Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przesiadka z Canona G6 na Olka E-400. Opinia żółtodzioba.

  1. #1
    | OlyJedi Awatar mroziu
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Przesiadka z Canona G6 na Olka E-400. Opinia żółtodzioba.

    Witam!
    Od kilku dni jestem posiadaczem Olego E-400 z obiektywem Zuiko 14-42. Wcześniej użytkowałem Canona G6. Traktuję fotografię hobbystycznie i chcę podzielić się wrażeniami po przesiadce. Więc...
    Jestem nieco rozczarowany jakością zdjęć z ciemnego obiektywu kitowego. Przypomnę, że G6 miał światło f/2.0-3.0. I z tymi parametrami cykałem portrety (mój ulubiony rodzaj fotek). W Olku przy 42mm przesłona wynosi 5.6 więc często muszę się posiłkować podwyższeniem ISO, a co tym idzie zwiększeniem szumów. Nawiasem mówiąc nie są to szumy które bardzo przeszkadzają, nawet ISO 1600. No i głębia nie jest taka "portretowa". Oczywiście rozumiem, że nie jest to obiektyw portretowy. Ale póki co jestem nieco rozczarowany. Załączam fotki do obejrzenie, z Canonka i z Olego. Oczywiście muszę wspomnieć o nieporównywalnie większej funkcjonalności i szybkości Olka. Jednak spodziewałem się większej różnicy w jakości. No.. może nie aż takiej jak po przesiadce z Canona A60 na G6 ale jednak. Dodam, że to moja pierwsza lustrzanka. Fotki z Canona były wywoływane z Rawa, natomiast z Olego są JPG. No i podczas sesji Canonkiem było lepsze światło, lekko zachmurzone niebo co za tym idzie rozproszone światło. No i zapomniałem dodać, że jestem zachwycony szerokim kątem.
    Pozdrawiam. Mroziu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hustawka_185.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	159,1 KB
ID:	1962   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pies_184.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	186,4 KB
ID:	1963   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adam_586.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	176,3 KB
ID:	1964   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sandra_114.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	193,9 KB
ID:	1965  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kot_142.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	194,8 KB
ID:	1966  

  2. #2
    Awatar mathu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    466
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    No to podłącz jakiś obiektyw portretowy o świetle 2.0 i spadniesz z krzesła ;> Nawet z M42 za kilkadziesiąt złotych osiągniesz znacznie lepsze efekty niż z G6.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Po pierwsze - przesiąć się na rawy,

    po drugie jak lubisz portrety zastanów się nad zakupem 40-150 F:3,5-4,5 dobrze się do tego nadaje i jest nie drogi...

    Wtedy powinieneś być zadowolony z przesiadki

    Porównuj oba aparaty w podobnych warunkach, pamiętaj ze te 2 zdjęcia z Canona to twoje ulubione, z olka są to pierwsze lepsze
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  4. #4
    | OlyJedi Awatar mroziu
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andytown
    Porównuj oba aparaty w podobnych warunkach, pamiętaj ze te 2 zdjęcia z Canona to twoje ulubione, z olka są to pierwsze lepsze
    Jak najbardziej zgadzam się. Póki co zastanawiam się nad jakimś zenitarem na M42.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    M-42 jako uzupełnienie w obiektywie 40-150przy najlepszych do portretów ogniskowych 40-60 będziesz maił światło od 3,5 do 4 polecam. Co do lustrzanek jest zupełnie inna plastyka zdjęcia. żeby uzyskać podobne efekty (ostrość) co G6 niestety będziesz musiał wyostrzać

