Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć

  1. #1
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć

    W innym watku zdecydowana wiekszość poleciła powyzsze rozwiązanie zamiast netbooka. W sumie dałem się przekonać ale jak to mam w zwyczaju poczytałem trochę o tabletach i ze zdziwieniem stwierdziłem, że to nie jest takie proste. Tablet wyjety z pudełka nie umożliwia zgrywania zdjęć na dysk zewnetrzny. Trzeba zrobić jakiegoś roota, wgrac sterowniki. Wiele osób pisze, że to prosta czynność ale patrząc na watki związane z tym zagadnieniem nie wydaje mi się to takie proste.

    Mam pytnie do uzytkowników tabletów - czy sa na rynku jakies modele, które umozliwiają zgrywanie zdjęć z tabletu na dysk zewnętrzny bez konieczności robienia roota? Ewentualnie jakies płatne oprogramoawanie to umożliwiające?

    Wstepnie myslałem o Google Nexus 7 i on ma mozliwość zakupu oprogramowania ale tylko umozliwiającego zgrywanie z pendriva na tablet ale już z tabletu na dysk zewnetrzny czy pendrive sie nie da.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pers Zobacz posta
    W innym watku zdecydowana wiekszość poleciła powyzsze rozwiązanie zamiast netbooka. W sumie dałem się przekonać ale jak to mam w zwyczaju poczytałem trochę o tabletach i ze zdziwieniem stwierdziłem, że to nie jest takie proste. Tablet wyjety z pudełka nie umożliwia zgrywania zdjęć na dysk zewnetrzny. Trzeba zrobić jakiegoś roota, wgrac sterowniki. Wiele osób pisze, że to prosta czynność ale patrząc na watki związane z tym zagadnieniem nie wydaje mi się to takie proste.

    Mam pytnie do uzytkowników tabletów - czy sa na rynku jakies modele, które umozliwiają zgrywanie zdjęć z tabletu na dysk zewnętrzny bez konieczności robienia roota? Ewentualnie jakies płatne oprogramoawanie to umożliwiające?

    Wstepnie myslałem o Google Nexus 7 i on ma mozliwość zakupu oprogramowania ale tylko umozliwiającego zgrywanie z pendriva na tablet ale już z tabletu na dysk zewnetrzny czy pendrive sie nie da.
    Mam 7 ke, root jest banalny.
    Usprawnia wiele rzeczy.
    U mnie chodzi w zestawieniu z nasem choćby, komunikacja dowolna np total commander po FTP, zasobach sieciowych albo cokolwiek

    Uzywam tez zew huba USB i dysków malych i tych 3.5 cala z zasilaniem, komunikacja w 2 strony.

    Netbook, laptop odeszly w sina dal, ba nawet dużego kompa juz nie odpalam

    Chcesz kupić 7 ke? Pisz.


    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez pers Zobacz posta
    W innym watku zdecydowana wiekszość poleciła powyzsze rozwiązanie zamiast netbooka. W sumie dałem się przekonać ale
    Zanim wdepniesz: Nexus (przynajmniej 10) czyta partycje EX, nie czyta ntfs. Jest darmowy soft firmy Paragon Software, ale wymaga roota. Nawet jak zrutujesz to:
    - potrzebujesz dodatkowej porcji Voltów dla zewnętrznego dysku (sprawdzałem na 1/2 terowych Paszportach WD),
    - kabla usb Y (są na alle niebieskie; dla usb 3)
    - zewnętrznej baterii (źródło prądu dla zewnętrznego dysku podpiętego do baterii i tabletu kablem typu Y)
    - na sam koniec potrzebujesz kabla usb OTG (USB <-> micro USB)

    Moc procka w tablecie:

    (Nexus 10) płynnie pliki z mocno zhaczonego GH2 odtwarza mi BestPlayer, VLC (wciąż tylko) Beta niestety się wykłada.

