Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

    Witam wszystkich serdecznie.
    Jestem nowy na tym forum i piszę ponieważ potrzebuję pomocy od doświadczonych.

    Posiadam kamerę Panasonic AG-AF101E soft. 1.1
    Planuję kupić obiektyw Olympus Zuiko 14-35mm f/2.0 SWD (https://forum.olympusclub.pl/threads...35mm-1-2.0-SWD)

    i adapter MMF-2.

    Moje pytanie to czy Autofocus będzie prawidłowo działał w takim zestawieniu sprzętu?

    Dlaczego potrzebuję AF? MF stosuję jak mogę filmować z ręki czy statywu, slidera.
    Jednak używając stadicam'a nie można dotykać kamery (stabilizator nie miałby wtedy sensu)
    Dlatego potrzebuje szkło jasne i ostre które ma szybki AF.

    Co do tej kompozycji sprzętowej to w sieci różnie piszą. Raz że działa, raz że nie działa, a raz że w specjalnym trybie.

    Pisałem do Panasonic i Olympus, ale albo sami nie wiedzą, albo zostałem po prostu brzydko mówiąc olany.

    Proszę Was o pomoc, jako speców od Olympusów.
    Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę.

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Kamil

  2. #2
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

    Będzie ciężko uzyskać odpowiedź, ale może jest ktoś kto używa podobnej kamery.

    Napisz z jakiego regionu jesteś i czy masz już adapter MMF-2? Może akurat trafi się ktoś blisko Ciebie kto ma to szkiełko i będziesz mógł sprawdzić.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

    14-35 ma bodzip, ale on używa go z którymś PENem ...
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

    Jestem z Krakowa. MMFa jeszcze nie mam. Szkiełka też. Szkiełko jest dla mnie dostępna. Jednak bardzo mi zależy aby mieć pewność że AF zadziała.
    Panasonic Polska odpisało mi bardzo dyplomatycznie i w zasadzie pozostawiając niewiadomą A przecież w tym zakresie sprzętowym są z Olympusem jak mąż i żona.
    treść odpowiedzi panasonic polska:
    "Szanowny Panie,
    dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic.
    Pragniemy Pana poinformować, iż teoretycznie ta funkcja powinna działać, ale niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować w pełni takiej kompatybilności, ponieważ obiektyw nie jest naszym produktem.
    W celu uzyskania całkowitej kompatybilności zalecamy stosowanie naszych obiektywów Panasonic.

    Jeśli byłby Pan zainteresowany otrzymywaniem newslettera informującego o nowościach firmy Panasonic, prosimy o rejestrację przez naszą stronę internetową http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/2880253/module/myPanasonic/registration/newsletter/enterEmail.html
    lub przez Centrum Obsługi Klienta (0801 801 887)


    Z poważaniem,
    Katarzyna Męcik



    Panasonic Marketing Europe GmbH
    (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością)
    Oddział w Polsce

    ul. Wołoska 9a
    02-583 Warszawa
    NIP 107-00-16-099
    www.panasonic.pl
    0801 801 887"


  5. #5
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

    @midware ze względu na względy natury polityczno-korporacyjnej nie dostaniesz innej odpowiedzi. Możesz jedynie sam potestować lub znaleźć kogoś kto już to zrobił (mało prawdopodobne). Jedynym szkłem którego AF działa lepiej na u4/3 niż na 4/3 jest ZD 70-300, przynajmniej tak twierdzą jego użytkownicy. O pozostałych dużych szkłach 4/3 oględnie to ujmując można powiedzieć że AF działa na mikro, na pewno nie tak jak na puszkach 4/3 ale działa.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #6
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

    Cytat Zamieszczone przez midware Zobacz posta
    Jestem z Krakowa.
    Myślę, że uda się Tobie pomóc . Przekazałem link do wątku koledze Bodzipowi.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

