Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 104

Wątek: foto B&W

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    29
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    foto B&W

    Szanowni Klubowicze, ponieważ niewiele mam do napisania o sobie, chciałbym od razu zaprosić Was do obejrzenia kilku uchwyconych przeze mnie miejsc i sytuacji. Mam nadzieję, że nie popełniam faux pas zakładając wątek w tym dziale, jeśli jest inaczej, proszę o przeniesienie do właściwego. Wybaczcie ewentualne niedociągnięcia techniczne, ale są to pierwsze zdjęcia, które prezentuję w internecie.
    Na początek zapraszam do Londynu - miasta dla mnie tak różnorodnego , że nie mogłem oderwać aparatu od oka
    Będę wdzięczny za każdy komentarz. Napiszcie czy prezentować kolejne, czy jednak pozostawić je w albumie jako pamiątkę z wycieczki.
    Dla zainteresowanych stroną techniczną - zdjęcia zrobione zostały aparatem E-PL2 z obiektywem lumix 20 1.7 i przygotowane w SEP 2.

    1.


    2.


    3.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	londynBW-1.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	221,9 KB
ID:	73230   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	londynBW-16.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	317,0 KB
ID:	73231   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	londynBW-28.jpg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	241,9 KB
ID:	73232  

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    biesy i czady
    Posty
    403
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: foto B&W

    podobają mi się dwa pierwsze, trzecie nie podoba. te osoby zajmują za dużą część kadru moim zdaniem.
    ***Olympus Stylus 1s***

  3. #3
    dzarro
    Gość

    Odp: foto B&W

    Świetne kadry - nr. 2 chyba trochę przedobrzona obróbka pierwszego planu, choć sama kompozycja bardzo ciekawa. Nr 1 i nr 3 - bardzo dobre, konsekwentnie skomponowane. W całej trójce jest to "coś".

    ---------- Post dodany o 17:37 ---------- Poprzedni post był o 17:33 ----------

    Cytat Zamieszczone przez macieyW Zobacz posta
    Napiszcie czy prezentować kolejne,
    Wrzucaj, wrzucaj...
    Ostatnio edytowane przez dzarro ; 7.11.12 o 18:36

  4. #4
    barmichal76
    Gość

    Odp: foto B&W

    Mnie podobają się najbardziej 2 i 3, ze wskazaniem na 2, choć trochę bym jednak wyprostował (w prawo). Jedynka jakoś najmniej na mnie zadziałała.
    Niem mam natomiast wątpliwości - ten dział jest dla Ciebie na 100%
    Pozdr.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar micz87
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź | Łask
    Posty
    190
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: foto B&W

    wszystkie 3 dobre, trójka podoba mi się jednak najbardziej za niewyraźny pierwszy plan o ciekawe niebo.
    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z u43

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    29
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: foto B&W

    goldiesr, dzarro, barmichal76, micz87 – dziękuję Wam bardzo za podzielenie się Waszymi opiniami tym bardziej, że są to pierwsze opinie od „nierodziny” .
    Liczę na Wasze komentarze do kolejnych, które wstawię niebawem.

    dzarro – obróbka może rzeczywiście być przedobrzona, to chyba częsty błąd rozpoczynających zabawę z programami graficznymi. Mógłbyś napisać, którym suwakiem w programie przedobrzyłem, bo niestety jeszcze tego nie zauważam

    barmichal76 – rzeczywiści cała 2 jest przechylona. Rozważałem jej wyprostowanie, ale prosty horyzont pozbawiał jej wtedy takiej „spontaniczności” ujęcia. Kompozycja jest klasyczna – a to pochylenie burzy trochę tę równowagę. Chociaż, …….. może masz rację…….
    Wstawię coś z rzeczywiście kopniętym horyzontem, zobaczymy co napiszesz

    Cały czas zachęcam też innych to podzielenia się swoimi opiniami – nikt inny nie lubi B&W ?, a może te zdjęcia powinny być w kolorze ?

  7. #7
    barmichal76
    Gość

    Odp: foto B&W

    Często w tego typu zdjęciach kolor rozprasza, ale dopiero jak zobaczymy wersje kolorowe będziemy mogli się bardziej konstruktywnie wypowiedzieć. Wrzucaj.
    Pozdr

  8. #8
    | OlyJedi Awatar robert1088
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    JAROCIN-WLKP
    Posty
    963
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria

    Odp: foto B&W

    Dobre foto

  9. #9
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: foto B&W

    fajne, nie ma się do czego przyczepić

  10. #10
    dzarro
    Gość

    Odp: foto B&W

    Cytat Zamieszczone przez macieyW Zobacz posta

    dzarro – obróbka może rzeczywiście być przedobrzona, to chyba częsty błąd rozpoczynających zabawę z programami graficznymi. Mógłbyś napisać, którym suwakiem w programie przedobrzyłem, bo niestety jeszcze tego nie zauważam

    Jakiego suwaka użyłeś to Ty wiesz lepiej. Mi to wygląda na "przejrzystość" - albo coś w tym stylu. Nie ma czegoś takiego jak jedynie słuszna obróbka - to kwestia gustu, to zdjęcia jest dla mnie trochę za bardzo "graficzne", za wyraziste, co nie zmienia faktu, że jest fajne - dla innych taka wersja może być właśnie optymalna. Przechył dla mnie jest OK - zwiększa dynamikę ujęcia.

    Nie wiem od jak dawna robisz zdjęcia i jak wyglądają inne Twoje obrazki. Czy w Twojej ocenie powyższa trójka należy do najlepszych zdjęć wybranych z setek innych, czy też masz wiele innych w tym samym stylu i na tym poziomie? Jeśli to drugie - to może oznaczać, że masz dużą łatwość intuicyjnego komponowania zdjęć. A to jest dość rzadka cecha.
    Jeśli kolejne foty będą podobne to mam taką "radę": w 90% słuchaj własnej intuicji a tylko w 10% opinii innych.

Podobne wątki

  1. Foto E-1
    By niwi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 9.08.11, 08:02
  2. foto barteq
    By barteq in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 21.04.09, 01:05
  3. foto cd
    By Paolo905 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29.07.08, 23:15
  4. E-500 w www.Foto-Raj.pl
    By rychu_lhotse in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11.10.05, 19:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.