujacych,pokazujesz je na forum fotograficznym.Dlaczego od razu zaczynasz selekcjonowac widzow.Dlaczego piszesz,ze Ci sie nie chce,ze sto innych???Zmienisz zdanie jak 104 osoby Ci napisze ze powinienes sie przylozyc do obrobki??

    Skoro wystawiasz fotki na forum fotograficznym to licz sie z kazdym zdaniem na ich temat,tym bardziej,ze poczatkujesz w temacie.
    Nie wiem na jakiej podstawie doszedłeś do wniosku że kogoś selekcjonuję. Ten wątek jest dla każdego kto interesuje się szeroko pojętą techniką i mam nadzieję że inni też coś dorzucą. Co do obróbki to obawiam się że jestem niereformowalny i nawet 105 osób tego nie zmieni - oczywiście mam pełną świadomość że są tacy którym moje foty nie będą się podobać. Dodam jeszcze że staram się odpowiednio dobierać swoje zdjęcia i nie wrzucać byle czego.
    Ostatnio edytowane przez Operator ; 2.02.13 o 17:22

  6. #16
    | OlyJedi Awatar piotrdwr
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    62
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Z fabryki Fiata fajne jako krajoznawcze tzn. wycieczkowe, ale nic poza tym. Jak traktujesz fotografię serio i chcesz się czegoś nauczyć to raczej powinieneś być reformowalny i otwarty na uwagi kolegów z tego portalu, bo jest tu sporo osób znających się naprawdę na fachu służących swoją wiedzą i pomagających tym zaczynającym dopiero swoja przygodę z fotografią. Wrzucaj przemyślane i raczej postaw na jakość niż na ilość. Jak masz jakieś wątpliwości to pytaj...
    Pozdrawiam,
    piotrdwr


  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Jeżeli Tobie nie odpowiadają to nie trać wiecej czasu na oglądanie ich w przyszłości (w dalszym ciągu podtrzymuję to co wyraziłem w poprzednim poście odnośnie obróbki).
    Na podstawie Twoich slow odczulem selekcjonowanie.Wg mnie wyglada to tak.Niepodoba Ci sie taka obrobka to nie ogladaj tych fotek,Nie ogladaj i nie pisz,ze Ci sie niepopdoba.

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Cytat Zamieszczone przez piotrdwr Zobacz posta
    Z fabryki Fiata fajne jako krajoznawcze tzn. wycieczkowe, ale nic poza tym. Jak traktujesz fotografię serio i chcesz się czegoś nauczyć to raczej powinieneś być reformowalny i otwarty na uwagi kolegów z tego portalu, bo jest tu sporo osób znających się naprawdę na fachu służących swoją wiedzą i pomagających tym zaczynającym dopiero swoja przygodę z fotografią. Wrzucaj przemyślane i raczej postaw na jakość niż na ilość. Jak masz jakieś wątpliwości to pytaj...
    Jako że dyskusja w tym wątku zamiast dotyczyć meritum zeszła na inne tory muszę wyjaśnić kilka kwestii. Mój wątek zamieściłem w ''zdjęciach początkujących'' przez nieuwagę - po prostu po długim przeszukiwaniu tego działu i myśleniu o tym co wrzucić zapomniałem przejść do subforum ''ocena zdjęć''. W moim drugim poście prosiłem któregoś z adminów o przeniesienie go - niestety bez skutku. Jestem przekonany że gdyby tak się stało nie byłoby tej niepotrzebnej słownej przepychanki. Wnioskuję tak na podstawie moich wątków które założyłem wcześniej. Zdjęcia zacząłem robić dość dawno jeszcze w czasach analogowych więc nie jest to ''zaczynanie przygody z fotografią''. Muszę powiedzieć że zdjęcia robię rzadko i w konkretnym celu. Focenie jest dla mnie tylko narzędziem do zapisu tego co mnie interesuje. Dlatego sam proces robienia zdjęć, a szczególnie ich obróbka mnie nie pociągają. Oczywiście zdarza mi się niekiedy coś poprawić np. przyciąć, wyrównać czy zmniejszyć, ale nie głębsza ingerencja. Poza tym żeby było to sensowne musiałbym robić w raw-ach gdy tymczasem wystarczają mi jpg-i. Co do wrzuconych fot to właśnie mają one być jak najbardziej ''krajoznawcze'' czy ''wycieczkowe'' - mają tylko zainteresować, wzbudzić ciekawość, a nie być przedmiotem sporów czy mieć wartość samą w sobie. Jeżeli chodzi o krytyczne uwagi to jestem na nie jak najbardziej otwarty, co nie znaczy że zaraz się do nich zastosuję bez zastrzeżeń. Zgadzam się też że są na forum kompetentne osoby robiące świetne zdjęcia, tyle że ja nie mam ambicji ani celu by im dorównać. Na koniec dodam że postaram się wrzucać mniej zdjęć (bardziej przemyślanych) mam nadzieję.

