Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Kolor czy szarości? I dlaczego?

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Popieram Mirka
    No trudno.Musze z tym jakos zyc.Juz sie przyzwaczajam powoli,wszak nie Ty pierwszy.
    Mozna i przekonwertowac pstryka z koloru na Cz-b,jak kolor jakis nijaki,trzeba jednak sie kolorami bawic co najmniej siedmioma,to moze cos zawsze wyjdzie.Załącznik 76337

  2. #22
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Sie już nie odzywam... mam focha
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  3. #23
    barmichal76
    Gość

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    No trudno.Musze z tym jakos zyc.Juz sie przyzwaczajam powoli,wszak nie Ty pierwszy.
    Mozna i przekonwertowac pstryka z koloru na Cz-b,jak kolor jakis nijaki,trzeba jednak sie kolorami bawic co najmniej siedmioma,to moze cos zawsze wyjdzie.
    Przy negatywach cz-b też była zabawa kolorami, tyle że trudniejsza bo już na etapie robienia zdjęcia i nie było mozliwości bawić się wieloma na raz.
    Nie chce mi się wierzyć, że PaniNikt robi zdjęcia, potem siada do kompa, stwierdza, że kolor jakiś nijaki i zaczyna się bawić suwakami kolorów to może coś wyjdzie.

    Pozdr

  4. #24
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Podoba mi sie zdjęcie nr 2. Pozdrawiam panią Nikt

    Wysłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Agus.Kolor ma nie byc ciekawy tylko ma byc taki jaki byl wtedy,jak sie robilo fotke.Dobiero wtedy kiedy opanujesz na tyle kolor,ze umiesz go prawidlowo pokazac i naturalnie mozna zaczac sie bawic w ciekawostki.Wielu to teraz zaczyna od tych niby ciekawostek nie dlatego,ze umie i zna kolor tylko dlatego,ze taka ciekawostka akurat wyszla.Jest to przypadek a nie efekt myslenia i dzialania.
    No dobrze, a co mamy w powyższym przykładzie? Wydaje mi się, że w zdjęciu PaniNikt kolor był "taki jaki był wtedy, jak się robiło fotkę" czyli... taki se Ja robiąc takie zdjęcie pomyślałabym "szaro-bure toto, ale ma fajne linie ukośnie, różne wzorki i faktury - zrobię cz-b i będzie ciekawy obrazek". Bo ja NIE CHCĘ aby to zdjęcie wyglądało tak jak było naprawdę czyli mdło. Uznałam że te kształty warte są uwiecznienia i uwypuklenia, z szaroburości tego nie nikt nie zauważy.
    Pomijam fakt, że Krakman również pokazał obraz odbiegający od rzeczywistości bo nienaturalnie podkręcił kolory. Cóż więc za różnica, czy ja podkręcę czernie i biele, a kto inny kolory? Hę?

    P.S. Droga Gospodyni wątku - poprosiłam modów o wydzielenie dyskusji, tymczasem przepraszam za offtopa

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez barmichal76 Zobacz posta
    Przy negatywach cz-b też była zabawa kolorami, tyle że trudniejsza bo już na etapie robienia zdjęcia i nie było mozliwości bawić się wieloma na raz.
    Nie chce mi się wierzyć, że PaniNikt robi zdjęcia, potem siada do kompa, stwierdza, że kolor jakiś nijaki i zaczyna się bawić suwakami kolorów to może coś wyjdzie.

    Pozdr
    Oczywiscie ze sie uzywalo koloru czesto kilku.Trudniejsze to bylo bo musiales wiedziec przed nacisnieciem co bedzie.Teraz siadasz, suwasz i patrzysz mruczac pod nosem -oo aaa lol o tak chyba chcialem.Wtedy w cz-b zeby uwydatnic biale obloki przyciemniajac niebieski,zamaskowac piegi na twarzy,zeby pomoc retuszowi."oddzielic" blekit nieba od zielonosci trawy.
    Wiesz wiara czyni cuda.Ja raczej wierze ludziom,chyba,ze w trakcie dyskusji sie okaze,ze....

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    No dobrze, a co mamy w powyższym przykładzie? Wydaje mi się, że w zdjęciu PaniNikt kolor był "taki jaki był wtedy, jak się robiło fotkę" czyli... taki se Ja robiąc takie zdjęcie pomyślałabym "szaro-bure toto, ale ma fajne linie ukośnie, różne wzorki i faktury - zrobię cz-b i będzie ciekawy obrazek". Bo ja NIE CHCĘ aby to zdjęcie wyglądało tak jak było naprawdę czyli mdło. Uznałam że te kształty warte są uwiecznienia i uwypuklenia, z szaroburości tego nie nikt nie zauważy.
    Pomijam fakt, że Krakman również pokazał obraz odbiegający od rzeczywistości bo nienaturalnie podkręcił kolory. Cóż więc za różnica, czy ja podkręcę czernie i biele, a kto inny kolory? Hę?

