Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Lampa studyjna czy systemowe?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    170
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Lampa studyjna czy systemowe?

    Mam taki dylemat: chciałem pobawić się w błyskanie - takie domowe, hobbystyczne - strobistyczne, i zastanawiam się czy zakupić lampę studyjną 600Ws z softboxem 90cm oktagolnalnym, czy pójść w lapki systemowe i zakupić np dodatkowe dwie 36R (jedną mam) i też wsadzić to w duży softbox. Poradźcie. Będę działał głównie w manualu, więc jeszcze rozważam temat wyzwalania? Czy możecie polecić jakiś stabilny i dobrze działający systemik wyzwalania radiowego, dużo tego na rynku i nie wiem co wybrać. Dodatm tylko, że wszystko będzie działało z OM-D.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Lampa studyjna czy systemowe?

    600Ws do domu?!? Masz pokój 100m2 i 4m. wysokości? No chyba, że w plener?
    Studyjne są wygodniejsze, "aparatowe" tańsze.
    Do tego TF-374 i będzie śmigać.
    Wybór należy do Ciebie.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Joki ; 10.01.13 o 13:02

  3. #3
    | OlyJedi Awatar eFiX
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    438
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Lampa studyjna czy systemowe?

    Cytat Zamieszczone przez Joki Zobacz posta
    600Ws do domu?!? Masz pokój 100m2 i 4m. wysokości? No chyba, że w plener?
    Studyjne są wygodniejsze, "aparatowe" tańsze.
    Wybór należy do Ciebie.
    Pozdrawiam.
    eeee tam 600ws sie przydaje np jak Cie najdzie żeby pobawić sie w zamrażanie ruchu. wiadomo że w cenie 600ws mozna kupic dobra 300'ke i pełen zestaw modyfikatorów itd, ale wszytko pokolei. ja mam w studiu 2x600ws i 3 x 300ws. i czasami przydałoby sie wiecej swiatla, tzn chcialbym zeby te 300'ki to byly 600'ki.

    Oczywiście sa przypadki, że używam tez 300ws na 1/32 mocy, nie chce generalizować, ale uważam ze zakup dobrej lampy (szczególnie np typu dual power, z miejscem na zasilanie zewnętrzne z batterypacka) to dobra inwestycja. Pozatym mocniejsza lampa - wieksza swoboda blyskania tzn mozesz ją skrecic na minimalna moc i strzelac prawie seryjnie (ruch etc) nie martwiac sie w zaden sposob o palnik.
    [5Dmk3] ----- [IRC] ------ [Klik!]
    Jestem wredny i się czepiam. Ostrzegam uczciwie.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Reedmooley
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    196
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Lampa studyjna czy systemowe?

    Hmm, naprawdę fajne są zestawy elinchroma tzw Studio 2 Go np taki http://www.techradar.com/news/photog...sted-1060818/4 wyzwalanie radiowe wbudowane, nadajnik w zestawie-wszystko zgrabnie pakowane.Sam się na niego czaje od jakiegoś czasu wlasnie do domowego studio.
    Opcja tańsza-jakieś Jinbei czy Mircopro, chinczyki itd.600ws to chyba przesada-do domu to 200 styka na luzie.
    E-420+ kit ZD 14-42 i Samyang 85mm f1.4
    Mój temat zdjęciowy-http://forum.olympusclub.pl/threads/81801-Reedmooley-początki-przygody-z-Olympusem

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Lampa studyjna czy systemowe?

    Jeśli błyskanie tylko w domu to ja bym brał studyjne.
    Najlepiej takie z mocowaniem bowensa.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Lampa studyjna czy systemowe?

    Cytat Zamieszczone przez thedoc Zobacz posta
    Mam taki dylemat: chciałem pobawić się w błyskanie - takie domowe, hobbystyczne - strobistyczne, i zastanawiam się czy zakupić lampę studyjną 600Ws z softboxem 90cm oktagolnalnym, czy pójść w lapki systemowe i zakupić np dodatkowe dwie 36R (jedną mam) i też wsadzić to w duży softbox. Poradźcie. Będę działał głównie w manualu, więc jeszcze rozważam temat wyzwalania? Czy możecie polecić jakiś stabilny i dobrze działający systemik wyzwalania radiowego, dużo tego na rynku i nie wiem co wybrać. Dodatm tylko, że wszystko będzie działało z OM-D.
    Nie dwie 36R, tylko kilka YN460II. Automatyka w dodatkowych się nie przyda, a w istotnych parametrach (moc, czas ładowania) YN są o niebo lepsze. Jeśli błyskanie ma być domowe (studio 20-30 m2, wysokość 2,5-3 m) i strobistyczne, to lampa studyjna nie ma większego sensu.