    ---------- Post dodany o 03:01 ---------- Poprzedni post był o 02:40 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Na podstawie Twoich slow odczulem selekcjonowanie.Wg mnie wyglada to tak.Niepodoba Ci sie taka obrobka to nie ogladaj tych fotek,Nie ogladaj i nie pisz,ze Ci sie niepopdoba.
    Cytat który przytoczyłeś odnosił się do jednej konkretnej osoby, a nie wszystkich innych. Każdy może oczywiście oglądać i pisać co chce, nie znaczy to jednak że muszę się z tymi opiniami zgadzać. Co zaś tyczy się fotografii z fabryki to nie były obrabiane, a tylko zmniejszone.
    Ostatnio edytowane przez Operator ; 3.02.13 o 04:28

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Oj, podejrzewam że gdybyś dał wątek do działu "ocena zdjęć", to krytyka byłaby znacznie większa. Zerknij na podobne wątki do tego, wstawiane zdjęcia praktycznie nigdy nie są prezentowane "tak jak wyszły z aparatu". To co pokazałeś naprawdę jest ciekawe, szczególnie dla tych, którzy nigdy fabryki od środka nie widzieli. Jednak pokazują nam suchą rzeczywistość i brakuje im tego drobiazdu, który u widza wywołuje "ach" i "och".
    Ja zdjęcia robię od dość dawna, a i tak wiem, że daleko mi do większości osób z forum. Dlatego nim wstawię zdjęcie zawsze się zastanawiam na jaki odbiór mogę liczyć, a słowa krytyki przyjmuję na klatę, bo to zawsze czegoś uczy.
    The question is, who cares?

  10. #20

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria

    Odp: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Oj, podejrzewam że gdybyś dał wątek do działu "ocena zdjęć", to krytyka byłaby znacznie większa. Zerknij na podobne wątki do tego, wstawiane zdjęcia praktycznie nigdy nie są prezentowane "tak jak wyszły z aparatu". To co pokazałeś naprawdę jest ciekawe, szczególnie dla tych, którzy nigdy fabryki od środka nie widzieli. Jednak pokazują nam suchą rzeczywistość i brakuje im tego drobiazdu, który u widza wywołuje "ach" i "och".
    Ja zdjęcia robię od dość dawna, a i tak wiem, że daleko mi do większości osób z forum. Dlatego nim wstawię zdjęcie zawsze się zastanawiam na jaki odbiór mogę liczyć, a słowa krytyki przyjmuję na klatę, bo to zawsze czegoś uczy.
    To co teraz napiszę być może dla wielu będzie obrazoburcze, aczkolwiek najzupełniej szczere. Otóż muszę wyjawić że chyba wszystkie zdjęcia które wrzuciłem na tym forum w najróżniejszych wątkach nie były obrabiane, nie licząc jak pisałem powyżej jakichś przycięć, obróceń czy zmniejszania rozmiaru plików. Jakoś żadnej krytyki z tego powodu nie zauważyłem, chociaż trochę tego było - nie liczyłem dokładnie ile (jak ktoś chce może sprawdzić dokładnie). Niektóre zdjęcia wzbudziły aprobatę, na inne nie było żadnej reakcji - zwykle tak bywa. W związku z tym mam pytanie czy te foty były znacznie lepsze od tych które tu wrzuciłem? Osobiście nie sądzę by tak było (ale ja się nie znam). Co do ''och-ów'' i ''ach-ów'' to nawet przez myśl by mi nie przeszło (bez ironii), że ktoś mógłby się tym materiałem zachwycić - w końcu to tylko mało romantyczny zakład przemysłowy. W związku z tym chciałbym żeby ktoś z szanownych forumowiczów napisał wprost czy mam jeszcze wrzucać zdjęcia w tym wątku, czy też dać sobie spokój - z góry uprzedzam że mam tylko jpg-i prosto z puszki (bardzo mało lub też wcale nie obrobione). Dopóki nie otrzymam odpowiedzi powstrzymam się z wrzucaniem kolejnych zdjęć dając pole do popisu innym.

Podobne wątki

  1. Wyniki OR: Maszyna, maszyny
    By hades in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29.12.09, 17:08
  2. SP 550UZ Mandriva nie wykrywa urządzenia
    By edu79 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12.04.09, 00:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.