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mroziu- najlepiej zdjęcia z dwóch aparatów porównać na papierze i to w formacie 30x40, oczywiście mówimy tu o tym samym motywie na obrazkach i zrobione przy tej samej ogniskowej Np. Fotojoker co jakis czas puszcza promocje na te formaty w cenie np.2,99zł i można się pokusić wtedy o porónanie, a róznicę widać gołym okiem, czego np. na podstawie obrazków z galerii dpreview nie stwierdzisz-przynajmniej ja i wielu moich kolegów. Jak zamierzasz pobawić się zenitarami to pierwszy kłopot będziesz miał z ostrzeniem, bo obraz w wizjerze E400 jest mały i nawet super jasny obiektyw cudów nie zdziała, drugi to ze wzgl na przelicznik x2 koniecznośc zakupu statywu-prędzej , czy później do tego dojdziesz, kolorki przy przymkniętej przysłonie są w tych manualnych obiektywach znacznie lepsze, w moim E400 z obiektywami Pentaxa przy pełnej przysłonie są przygaszone i idą w żółć. Komfort pracy z Olkiem E400 poprawia wymiana muszli na powiększającą ME-1 Na tym forum jest kilku użytkowników E400 z różnym stażem fotograficznym i nie wiedzieć dlaczego, ale odczuwam, że niektórzy mają poczucie posiadania gorszego sprzętu. E400 to nie jest sprzęt profi, ale to co oferuje to extra klasa amatorska, choć lepsze są E410 i zwłaszcza E510 to jednak cenowo na pierwsza lustrzankę jest nie lada atrakcją. Pozdrawiam.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    163
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Tez mam mam G6 i E1+14-54 + 50 i pierwsze co mnie zaskoczyło to wlaśnie to ze w koncu jest jakies rozmycie tla G6 ma obiektyw ze swiatlem 2.0-3.0 tylko co z tego jak w pomieszczeniach zamkniętych zawsze i tak wszystko ostro wychodziło takze taki średni ten G6 do portretów . Jeszcze u olympusa dużo lepszy WB w canonie często jakaś pożółkła skóra mi wychodziła no i u olympusa całkowity brak aberracji, która w canonie jest zawsze prawie widoczna. Ogólnie to oba aparaty są bardzo dobre i nie zamierzam żadnego z nich sprzedać choć G6 już prawie wcale nie używam. Acha no i jeszcze przy zdjęciach w pokoju w G6 to zawsze wszystko jakoś dziwnie wychodziło wszystkie szafy się 'waliły' itp efekty perspektywy.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Don Pedro
    ...Na tym forum jest kilku użytkowników E400 z różnym stażem fotograficznym i nie wiedzieć dlaczego, ale odczuwam, że niektórzy mają poczucie posiadania gorszego sprzętu...

    Pozdrawiam.
    Eeee tam, ja takiego kompleksu nie posiadam .
    Wręcz przeciwnie - jestem BARDZO zadowolony i dumny z faktu posiadania E-400.
    Choć powiem szczerze że E-510 kusi mnie ze względu na IS
    Ale to może gdzieś w dalekiej przyszłości...
    Na razie poznajemy się coraz lepiej z E-400.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  9. #9
    | OlyJedi Awatar motoko
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Szkocja
    Posty
    290
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    No cóż, zdjęcia które zaprezentowałeś IMHO niezbyt nadają się do porównania - zbyt duże różnice w odległości między aparatem a fotografowanym obiektem powodują równie dużą różnicę w głębi ostrości. Ustaw sobie nieruchomy obiekt, wyciągnij obiektyw w Olku na 42mm, w Canonie metodą prób i błędów znajdź podobną ogniskową, ustaw równe ISO i przysłonę 5.6 dla obu aparatów, pstryknij fotki, wywołaj RAW-y i wtedy zobaczysz różnice.
    I cyfra i analog...




  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam

    Również jestem świeżo "upieczonym" właścicielem E-400. To moja pierwsza lustrzanka i zarazem trzeci aparat marki Olympus. Jestem na etapie poznawania sprzętu, a raczej jego zachowań w określonych sytuacjach.
    Jak na razie zauważam, że nieco inaczej niż w kompaktach (np. SP-320) sprawuje się pomiar światła. Jest jakby bardziej wrażliwy, przez co ustawienie ekspozycji wymaga większej uwagi od fotografującego. Nieocenioną pomocą jest tutaj histogram, bo sam wyświetlacz LCD nie daje mi zbyt dużej pewności co do poprawnego naświetlenia. Zwłaszcza w sytuacji "portret na ciemnym tle" daję się zaskoczyć i zdjęcia bywają prześwietlone.

Podobne wątki

  1. Debiut żółtodzioba
    By markus74 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 11.10.12, 10:47
  2. Czy można Metza do Canona użyć do Olka?
    By Piotr_0602 in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.05.09, 13:23
  3. Przesiadka z E-500 na E-510
    By lukgier in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11.05.08, 22:49
  4. Przesiadka z Olka 740 na 8080
    By Junk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.08.04, 14:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.