Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42

Wątek: Film zapisany w formacie JPG ! ! POMOCY ! !

| OlyJedi Awatar GoBo
    Mieszka w
    Silesia
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

Odp: Film zapisany w formacie JPG ! ! POMOCY ! !

Wykopuję wątek, bo zwróciło się do mnie w międzyczasie kilka osób z prośbą o pomoc przy takich samych problemach.
    Poniżej mały przewodnik dla potomnych
    Sorry za formę osobową ale to opis wycięty z maila do kogoś.

(...)
    Polecam program Free Hex Editor Neo. Program znajdziecie na portalu dobreprogramy.pl Ale może być w zasadzie dowolny edytor hexadecymalny, ważne żeby otwierał duże pliki a nie wszystkie to robią.

1. pracuj na kopii pliku - jak cos nie wyjdzie masz na czym pracować następnym razem

2. zobacz jaką ma pojemność inny nieuszkodzony plik wideo robiony na tych samych parametrach. Obliczysz w przybliżeniu MB/sekundę filmu. To ci powie ile filmu masz w środku uszkodzonego pliku, a jeśli pamiętasz w przybliżeniu czas - to ilość filmów do odzyskania.

3. otwórz dobry plik video z tego aparatu (też kopię) w tym NEO i zobacz jak wygląda początek , a jak koniec tego pliku.
    To są tzw. znaczniki, dla danego aparatu, są zawsze takie same. Coś w stylu "!avi.jakaś cyfra albo data"
    JPG-i i AVI-ki często nie mają znaczników końca - wtedy masz do dyspozycji tylko znacznik początku.

4. Otwórz dobre inne zdjęcie JPG w tym programie , zobacz jak wyglądają znaczniki początku i końca JPG. Najlepiej, żeby to była tzw. pierwsza klatka innego dobrego filmu (często aparaty zapisują ją jako odrębny mały plik z tą samą nazwą co film)

W tym uszkodzonym po prostu masz do jednego kontenera jakim jest plik, wrzucone dane po kolei. Musisz tylko rozdzielić go na kilka plików.

5. Otwórz uszkodzony plik w NEO (kopię) i szukaj ww. tekstu znacznika.
    (Każdy edytor HEXAdecymalny ma dwa okna - w lewym zapis HEX w prawym DECYMALNY, lewe to najczęściej zapis binarny po osiem par typu 1a 2d ff 3a 2e e2 80, / prawy to to jest zwykły zapis ASCII, w prawym doszukasz się czytelnych wyrazów, typu S O N Y C O R P O R A T I O N itp.)

W tym programie NEO możesz mieć otwartych kilka okien równolegle, ale uważaj na nazwy plików bo łatwo się pomylić - ja zawsze numeruję np 1, 1a, 1b, 1odzyskany, itp)

Znajdź w tym pliku znacznik końca pierwszego JPG. I wszystko co jest za nim wytnij i wklej do nowego pliku w tym edytorze. Zapisz ten pierwszy plik jako gotowy JPG.
    Pierwszy plik odzyskany

Ewentualnie znajdziesz znacznik AVI i wtedy wszystko co przed nim to JPG.

6. Następnie w tym co skopiowałeś, szukaj następnego znacznika JPG albo AVI, itd

Proste ale żmudne - plik kilkadziesiąt MB filmu może zawierać kilka małych zdjęć i filmików i w hexedytorze ma kilka tysięcy stron - na szczęście jest opcja szukania FIND.

Jeszcze jedna uwaga. Ostatni plik możne być urwany.
    Każdy plik powinien/musi kończyć się na pełnych 8 bitach, to jest okno po lewej musi mieć pełne osiem znaków czyli do końca linii. Jeśli będzie mniej po prostu uzupełnij zerami, ew. możesz sprawdzić czy następne zdjęcie/film (pozornie dobre) nie ma z przodu, przed znacznikiem początku, końcówki tego uszkodzonego filmu.
    Większość programów do przeglądania zdjęć i filmów radzi sobie z takimi uszkodzeniami i obcina wyświetlane zdjęcie czy przeskakuje fragment filmiku. Więc możesz nie wiedzieć, że masz tam trochę nadmiarowych danych.

KONIEC.

---> stopka
    Polecam się

Witam,Odkopuję temat, bo uważam, że jeszcze nie raz sie przyda. Założyłem specjalnie konto bo mam podobny problem i trafiłem na to rozwiązanie. W moim przypadku udało się rozdzielić pliki, ale nie ma w nich obrazu ani dzwieku, czyli cos odtwarza, ale nie wie co. Trafiłem za to na program który robi to automatycznie. Dajesz mu plik uszkodzony, drugi do porównania i porównuje i naprawia, rozdziela osobne fragmenty jak są sklejone itd. Teraz na próbe wrzuciłem mu ten sklejony JPG tam gdzie daje sie sciezke do filmu i czekam co się stanie. Z porozdzielanych przeze mnie filmów nie bardzo coś stworzył, artefakty i czasem urywki filmu. Ale mysle ze jak pliki nie są uszkodzone to Wam to ogarnie. Program to Grau GMBH albo GBR różnie piszą. Demówka pozwala pół filmu odzyskać, ale jest poradnik jak to ominąć dublowaniem dlugosci pliku. Nie wiem czy można wrzucać linki, ale myślę, że w ramach pomocy nikt się nie obrazi? http://www.czarnadziura.net/2015/06/...zony-plik-mp4/
    Pozdrawiam i dziękuję GoBo za poprzedni post bo teraz wiem co robic nastepnym razem i naprowadził mnie na dalsze poszukiwania.