Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: PEN Lite czy Mini?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    A jakie szkiełka planujesz?
    Na początek kitowe 14-42 i 40-150, a potem zobaczymy jakie będą nowości ( Po cichu myśle o jasnej stałce)
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Ja osobiście wybrałbym E-PL.

    Zrobiłem ostatnio mały rekonesans w poszukiwaniu idealnego bezlusterkowca i E-PL3 mi się bardziej podobał niż E-PM1 (nie wiem jak wyglądają nowsze modele). Lepiej leżał w ręku, przyciski bardziej mi pasowały i uchylny ekranik też jest niczego sobie.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  3. #13
    | OlyJedi Awatar dao
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    434
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Rysiek_O - jakby co, zawsze służę swoim E-PL3 i obiektywami, żebys mógł zobaczyć z czym to się je
    że jakby coś - to nic


    RX100 || blog

  4. #14
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    E-PM2 niczego sobie jeśli chodzi o trzymanie. Tylko gorzej z sterowaniem, albo to wina tego, że było wyłączone pokrętło.
    I żeby zmieniać przysłonę trzeba było najpierw nacisnąć wybierak w dół i dopiero potem można było góra-dół nią sterować.
    W każdym razie różnica między tymi dwoma modelami nie jest wielka i dotyczy głównie odchylanego ekranu.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  5. #15
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Lite, bo ladniejszy, bo ma odchylany ekran, bo ma kolko - ktore w brew pozorom i opiniom bardzo mocno sie przydaje (chocby do zmiany punktu AF)

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Lite, bo ladniejszy, bo ma odchylany ekran, bo ma kolko - ktore w brew pozorom i opiniom bardzo mocno sie przydaje (chocby do zmiany punktu AF)
    Oba mają kółka, różnica to brak koła trybów w mini. A w ogóle to przy dotykowym ekranie ''klasyczne'' zmienianie punktu af nie ma już sensu, co najwyżej zerowanie do punktu środkowego przydaje się.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Ar2
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    413
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Ja bym radził pójść do sklepu i wziąć oba aparaty do ręki.
    Jeżeli porównujemy e-pm2 z e-pl5 to chciałbym zwrócić uwagę na to, że ten drugi ma wymienne gripy. Nie wiem jak będzie w przypadku e-pl5 ale e-p3 z MCG-2 trzyma się naprawdę baaaardzo wygodnie.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Oba mają kółka, różnica to brak koła trybów w mini. A w ogóle to przy dotykowym ekranie ''klasyczne'' zmienianie punktu af nie ma już sensu, co najwyżej zerowanie do punktu środkowego przydaje się.
    Taaa, zwlaszcza przy oku wpatrujacym sie w wizjer szczytem ergonomii jest latanie paluchem w ciemno po ekranie i pukanie gdzie badz...

    podro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Taaa, zwlaszcza przy oku wpatrujacym sie w wizjer szczytem ergonomii jest latanie paluchem w ciemno po ekranie i pukanie gdzie badz...
    Peny nie mają wizjerów (w każdym razie nie będzie ich mieć 99%). Natomiast tam, gdzie zmienia się punkt af, używanie dotykowego ekranu jest nieporównywalnie wygodniejsze od kręcenia kółkiem i przelatywania wszystkich kolejnych punktów. Wiem, bo od kilku dni tego używam i w przypadku statywu to jest świetne. Powiedziałbym - największy skok ergonomii ostatniego czasu. A już video i śledzenie - nie ma co porównywać. Szkoda tylko, że śledzenie działa raczej wyłącznie na krótszym kicie (i być może na stałkach, ale nie sprawdzałem). Na tele troszkę za długo trwa przeostrzanie i to widać niestety.
    Oczywiście najwygodniejsze i najszybsze jest przekadrowanie, w przypadku robienia zdjęć z ręki inne metody poza rzadkimi przypadkami sensu nie mają.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar dao
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    434
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: PEN Lite czy Mini?

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Peny nie mają wizjerów (w każdym razie nie będzie ich mieć 99%). Natomiast tam, gdzie zmienia się punkt af, używanie dotykowego ekranu jest nieporównywalnie wygodniejsze od kręcenia kółkiem i przelatywania wszystkich kolejnych punktów. Wiem, bo od kilku dni tego używam i w przypadku statywu to jest świetne. Powiedziałbym - największy skok ergonomii ostatniego czasu. A już video i śledzenie - nie ma co porównywać. Szkoda tylko, że śledzenie działa raczej wyłącznie na krótszym kicie (i być może na stałkach, ale nie sprawdzałem). Na tele troszkę za długo trwa przeostrzanie i to widać niestety.
    Oczywiście najwygodniejsze i najszybsze jest przekadrowanie, w przypadku robienia zdjęć z ręki inne metody poza rzadkimi przypadkami sensu nie mają.
    Swoją drogą jak wchodził GF3, to wielu od razu go skreślało 'bo mało przycisków' nie zważając na możliwości i funkcje dotykowego ekranu
    że jakby coś - to nic


    RX100 || blog

Podobne wątki

  1. PEN Lite E-PL3
    By snuffi in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 920
    Ostatni post / autor: 25.12.16, 22:15
  2. [DPR] Olympus PEN Lite and PEN Mini announced and previewed
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.11.11, 03:00
  3. [DPR] Olympus PEN Lite and PEN Mini announced and previewed
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.07.11, 02:30
  4. [LetsGoDigital] Olympus PEN Lite
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.07.11, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.