    Jeśli będziesz miał szczęście to można spróbować szkło w sklepie Foto Plus na Studenckiej.
    IMHO AF będzie działał ale za wolno i możliwe, że to nie będzie jedyny problem bo w szkłach 4/3 potrafi też nieźle hałasować przysłona podczas kręcenia.
    Myślałem że filmy z małą GO kręci się raczej na MF

  8. #8
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

    Ten obiektyw ma fenomenalną jakość, ale AF ma dziwny zwyczaj dobiegania przy ustawianiu ostrości. Pierwsze dostrojenie jest błyskawiczne, ale kolejne kroczki jeszcze mogą potrwać chwilę. Tak jest przynajmniej na 4/3 ... jak jest na mikro, to trudno powiedzieć.
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Myślałem że filmy z małą GO kręci się raczej na MF
    Masz rację. Kręci się raczej na MF. Jednak przy steadicam i jednym operatorze to jest nie możliwe. Bo trzeba system Remote Follow Focus, a do tego drugą osobą. Nie znam nikogo kto dałby radę sam w takiej kompozycji filmować dynamicznie.
    Staram się znaleźć złoty środek. Stosować MF gdy jest na to czas, ale mieć szkło które z AF (oczywiście bez strasznego latania) też podoła.
    Szkiełko jest genialne i najcichsze ponoć i ponoć najszybsze. No i optyka. Mój Panaś ma Crop 2.0 zatem muszę mieć coś rzędu 12-14mm, no i nie zawsze chcę bardzo płytką GO. + jest jasne. Było by idealnie gdyby AF nie fixował, a w miarę sobie radził. Jeżeli będzie działał i działał trochę lepiej od szła Lumix 14mm f/2.5 jakie obecnie posiadam do Panasia to by była bajka.

    ---------- Post dodany o 13:22 ---------- Poprzedni post był o 13:20 ----------

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Myślę, że uda się Tobie pomóc . Przekazałem link do wątku koledze Bodzipowi.
    Bardzo dziękuję. Strasznie mnie to nurtuje.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    774
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Olympus ZUIKO 14-35mm f/2.0 SWD + Panasonic AG-AF101E + adapter. Czy działa AF?

    Cytat Zamieszczone przez midware Zobacz posta
    Masz rację. Kręci się raczej na MF. Jednak przy steadicam i jednym operatorze to jest nie możliwe. Bo trzeba system Remote Follow Focus, a do tego drugą osobą. Nie znam nikogo kto dałby radę sam w takiej kompozycji filmować dynamicznie.
    Staram się znaleźć złoty środek. Stosować MF gdy jest na to czas, ale mieć szkło które z AF (oczywiście bez strasznego latania) też podoła.
    Szkiełko jest genialne i najcichsze ponoć i ponoć najszybsze. No i optyka. Mój Panaś ma Crop 2.0 zatem muszę mieć coś rzędu 12-14mm, no i nie zawsze chcę bardzo płytką GO. + jest jasne. Było by idealnie gdyby AF nie fixował, a w miarę sobie radził. Jeżeli będzie działał i działał trochę lepiej od szła Lumix 14mm f/2.5 jakie obecnie posiadam do Panasia to by była bajka.
    .
    Ostrzyc raczej szybciej nie bedzie - stawiam na to ze bedzie zdecydowanie wolniej. Pytanie czemu nie zastanawiasz sie nad 12-35 2.8 Panasia? To szklo jest szybkie, ostre, ciche i tylko troche ciemniejsze niz 14-35

Podobne wątki

  1. Olympus Zuiko Digital 35mm 1:3.5 makro (subiektywnie)
    By robin102 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 598
    Ostatni post / autor: 1.08.14, 01:13
  2. Olympus ZUIKO DIGITAL ED 14-35mm 1:2.0 SWD
    By apz in forum [K] Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.11.12, 01:55
  3. Olympus ZUIKO DIGITAL 35mm Makro 1:3.5
    By grizz in forum [K] Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.10.12, 19:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.