Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Ślub

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    luc4s:

    szczerze? moim zdaniem kadry takie sobie - brakuje tu solidnej selekcji (o ile zrobiłeś nadmiar klatek). trzeba jednak przyznać że niełatwe miałeś zadanie.

    podobają mi się siódemka i ósemka - fajnie uchwycone.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    3,5,9, ciete glowy. 6- ciete nogi, w zamian za wiele powietrza u gory. Trzecie to kadr za ciasny. Jedynka ladna, choc pionowy kadr??
    Czesc.Ch.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodia
    nr 5 na pewno nie doświetlane??
    5 doswietlana, 14-54 + fl 50
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Większość kadrów niespecjalna, zbyt chaotyczno-przypadkowa; technicznie - różnie, wewnętrzne ok, zewnętrzne słabo.
    Młodzi byli zadowoleni?
    To twój pierwszy raz?

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    ja podobnie jak chomsky zauważyłem te ciachnięte głowy, jednym to przeszkadza innym nie, ja chyba wolałbym mieć całą dyńkę na ślubie. Ale generalnie roboty wstydzić się nie musisz, solidnie wykonana. Wiadomo że każdy coś wyciągnie na tapetę ale nigdy nie dogodzisz wszystkim na raz. Powiem tak - widziałem już kilka serii ślubnych fotek pojechanych tak że aż głupio mi było to oglądać i uśmiechać się że takie ładne...a robionych przez "zawodowców" ze stażem. Twoje pokazują po prostu ślub tak jak to wygląda, może nie ma w nich fajerwerków, wodotrysków itd...ale są dobrze zrobione.
    Ja myślę w ten sposób. Po jakimś czasie część fotografów ślubnych nabiera pewnej rutyny i tu ścieżka się rozwidla. Dal jednych ta rutyna to pewien spokój pracy i możliwość sięgnięcia do jakichś niekonwencjonalnych rozwiązań, śmiałych kadrów, operowania światłem i GO. Dla innych rutyna pozostaje rutyną i po prostu ich każdy ślub wygląda kropka w kropke tak samo. Wiedzę gdzie i w jakim momencie stanąć, kiedy strzelić, jakie nastawy na lampie itd.. . Powstają wtedy zdjęcia takie.."dla cioci Krysi i Wujka Henia", poprawne ale nudne do wyrzygania się po 5tym z kolei. Takich zawodowców należy się wystrzegać. U Ciebie widać że wiesz do czego służy aparat więc tylko kwestia na którą ścieżkę mocy wejdziesz...

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Hmm... coz. Powiem tak, dobra robota. Owszem kilka rzeczy poobcinanych, ale jednak ze wzgledu na dokumentalny charakter zdjec uciete glowy sa dla mnie na planie drugim. Gdyby zas byly poucinane glowy, nogi i co tam jeszcze dla fotek pozowanych to na pewno by to je deskwalifikowalo. Takie zdjecia nalezy traktowac jak reportaż. Trzeba uchwycic chwile, ta chwile ktora wlasnie mija starajac sie zachowac nastrój, dynamike, zeby fotki żyły. Widac na niektorych pośpiech, ze ledwo nadążałeś ale dałeś rade. Nastepne moga byc juz tylko lepsze.

    PS.
    Qmpel zrobil moje wesele tez jak reportaż i choc uplynelo od tego czasu kilka latek wciąż świetnie sie to oglada. Te fotki żyją. Są świetne technicznie, ostrość, kolory, bajka. Fakt ze na 4 ujęcia 3 byly do wyrzucenia (a byla to klisza) to jednak udało mu sie uchwycic te najciekawsze.
    ...był Olek jest A6000

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush
    Większość kadrów niespecjalna, zbyt chaotyczno-przypadkowa; technicznie - różnie, wewnętrzne ok, zewnętrzne słabo.
    Młodzi byli zadowoleni?
    To twój pierwszy raz?

    To nie były fotki za kase, to był specyficzny ślub, zapraszam na strone www.poranafsm.pl jeżeli ktoś chce szczegóły. Fotki nie były robione dla młodych, ale młodzi też je dostali.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    luc4s:

    za kesz czy nie*, fotki powinny być robione porządnie lub wcale. szczególnie wtedy jeśli zamierzasz je gdzieś pokazywać...

    * - o tym decyduje "fotograf", robi na zlecenie, robi za dziękuję lub wcale nie robi...

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Ale na stronce, którą wskazałeś, zacnie Olympusa promujesz. Przejrzałem wiele fotek z tych spotkań i muszę powiedzieć, żeś kawał porządnej reporterskiej roboty uczynił. Poza tym jestem pod urokiem tych spotkań, widać, że wielu młodych wybiera dobrą drogę życia i ma w sercach WARTOŚCI.
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s
    Cytat Zamieszczone przez mariush
    Większość kadrów niespecjalna, zbyt chaotyczno-przypadkowa; technicznie - różnie, wewnętrzne ok, zewnętrzne słabo.
    Młodzi byli zadowoleni?
    To twój pierwszy raz?

    To nie były fotki za kase, to był specyficzny ślub, zapraszam na strone www.poranafsm.pl jeżeli ktoś chce szczegóły. Fotki nie były robione dla młodych, ale młodzi też je dostali.
    Jest i Kalwaria Paclawska- fajnie bo jestem Przemyslakiem. Lecz glow ciac nie uchodzi. Reportaz, czy jakby to inaczej nazwac ( bardzo modne to slowo reportaz slubny), niewazne, kadr to kadr.
    czesc.Ch.

Podobne wątki

  1. Amator na ślub - help
    By kilimandzaro in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 9.02.10, 19:18
  2. Obiektyw na ślub
    By milu77 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25.10.09, 21:37
  3. na ślub z E-500
    By kika in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 27.07.09, 18:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.