    Ed.: chyba, że inwestujesz w prestiż i punkty do lansu. To też nie jest bez znaczenia, niektóre modelki patrzą na wielkość sprzetu.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 10.01.13 o 16:16

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    170
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Lampa studyjna czy systemowe?

    Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Żadnego lansu nie oczekuję, już wyrosłem pomyślałem o jednej lampie studyjnej bo w sumie można kupić takową w cenie nowiej lampki systemowej. Systemowe wiadomo lżejsze, malutkie i w ogóle poręczne, do tego działają w trybie HSS czyli FP (sorry nazewnictwo z innego systemu mi jeszcze pozostało). Studyjna lampa za to jest na prąd i jest bardziej powtarzalna. Myślałem o zakupie czegoś takiego: http://www.foto-ivy.pl/product.php?id_product=182. Podobno jest to trwała konstrukcja a i czasem na dwór można to zabrać. 600 Ws to chyba mocny błysk, więc może skuszę się jednak na 300Ws. Acha ale czym to ustrojstwo odpalić?

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Lampa studyjna czy systemowe?

    Co to znaczy "bardziej powtarzalna"??

    Ja osobiście, jeśli to studio domowe, to poszedłbym w strobing i zakupił 2-3 dodatkowe manualne YongNuo seri 4xx albo 5xx.
    Do domu wystarczy a i w plenerze jakby lepsza "przenośność". Mając też kilka lamp takich samych łatwiej Ci będzie dograc parametry błysku (czyt. moc).
    Do tego zestawu dokupić radiowe wyzwalacze, np. Pixel Pawn, albo Soldier i będzie. Tymi wyzwalaczami można też odpalać lampy studyjne.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  9. #9
    | OlyJedi Awatar eFiX
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    438
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Lampa studyjna czy systemowe?

    Własnie z takich dwóch korzystam. 600Ws R+ Dual power. I polecam.
    [5Dmk3] ----- [IRC] ------ [Klik!]
    Jestem wredny i się czepiam. Ostrzegam uczciwie.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar lookee
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Gdzieś na południu
    Posty
    168
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Lampa studyjna czy systemowe?

    Cytat Zamieszczone przez thedoc Zobacz posta
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Żadnego lansu nie oczekuję, już wyrosłem pomyślałem o jednej lampie studyjnej bo w sumie można kupić takową w cenie nowiej lampki systemowej. Systemowe wiadomo lżejsze, malutkie i w ogóle poręczne, do tego działają w trybie HSS czyli FP (sorry nazewnictwo z innego systemu mi jeszcze pozostało). Studyjna lampa za to jest na prąd i jest bardziej powtarzalna. Myślałem o zakupie czegoś takiego: http://www.foto-ivy.pl/product.php?id_product=182. Podobno jest to trwała konstrukcja a i czasem na dwór można to zabrać. 600 Ws to chyba mocny błysk, więc może skuszę się jednak na 300Ws. Acha ale czym to ustrojstwo odpalić?
    Jesli planujemy robić i w domu i czasem wyjść w plener to bierz systemowe. Mniejsze i poreczniejsze. Wiem z doświadczenia. Lampa, która zaproponowałeś to duża lampa. W studio fajna sprawa, ale chodzić z nią w plener z powerpackiem to sobie nie wyobrażam. Chyba, ze masz asystenta.
    Jeśli tylko do studia to tylko studyjną. Moc będzie z tobą, zwłaszcza jak założysz duży softbox.
    Poza tym studyjna ma światło pilotujace, a systemowa nie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.09.16, 21:20
  2. Lampa studyjna i krótkie czasy.
    By sickside in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 17.11.09, 07:52
  3. lampa studyjna.
    By judasz in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.06.09, 16:21
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24.03.09, 17:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.