Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

  1. #1
    | OlyJedi Awatar grzesj
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sieradz
    Posty
    88
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

    Dlaczego tam? Gruzja była tak naprawdę naszym pierwotnym celem, a przekonały nas do niej opowieści ludzi, komentarze na forach, książki i fakt, że staje się coraz modniejsza – chcieliśmy zdążyć przez zalewem „motłochu egipskiego” – jeśli wiecie, co mam na myśli. Armenia trafiła się przypadkiem, przez bilety. Otóż wypatrując tanich biletów do Gruzji, trafiłem tanio bilety do Erywania – dlaczego by nie? - pomyślałem sobie – podróż jak diabli, włóczęga nad Morzem Czarnym, od Araratu po Batumi. Ok, decyzja podjęta w 5 minut, bilety kupione, jedziemy!

    Warszawa, oczekiwanie na lot, godzina około 21:00, wsiadamy, by za 3,5 znaleźć się w Erywaniu. W związku ze zmianą czasu przylot był około 5:30 rano czasu Armenii. W oczekiwaniu na wylot strzał samolotu, którym mieliśmy lecieć:




    Wreszcie weszliśmy na pokład, nastąpił start, spociłem się z 18 razy podczas wznoszenia, ale potem było coraz lepiej, niestety moja Towarzyszka podróży Agata przybierała na twarzy barwy zielonkawe. A poniżej nasza stolica z góry:




    Dzień 1
    5:30 rano, pilot informuje że wylądowaliśmy. No dobra, trzeba się wytarabanić, w sumie dość zmęczeni marzymy o herbacie i wyciągnięciu się w łóżku choć na chwilę. Ale najpierw trzeba załatwić wizy, taxi i dotrzeć do centrum Erywania – a miasto ogromne, mieszka w nim prawie 1,5 mln osób. Ormianie to ludzie dość przyjemni, pomocni, choć z deczka podejrzliwi. Ale jak już zaskarbi się ich sympatię, to zrobią wszystko by nam pomóc. Oczywiście cwaniaków znajdziemy wszędzie i tacy też byli ci, którzy koniecznie chcieli zaoferować swoje usługi taksówkarskie. Niestety będąc dość zmęczonym, miast udać się do taksówek korporacji stojących na zewnątrz zgodziłem się jechać z tymi oto ludźmi, którzy mieli tak naprawdę swoje prywatne samochody. Przepłaciłem prawie dwukrotnie, no ale cóż, to był mój pierwszy i ostatni błąd. Gość dalej gada (gęba mu się w zachwytach nie zamykała): - Wy pojedziecie Mercedesem, Mercedes haroszaja maszina, o da! – Ehe, może on był kurde haroszyj, ale ze 30 lat temu. No trudno, oby nas dowiózł. Upchnęliśmy nogami nasze plecaki do kufra, bo znajdowała się tam butla z gazem – w Armenii wszystkie auta na gaz, bo taniej. Z kufra waliło jak z murzyńskiej chaty – stęchlizną, pleśnią, gazem z butli i czort wie czym jeszcze. Pajechalil!
    Po drodze, na przedmieściach mijamy mnóstwo przybytków związanych z hazardem. Taksówkarz opowiada, że wiele lat temu jakiś Ormianin pojechał do USA, tam zarobił mnóstwo zielonych na hazardzie i przyjechał z powrotem otworzyć interes. Jak się dowiedzieli inni, poszli w ślady za nim. Nie pokażę żadnych zdjęć z drogi do centrum, bo ich zwyczajnie nie ma. Wyciąganie dużego aparatu to zaproszenie do podniesienia ceny o co najmniej 50%. Wjeżdżamy powoli do centrum, Mercedes kaszle, pierdzi, ledwo jedzie, na światłach facet gazuje, żeby nie zgasł. W końcu stało się. Nagle coś pieprzło, wybuchło, dym spod maski, silnik zgasł stoimy. Job Twoju mać! – zakląłem po cichu, ale facet usłyszał i zaczął rubasznie rechotać – Wsio w pariadkie - próbuje nas uspokoić. Wysiadł, chwyciła za śrubokręt (jest to magiczne narzędzie, którym wszystko można tam naprawić, o śrubokrętach będzie jeszcze). I faktycznie, 2 minuty dłubania pod maską i zaczęliśmy jechać dalej. Wspomnę, że jeszcze 2 razy podnosił maskę w drodze do hostelu, ale uff, wreszcie jesteśmy. Jest! – Penthouse Hostel piękny szyld na drzwiach. Płacę panu taksówkarzowi, gość chciał się jeszcze na 1000 dramów więcej utargować ale byłem nieustępliwy. Plecaki na ramiona i drapiemy się na 5 piętro owej kamienicy, bo tam był hostel.
    Otworzyła nam Kryśka – tak ją nazwaliśmy – na imię miała Christine. Niesamowita, uczynna i dobra osoba. Jako że Agata miała chorobę morską po samolocie, Krysia zrobiła Jej swoich magicznych ziółek, po których to przeszły Agacie wszystkie przypadłości po 20 minutach.
    Chrzanić ziółka, zobaczcie jaki widok z balkonu, w towarzystwie góry Aratat jedliśmy śniadanie (na górze Ararat ponoć zatrzymała się mityczna arka Noego):



    I trochę panoramy Erywania z balkonu:












    Ok, leżymy na kanapie w hallu, czekamy aż zwolni się nasz pokój. Trochę nam się oczy zamykają, ale jest super – adrenalina szybuje wysoko. Godzina około 7, zaczęli się budzić goście. Wychodzi jakiś facet, podchodzi do mnie i zapytuje: -Hi! – Hello - odpowiadam. Is this your first day? – Yes, indeed. – And where are you from? – From, Poland, and you? – Cześć – odpowiada. Hehe, wszyscy zaczęliśmy się smiać. Ooo, wreszcie zwolnił się nasz pokój. Idziemy się wykąpać, i przespać ze 3 godziny.
    Po trzech godzinach snu wstajemy i ruszamy w miasto (w zasadzie to musicie mi wybaczyć brak części zdjęć, które powinny były zostać wykonane, ale ogrom wrażeń, szybkość zwiedzania oraz ludzie ograniczyli moją zdolność).

