Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: PEN Lite czy Mini?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Peny nie mają wizjerów (w każdym razie nie będzie ich mieć 99%).
    Nie interesuje mnie, ze ktos sobie z jakis powodow nie dokupil wizjera.
    Wyobraz sobie, ze jest taki gadzet dostepny, i niektorzy go nawet uzywaja.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  2. #22
    | OlyJedi Awatar sylwiusz
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warsiawa
    Posty
    719
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Gdybym kupil E-PL/E-PM to VF-2 bylby dla mnie nieodzowny. Sorki, ale kadrowanie na zombie nie do konca mnie satysfakcjonuje, choc ma swoje zalety w pewnych sytuacjach, to w wiekszosci sytuacji wole i bede wolal wizjer, ktory pozwala skupic mi sie na tym co potrzebne
    Pozdrowienia
    Sylwek
    the convert

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Nie interesuje mnie, ze ktos sobie z jakis powodow nie dokupil wizjera. Wyobraz sobie, ze jest taki gadzet dostepny, i niektorzy go nawet uzywaja.
    Polecam zakup:
    http://www.google.pl/search?q=trzepa...=1920&bih=1081
    Cytat Zamieszczone przez sylwiusz Zobacz posta
    Gdybym kupil E-PL/E-PM to VF-2 bylby dla mnie nieodzowny. Sorki, ale kadrowanie na zombie nie do konca mnie satysfakcjonuje, choc ma swoje zalety w pewnych sytuacjach, to w wiekszosci sytuacji wole i bede wolal wizjer, ktory pozwala skupic mi sie na tym co potrzebne
    Sam kupiłem już jakiś czas temu, gdyż dla mnie też jest nieodzowny. Co nie zmienia faktu, że z 99% właścicieli penów nie kupi tego nigdy, a nawet nie będzie wiedziało, że coś takiego istnieje.

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Też mam podobne dylematy... A jako, że chwilę mnie tu nie było, zapytam o kilka kwestii, które mnie nurtują.

    1. Czy do penów można podpiąć starą FL50 ? Wiem, że dziwnie to się będzie trzymać itp., ale od czasu do czasu chcę użyć takiej konstrukcji.

    2. Jaki adapter 4/3 m4/3 kupić MMF-2 czy MMF-3? Czy bez problemów będzie działać stary ZD14-54, albo ZD50?

    3. Czy Peny posiadają wbudowaną lampkę błyskową?

    4. Czy jak się założy wizjer, to on powiększa po prostu obraz na wyświetlaczu, czy może jest to jakoś optycznie zrobione, choć nie ma lusterka?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #25
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Też mam podobne dylematy... A jako, że chwilę mnie tu nie było, zapytam o kilka kwestii, które mnie nurtują.

    1. Czy do penów można podpiąć starą FL50 ? Wiem, że dziwnie to się będzie trzymać itp., ale od czasu do czasu chcę użyć takiej konstrukcji.
    Tak, i każdą inną lampę systemową do Olympusa
    2. Jaki adapter 4/3 m4/3 kupić MMF-2 czy MMF-3?
    Obojętnie, MMF-3 jest uszczeliony, a PENy nie są
    Czy bez problemów będzie działać stary ZD14-54, albo ZD50?
    Zdefiniuj bezproblemowość
    3. Czy Peny posiadają wbudowaną lampkę błyskową?
    Niektóre, np. E-P3
    4. Czy jak się założy wizjer, to on powiększa po prostu obraz na wyświetlaczu, czy może jest to jakoś optycznie zrobione, choć nie ma lusterka?
    Wizjer jest elektroniczny, to taki mały telewizorek LCD
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #26
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Co nie zmienia faktu, że z 99% właścicieli penów nie kupi tego nigdy, a nawet nie będzie wiedziało, że coś takiego istnieje.
    Jaki zatem % z tych 99 beda stanowili uzytkownicy, ktorym nie bedzie sie chcialo za kazdym razem paluchem gmerac po ekranie, a li tylko raz ustawic odpowiedni punkt ostrosci i niekoniecznie to bedzie srodkowy?

