Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Ślub by dorjan

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Ślub by dorjan

    Kolejny ślub w wykonaniu amatora. Nie jest to moje pierwsze doświadczenie i nie odczuwam jakiegoś stresu przy fotografowaniu takich imprez, a nawet lubię czasami konkurować z fotograficznymi rzemieślnikami. Tym razem byłem jedym fotografem, ale zawodowy kamerzysta bardzo przeszkadzał.
    Wiejskie wesele i ślub w niewielkim i ciemnym kościele wymagał silnego oświetlenia lampą, tym bardziej że fotki zawsze wykonuję na ISO-100. Wszystkie zdjęcia wykone E-1 z 14-54mm i lampą błyskową Metz 70MZ-5. Plon fotograficzny z całego wesela to ponad 700 fotek. Wklejone zdjęcia mają maksymalny akceptowany w galerii format o dłuższym boku 950 pikseli.

    Zapraszam do obejrzenia w poniższym linku.

    https://galeria.olympusclub.pl/thumbnails.php?album=988

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar Peniek242
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    KRK
    Posty
    539
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    hmm, dobrze, ze ja juz jestem po.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Witam

    Nie mają tej 'magii" co zdjęcia willowa - ale sam chciałbym takie uzyskać. Jak młodzi zadowoleni - to najważniejsze!
    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    dorjan z całym szacunkiem do Ciebie ale mam nadzieję że młodzi nie musieli płacić za te zdjęcia i dlatego ze były za darmo to im się podobały.

    Jedynie podziw dla Ciebie za to że robiąc takie fotki nie masz stresu pokazać młodym

  5. #5
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez west73
    dorjan z całym szacunkiem do Ciebie ale mam nadzieję że młodzi nie musieli płacić za te zdjęcia i dlatego ze były za darmo to im się podobały.

    Jedynie podziw dla Ciebie za to że robiąc takie fotki nie masz stresu pokazać młodym
    Z całym szacunkiem dla Ciebie west73, ale chyba dajesz się ponieść fotograficznej wizji art poetica. Ludzie dla których fotografia nie jest pasją są mniej krytyczni wobec zdjęć niż większość foto maniaków. Ty byś chciał sceny niczym z bajki, a ludzie chcą ZWYCZAJNYCH zdjęć. Jak byś położył im na stole zdjęcia nazwijmy to bardziej ambitne i zwyczajne niczym te dorjana ich wybór mógłby Cię zaskoczyć.

    Podsumowując... wbrew pozorom i opinii willowa trudniej fotografować modę niż śluby. W fotografii mody nie można sobie pozwolić na będy (przykładowo w oświetleniu), a w fotografii ślubnej możesz walić błyskiem po oczach i tak Ci to wybaczą.

    Ostatnio czytałem wywód byłego Nikoniarza, a obecnie fullfrejmowego Canoniera. Uzasadniał przesiadkę z Nikona na 5D faktem, że teraz jest moda wśród młodych na fotografowanie w świetle zastanym. Ile fotografowanych par ma świadomość w jaki sposób mogą być fotografowani? Pięć na sto? Zaryzykowałbym stwierdzenie, że z 5D i jasnym szkłem łatwiej zaistnieć amatorowi w świecie prawdziwie zawodowych kotleciarzy. Nic mi nie sprawia takiego problemu jak zapanowanie nad błyskiem. Jak bym miał bardzo jasne szkło i ISO niczym to z 5D to łatwiej byłoby mi przewidzieć efekt niż doświetlając lampą.

    To takie amatorskie przemyślenia...

  6. #6
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    z00m, dokładnie, trochę wiedzy, pomiar punktowy i światło zastane " w miarę " opanowane.
    było sobie życie

  7. #7
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    The zOOm: zgadzam się z Tobą w 100%
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  8. #8
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    z00m, dokładnie, trochę wiedzy, pomiar punktowy i światło zastane " w miarę " opanowane.
    W zasadzie pozostaje tylko zapanować nad GO i wsjo. Mam spore problemy z prawidłowym doświetleniem za pomocą błysku sceny w dużych pomieszczeniach. Problem mniejszy jak można od sufitu, ale jak sufit absorbuje świtło lub nie rozprasza go równomiernie? Nie raz myślałem o ile by było prościej fotografować w takich warunkach mając do dyspozycji jasne szkło i wysokie ISO z 5D

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    [quote="The z00m"]
    Cytat Zamieszczone przez fotomic
    Nie raz myślałem o ile by było prościej fotografować w takich warunkach mając do dyspozycji jasne szkło i wysokie ISO z 5D
    Tak właśnie fociłem w ten weekend, pierwszy raz zdecydowałem się na rezygnacje z błysku na rzecz wysokiego ISO w 5D

    Wiem, ze teraz już tak zostanie ... najciekawsze jest to, ze na odbitkach zrobionych z nieodszumianego ISO 1000 o wymiarach 15x21 cm nie widać szumu/ziarna prawie w ogóle, co było dla mnie sporym zaskoczeniem. Zdjęcia wyglądają jak z reali 400, kto focił analogiem wie o czym pisze.
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez The z00m
    Z całym szacunkiem dla Ciebie west73, ale chyba dajesz się ponieść fotograficznej wizji art poetica. Ludzie dla których fotografia nie jest pasją są mniej krytyczni wobec zdjęć niż większość foto maniaków. Ty byś chciał sceny niczym z bajki, a ludzie chcą ZWYCZAJNYCH zdjęć. Jak byś położył im na stole zdjęcia nazwijmy to bardziej ambitne i zwyczajne niczym te dorjana ich wybór mógłby Cię zaskoczyć.
    Czy to nie my ludzie którzy fotografują (amatorsko czy też profesjonalnie) nie powinniśmy zadbać aby pokazać ludziom piękno fotografii a nie zdjęcia

Podobne wątki

  1. Amator na ślub - help
    By kilimandzaro in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 9.02.10, 19:18
  2. na ślub z E-500
    By kika in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 27.07.09, 18:23
  3. Ślub
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 5.08.07, 00:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.