    Pierwszy kadr po wyjsciu z hostelu:




    Miasto jak miasto, nie wyróżnia się specjalnie mocno od naszych, europejskich. Tyle, że wszystkie budynki z piaskowca:






    Idziemy coś zjeść, głodni jak diabli po całej nocy i połowie dnia. Oczywiście ormiański szaszłyk z baraniny i doskonałe, zimne piwo Kilikia – a jest gorąco, w słońcu 35 stopni:



    Kolejny cel to muzemu, ale cholera, było zamknięte bo to niedziela. No cóż, następnym razem:








    Rok 1545:



    Muzeum:



    Takich aut, jak stare Łady, czy Gazy w Armenii (Gruzji również) jest całe mnóstwo:




    No dobra, idziemy na Kaskady. Kaskady, to jedno dość ciekawe miejsce, gdzie na poszczególnych „piętrach” znajdują się tematycznie różne związane z historią Armenii elementy. Ogólnie fajne miejsce do podziwiania widoków oraz panoramy miasta, a także do odpoczynku. Taki park ułożony kaskadowo:






    Piętro pierwsze:



    Ostatnio edytowane przez hades ; 20.01.13 o 23:56 Powód: Zmiana Fiends Hostel -> Penthouse Hostel, na prośbę autora.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

    Cytat Zamieszczone przez grzesj Zobacz posta
    Napisałem się, nawklejałem, wszysto poszło się.... Bo jest głupie ograniczenie 30 zdjęć. Ech....
    Bo przyjemności trzeba dawkować Nam dawkować Podziel opowieść na odcinki i do roboty
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar witwicky
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Ślůnsk - Radzionków
    Posty
    2.354
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria

    Odp: Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

    Dawaj, dawaj. Spędziłem w Gruzji kiedyś bardzo dużo czasu. Ciekaw jestem, jak to teraz wygląda nie okiem dziennikarzy.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

    Ja też bym chętnie przeczytał i pooglądał. bardzo mnie interesują te kierunki Dawaj!
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  5. #5
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria

    Odp: Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

    Czekam i czekam, a tu nic.

    Pozdrawiam

  6. #6
    | OlyJedi Awatar grzesj
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sieradz
    Posty
    88
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

    I dalej, kolejne piętra:




    Lew zrobiony ze starych, zużytych opon:



    Panorama z 2 bodajże piętra:





    Kolejne piętra:





    A tu już ostatnie piętro:





    Uff, dotarliśmy wreszcie na górę, a tu niespodzianka, jedna z najbogatszych dzielnic Erywania, co zresztą widać:






    Po drodze spotkaliśmy wąsatego kota:




    Pomnik „Matki Armenii”:




    Armenia ma całkiem dobrą infrastrukturę drogową:



    I kilka zdjęć z Erywania, z centrum. Tutaj np. rynek główny:








    Teatr na rynku:




    Tu bogata dzielnica handlowa:




    A tu opera, jeśli mnie pamięć mnie nie myli:




    Na dzisiaj dość, idziemy zmęczeniu do domu, zjeść coś, napić się piwa i spać, bo jutro czeka nas o wiele ciekawszy dzień. Ale gdzież tam – hostelu spotkaliśmy wspaniałą polsko – francuską grupę, z którymi się zaprzyjaźniliśmy. Poskutkowało to wieczornym wyjściem i późnym powrotem, w stanie lekko wskazującym. A oto nasz Dream team:





    Dreamtem odpowiadał, że jeśli chodzi o samochody, to i oni spotkali się z naprawami w trakcie za pomocą magicznego śrubokręta.

    Spać, jutro dzień drugi, Garni i Gekhard przed nami. Będzie ciekawiej, uwierzcie mi, o wiele ciekawiej...

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

    mo to czekam niecierpliwie, dawaj infa o cenach, kusi mnie Gruzja

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

    Bardzo fajne, czekam na cd jak pozostali
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #9
    | OlyJedi Awatar grzesj
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sieradz
    Posty
    88
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

    Rok, dwa lata temu można było kupić bilety lotnicze ok 500zł. Teraz jest już gorzej ze znalezieniem biletów tak dobrej cenie. Ale tak ogólnie: jedzenie jest tanie, trzeba chodzić do knajp dla miejscowych (dla przykładu, w Tbilisi za 2 daniowy obiad z przystawką i piwem na 2 osoby - w sumie 20zł - nie wspominając o podniebieniu będącym w Niebie po zjedzeniu tego Jedzenia). Transport jest również dość tani. Noclegi - oceniłbym jako ceny na średnim poziomie). Mogę dać dobre kontakty W sumie, 2 tygodnie, duuużo kilometrów, miejsc, i zabytków + lot + nie odmawianie sobie niczego, suweniry - 6500zł na 2 osoby.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Gruzja, Armenia 2012 - fotorelacja

    Jak dla mnie rewelka. Świetnie się to czyta i fajnie, że można sobie jeszcze co nieco obejrzeć Czekam na kolejny i masz u mnie dużego plusa
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

Podobne wątki

  1. Wietnam - Fotorelacja Muminka
    By Muminek in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 338
    Ostatni post / autor: 23.08.13, 00:43
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.03.12, 13:20
  3. Korsyka - fotorelacja | www.korsyka.kondi.pl
    By kondi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15.08.05, 17:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.