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Dzięki za odpowiedzi. Zastanawiam się co mogę zrobić z moim starym sprzętem Olka i pomyślałem, że kupno takiego pena przywróci mu drugą młodość. Celuję własnie w E-PL5 lub E-PM2.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Jaki zatem % z tych 99 beda stanowili uzytkownicy, ktorym nie bedzie sie chcialo za kazdym razem paluchem gmerac po ekranie, a li tylko raz ustawic odpowiedni punkt ostrosci i niekoniecznie to bedzie srodkowy?
    Nie wiem, ale jutro niedziela więc możesz gdzieś się udać, gdzie jest dużo ludzi i zrobić ankietę
    99% właścicieli aparatów ma ustawiony autowybór af z rozpoznawaniem twarzy jeszcze do tego wszystkiego, ale pukać będą, bo to cieszy i można się tym pochwalić. Znowu zaczynasz wymyślać akademickie problemy tylko po to, żeby było inaczej niż napisałem. Kilka osób orzekło co można, a czego się nie da i na tym proponuję zakończyć dyskusję. Chcesz bić pianę - masz wyżej link.

    ---------- Post dodany o 00:33 ---------- Poprzedni post był o 00:32 ----------

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi. Zastanawiam się co mogę zrobić z moim starym sprzętem Olka i pomyślałem, że kupno takiego pena przywróci mu drugą młodość. Celuję własnie w E-PL5 lub E-PM2.
    Zależy jakie obiektywy i jakie kadry. Do reporterki i dynamiki - nie za bardzo, do spokojnych ujęć - tak.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    99% właścicieli aparatów ma ustawiony autowybór af z rozpoznawaniem twarzy jeszcze do tego wszystkiego, ale pukać będą, bo to cieszy i można się tym pochwalić.
    Po prostu nie podoba mi sie sprowadzanie przez Ciebie prawie wszystkich (z malym ulamkiem) do wspolnego mianownika za kazdym razem gdzie dyskusja o jakies statystyki sie ociera.
    Pomijam juz kwestie na jakiej podstawie wychodzi Tobie tak dokladny wynik % i dlaczego akurat jest to 99 a nie 98, ale to juz malo wazne jest.

    Wracajac do dyskusji, nadal twierdze, ze sa ludzie dla ktorych owe kolko to nie piate kolo u wozu.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Po prostu nie podoba mi sie sprowadzanie przez Ciebie prawie wszystkich (z malym ulamkiem) do wspolnego mianownika za kazdym razem gdzie dyskusja o jakies statystyki sie ociera.
    Nie pamiętam, żebym spotkał w życiu choć jedną osobę poza plenerami fotografów, na wycieczkach czy imprezach, która nie miałaby ustawiony domyślnie autowyboru af (a byli to także posiadacze lustrzanek i bynajmniej nie z obiektywem kitowym). I wcale nie trzeba zaglądać w menu, wybór punktu środkowego i przekadrowanie powoduje charakterystyczny ruch aparatem. Idź gdzieś sobie, gdzie ludzie masowo pstrykają i poszukaj takich, którzy ów ruch wykonują.
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Pomijam juz kwestie na jakiej podstawie wychodzi Tobie tak dokladny wynik % i dlaczego akurat jest to 99 a nie 98, ale to juz malo wazne jest.
    Bo tak się mówi.

Podobne wątki

  1. PEN Lite E-PL3
    By snuffi in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 920
    Ostatni post / autor: 25.12.16, 22:15
  2. [DPR] Olympus PEN Lite and PEN Mini announced and previewed
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.11.11, 03:00
  3. [DPR] Olympus PEN Lite and PEN Mini announced and previewed
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.07.11, 02:30
  4. [LetsGoDigital] Olympus PEN Lite
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.07.11, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.