Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Lubitel166B

  1. #1
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Lubitel166B

    Jak w temacie, dostałem takiego cudaka

    Nazwa:  Lubitel166B.jpg
Wyświetleń: 137
Rozmiar:  417,0 KB


    Mechanicznie sprawny. Warto do tego dokupić kliszę, jaką i za ile mniej więcej, czy szkoda zachodu.
    Wiem tylko, że to średni format 6x6cm. Co ewentualnie później z wywołaniem, czy można np. otrzymać skany z wywołanej kliszy...
    Może jakaś dobra dusza coś podpowie

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Lubitel166B

    Szkoda zachodu, to cienka optyka i niska tolerancja wykonania. Już lepiej poszukaj gdzieś Starta albo czegoś naprawdę fajnego.
    O ile pamiętam (bo popstrykałem kiedyś dokładnie takim), kadr był trochę ''cropowy'' (poniżej 5,5x5,5) - taka ciekawostka. Skanowałem materiały fotografując je jeszcze Canonem 300D.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Lubitel166B

    Dzięki za odpowiedź. Zostanę przy cyfrowym, ten tak okazyjnie dostałem. Może z samej ciekawości go z raz użyję.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Lubitel166B

    Kusi, żeby użyć. Też mi się pęta kilka smien, zenitów, praktik itp. szmelcu, ślicznie pstrykają, ale... daję sobie na wstrzymanie - cyfrą mogę tak samo kiepsko albo lepiej. Żałuję tylko, że nie miałem siły przebicia, by w czasach podstawówkowych nakupić klisz ciętych (na bazarach można było kupić tanio na metry) i pstrykać wszystko dookoła, nawet nie robiąc odbitek do dziś.
    Obecnie już nie ma takiego ciśnienia, bo dość że wszyscy wszystko pstrykają, to zostanie po nas jeszcze google street - genialny wynalazek dokumenujący. Mam nadzieję tylko, że po pierwsze jakość tych kamer szybko wzrośnie, a po drugie - google trzyma wersje bez cenzury (zamazanych twarzy), które będzie piękną sprawą za lat sto.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Lubitel166B

    a ja tak ciągle myślę o smienie czy do niej filmu nia zapiąć i poczuć się jak daaaawno temu

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Lubitel166B

    Przez takie konstrukcje można się zniechęcić do fotografii. Jeśli tani TLR to Flexaret.
    Rolleicord, Canon
    flickr

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Lubitel166B

    U mnie sprawdza się doskonale... jako eksponat historyczny w gablocie, w studio.
    Fotografowałem nim kiedyś jeden raz. Więcej już nie chciałem.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Lubitel166B

    Cytat Zamieszczone przez Joki Zobacz posta
    U mnie sprawdza się doskonale... jako eksponat historyczny w gablocie, w studio.
    Fotografowałem nim kiedyś jeden raz. Więcej już nie chciałem.
    Pozdrawiam.
    Były takie czasy , gdy był to mój jedyny aparat. Zostało po nim trochę odbitek , a nie dawno trafił do mnie taki sam, ale już go nie uruchomię, za to wygląda nieźle za szybą.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.