    Podsumowując: pożegnam się z tym gadżetem pod koniec roku; jeśli drugi raz miałbym kupować wdepnąłbym w coś zupełnie innego. Co? Dla mnie Windows tylko, że z ekranem Nexusa (2560x1600, 10")

    Czy taki Total Commander (jest dostępny na Androida) nie skopiuje plików na zewnątrz?
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar LuiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    341
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć

    Większość Galaxy Tabów ma tryb hosta USB po zakupie dodatkowej przelotki. Są też na rynku tablety wyposażone w pełnowymiarowe złącze USB. Takie np. Asusy Transformer mają 1-2 takie gniazda w stacji dokującej (klawiaturze). Większość tabletów ma również złącze microSD / SD, od czego wyjątkiem jest Twój Nexus niestety.
    E-M5 | E-M5 Mark II | EM-1 Mark II
    7-14 F2.8 | 25 F1.2 | 45 F1.2 | 45 F1.8 | 60 F2.8

  5. #5
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć

    Mam pierwszego transformera i nie mam żadnych problemów z przegrywaniem plików na dyski zewnętrzne (takie przenośne).

  6. #6
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć

    Dzieki panowie. Chciałbym się upewnić - jak kupie transformera to nie bedę musiał go rootowac aby zgrywać pliki na dyski zewnetrzne? Czyli kupuje i od razu moge zgrywac zdjęcia na tableta a następnie na dysk zewnetrzny bez dodatkowego zasilania.

    Naprawde nie chce sie bawić w rooty i inne zabawy. To ma być sprzet wyłącznie do internetu i przegrywania zdjęć na dysk zewnetrzny.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar LuiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    341
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez pers Zobacz posta
    Chciałbym się upewnić - jak kupie transformera to nie bedę musiał go rootowac aby zgrywać pliki na dyski zewnetrzne? Czyli kupuje i od razu moge zgrywac zdjęcia na tableta a następnie na dysk zewnetrzny bez dodatkowego zasilania.
    Tak. Tylko spraw sobie najlepiej wariant z klawiaturą - nie będzie trzeba dokupywać przelotek, a i bateria 2x dłużej wytrzyma.
    E-M5 | E-M5 Mark II | EM-1 Mark II
    7-14 F2.8 | 25 F1.2 | 45 F1.2 | 45 F1.8 | 60 F2.8

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć

    poszukaj w tanich urządzeniach, taki Goclever obsługuje FAT, FAT32, NTFS, rozdzielczość ekranu kiepska ale cena 350zł

    ---------- Post dodany o 14:22 ---------- Poprzedni post był o 14:20 ----------

    albo
    http://allegro.pl/tablet-goclever-r9...928069567.html

  9. #9
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria

    może jednak mocniejszy netbook?

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    Netbook, laptop odeszly w sina dal, ba nawet dużego kompa juz nie odpalam
    Czytając o paru tabletach stwierdziłem, że większość (wszystkie?) mają jedną wadę - prawie zerową możliwość upgrade'u.
    W laptopie możemy wymienić dysk na xxx GB 2,5 SSD, dodać RAM. Aku w netbooku potrafi trzymać przy tym nawet 10h.
    Tablety mają często na stałe jakieś kastraty (mniej cache) procesorów tj. Intel Atom.
    Jakoś nie mam przekonania o wyższości tabletu nad mocniejszym netbookiem,
    Co dopiero laptop do 12' z choćby i3, chociaż rozumiem, że może to już inna liga jeśli chodzi o gabaryty i masę.
    Czy znacie jakieś tablety z możliwością późniejszego rozszerzenia możliwości - przez klawiaturę itd - jakkolwiek?
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  10. #10
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez LuiN Zobacz posta
    Tak. Tylko spraw sobie najlepiej wariant z klawiaturą - nie będzie trzeba dokupywać przelotek, a i bateria 2x dłużej wytrzyma.
    Dzieki za info. Wariant z klawiatura jest dla mnie trochę za drogi (bez zreszta tez). Znalazlem oferte w euo-rtv i sprzedają go tam na raty 0% za 1299zł. Rozumiem, że dodatkowo musze dokupić jakąś przelotke USB i bedę mógł spokojnie zgrywać zdjęcia na dysk twardy. Czas pracy i klawiatura nie są dla mnie ważne - ma byc lekko z internetem i mozliwością zgrywania zdjęć.

Podobne wątki

  1. Tablet graficzny
    By Thomasso in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27.11.11, 10:18
  2. tablet a HD Video
    By osiołek in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27.10.11, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.