    P.S. Droga Gospodyni wątku - poprosiłam modów o wydzielenie dyskusji, tymczasem przepraszam za offtopa
    Agus.Ja napisalem ogolnie.Nigdzie nie odnioslem sie do jakiejkolwiek wersji,bo i jedna i druga to...No sliczne som.Na temat kadru mozemy dyskutowac,jednak co jesli kilku zobaczy pozytywy albo kilku negatywy??Mam wtedy zmieniac swoj stosunek do tego jaki mialem.
    Napewno kolory tego z wedkarzem i rowerem byly inne(glowe daje) te na pomoscie tez chyba mialo inne.Ale nie dyskutuje.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 12.12.12 o 18:57

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    No dobrze, a co mamy w powyższym przykładzie? Wydaje mi się, że w zdjęciu PaniNikt kolor był "taki jaki był wtedy, jak się robiło fotkę" czyli... taki se Ja robiąc takie zdjęcie pomyślałabym "szaro-bure toto, ale ma fajne linie ukośnie, różne wzorki i faktury - zrobię cz-b i będzie ciekawy obrazek". Bo ja NIE CHCĘ aby to zdjęcie wyglądało tak jak było naprawdę czyli mdło. Uznałam że te kształty warte są uwiecznienia i uwypuklenia, z szaroburości tego nie nikt nie zauważy.
    Pomijam fakt, że Krakman również pokazał obraz odbiegający od rzeczywistości bo nienaturalnie podkręcił kolory. Cóż więc za różnica, czy ja podkręcę czernie i biele, a kto inny kolory? Hę?

    P.S. Droga Gospodyni wątku - poprosiłam modów o wydzielenie dyskusji, tymczasem przepraszam za offtopa
    Tu się będę spierał. Ja nie podkręciłem kolorów , ja je WYDOBYŁEM. Myślę, że istotna różnica.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Niczyje czyli bigos fotograficzny PaniNikt

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Popieram Mirka
    Dodam ciekawostkę drukując zdjęcie przekonwertowane do Cz.B. i korzystając w związku z tym tylko z czarnego pigmentu (piszę o ploterach i druk. kolor laser) To foto drukuje się nieciekawie brak dokładnych wypełnień w szarościach.

    Natomiast to samo zdjęcie z Cz.B. przerobione na CMYKa, choć z wyglądu też Cz.B. - drukuje się w pełnej skali szarości..
    Bo z wszystkich kolorów. Czarny (100% czarnego) drukuje się czarny,
    ale już czarny (cyan55% magenta 50% ylelow 50% czarny 100% ) drukuje się bardziej czarny i czerń jest głębsza
    Być może stąd się biorą te nienaturalne szarości z cyfrówek.. Dawny film jakiś fotopam czy inny kodak Cz. B. , nie wiedział co to RGB czy CMYK
    Zupełnie nie rozumiem, dlaczego mieszasz CMYK z RGB i ich czernie z fotografią czarno-białą.
    Swoją drogą, ciekawa teoria że 100% cmykowej czerni z dodanymi składowymi innymi kolorów daje jeszcze czarniejszą czerń Może to po prostu inne odcienie czerni? Jeśli do 100% czerni dodasz 50% magenty, będziesz miał czerń wpadającą w purpurę, a z żółcią będzie miała odcień khaki (oczywiście cały czas mówimy o głębokiej czerni).
    W druku zazwyczaj używa się 100% czerni i już. Nie sądzę aby oszczędni Krakowianie dodawali do druku książek wszystkich 4 kolorów CMYK w celu uzyskania czarniejszej czerni

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Kolor czy szarości? I dlaczego?

    Agus.Cmyk to odbite. Rgb(po naszemu czerwony zielony niebieski)to podstawowe barwy swiatla.Sa dwie metody mieszania.W jednej jak wszystko z wiadra wylejesz bedziesz miec bialy,w drugiej otrzymasz czarny-tylko,ze tam wlewasz.Wiec jesli bedziesz dolewac jeszcze innych kolorow wiecej to otrzymasz jeszcze czarniejszy.A nie jak piszesz z domieszka zolci,lub purpury.Taki czarny z domieszka otrzymasz w metodzie RGB a nie w CMYK
    Metody mieszania to metoda Addytywna i Substraktywna.Polegaja one na ...Kurde gogle tez o tym trabi co ja sie bede promowal.

    Teraz mnie zacwierkalo,ze Ty po plastyce.Wiec pewnie pamietasz jak pan na lekcji rysunkow takim kolkiem kolorowym krecil.I niby bylo kolorowe a jednak biale.Podejrzewam,ze temat masz w kieszeni tylko nas lustrujesz.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 12.12.12 o 20:24

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Kolor czy szarości? I dlaczego?

    Chodzi mi o niemieszanie CMYKA z ERGIEBEM, bo do innych celów są stworzone i nasze odbieranie ich czerni jest złudne. Inaczej odbierzemy RGB-ową czerń 100% na ekranie monitora, a czerń cmykowa na ekranie monitora to tylko jakaś tam wizja, bo jej miejsce jest w realu.
    Nie mam tematu w kieszeni. Po prostu wiem, że jak w książce mam literki w CMYKu, to mi ją zwrócą i każą przerobić na 100% czerni Bo wbrew pozorom są mniej czarne. Czarną farbę nalewa pan Mietek w drukarni.

Podobne wątki

  1. Kolor czerwony e E-510
    By slawekh in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 2.02.11, 08:17
  2. Jaki kolor tła na początek?
    By flaa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 9.09.09, 15:29
  3. Szarości
    By Filipek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 6.04.09, 00:57
  4. 18% szarości
    By fidel_c in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15.06.07, 21:39
  5. kolor nieba
    By aranek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25.05.05, 11:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.