Strona 1 z 278 1231151101 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 10 z 2780

Wtek: CzaRmaX BY/BYA/BYO/BYLI sobie

OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Doczy
    Nov 2012
    Mieszka w
    d
    Sia reputacji
    124
    Galeria klubowicza

CzaRmaX BY/BYA/BYO/BYLI sobie

Witam
    Jako may dzieciak i chopak zajmowaem si fotografi ale od 20'stu lat robiem to ju tylko okazjonalnie a w lipcu zakupiem sobie Olka PEN'a E-PL2 i co mnie naszo na co.........chyba na co wicej . Tak wic co nieco chciabym Wam pokaza aby usysze opinie i co mona i naley poprawi. Za wszystkie uwagi bd bardzo i niezmiernie wdziczny

Na pocztek dwa zdjcia z odbiciami w wodzie zrobione w "dramatycznej tonacji".

W pierwszym zdjciu nic nie byo grzebane, natomiast drugie zostao skadrowane, odwrcone do gry nogami i zostay wymazane takie rzeczy z odbiciami w wodzie jak spacerujca jedna para, maszt ratownikw, wiea ratownikw i malutki pomost ratownikw.

1. Hotel Narvil w Serocku
    [img][ /img]

2. Spaceruje pan w lesie do gry nogami

Uploaded with ImageShack.us[ /img]
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 1.11.12 o 13:59

Tester | OlyJedi Awatar banc
    Doczy
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Sia reputacji
    36
    Galeria klubowicza

Odp: CzaRmaX BY/BYA/BYO/BYLI sobie

Nie mam adnych uwag. Oba wietne.

barmichal76
    Go

zdecydowanie obydwa zdjcia to ju "co wicej"

OlyJedi Awatar glee
    Doczy
    Aug 2011
    Mieszka w
    Wrocaw
    Sia reputacji
    19
    Galeria klubowicza

jest na co popatrze - pokazujesz e tryby "kreatywne" w PENach w dobrych rkach mog zaciekawi ; )
    Bodies: EM-1/HLD-7/MMF-3 + E-3/HLD-4/FL-50r
    Szka: ZD7-14, Leica25D/1.4, ZD 14-54 I, ZD 50/EX-25, Sigma 150, Z f1.4/50, Z f5/85-250
    http://forum.olympusclub.pl/threads/79188-obraz-obrazem-za-kadym-razem

OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Doczy
    Feb 2009
    Mieszka w
    Biaystok
    Sia reputacji
    201
    Galeria klubowicza

Dwjka ciekawa.

Tester | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Doczy
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Sia reputacji
    166
    Galeria klubowicza

Zdjcia chyba gdzie znikney - ja ich nie widze
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

OlyJedi
    Doczy
    Feb 2008
    Sia reputacji
    23
    Galeria klubowicza

Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Zdjcia chyba gdzie znikney - ja ich nie widze
    To auj.
    Widz oba i te uwaam, e znakomite s.
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych staek M42

OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Doczy
    Nov 2012
    Mieszka w
    d
    Sia reputacji
    124
    Galeria klubowicza

Czyli pierwsze koty za poty i jest mi na prawd ogromnie mio, e nie pojechano po mnie jak po ysej kobyle

Cytat Zamieszczone przez glee Zobacz posta
    jest na co popatrze - pokazujesz e tryby "kreatywne" w PENach w dobrych rkach mog zaciekawi ; )
    Powiem tak - korzystam z "DRAMY" bo pomimo, e z automatu to jest super programem, natomiast inne pomijam, chocia jakbym mia sprzedawa mj samochd to na pewno zrobibym jego zdjcia w "POP ART" (generalnie ten program powinien by reklamowany jako dla handlarzy szrotem") . Druga sprawa, e te programy tematyczne s czym bardzo dobrym dla ludzi, ktrzy kompletnie nie znaj si na programach typu "foto szopo pochodnych" i daj im moliwo sprbowania czego wicej co moe ich zachci do dalszej zabawy.

To teraz troch co z innej bajki z bajki IR. Wszystkie zdjcia s z RAW'w lekko podkrcone a potem JPEG przerobione w PS na zasadzie odkurzenia i mieszania kanaw

3. Rewolucja w podczerwieni.

Jest to pomnik Rewolucji 1905 roku w odzi. W zdjciu jest wiele przypadkowoci. Mam filtr 52 mm pasujcy do kupy ruskiego i dedeerowskiego elastwa i szka, ktre posiadam i po zakupie przyszed wczeniej ni przejciwka z 37 mm na 52 mm i z tego powodu do PEN'a by zaoony konwerter m4/3 na M42 na niego Helios 77M i na kocu filtr. Z racji ogranicze kadrowych musiaem i dosy daleko od pomnika i przej torowisko z jezdni. Kiedy ju ustawiem aparat i miaem cykn fotk zobaczyem, e jedzie tramwaj i pomylaem, e na niego poczekam bo przy duszym czasie nawietlania wyjdzie rozmazany ale zapomniaem, e mam nastawiony samowyzwalacz na 2 sekundy. Kiedy tramwaj pojawi si w kadrze to wcisnem spust migawki i konsternacja bo zobaczyem chodzcy samowyzwalacz i baem si, e tramwaj ucieknie. Ale bardzo dobrze si stao, e zapomniaem o tym fakcie bo aparat zwolni migawk gdzie w kocwce tramwaju dziki czemu prawa strona zdjcia za tramwajem wysza bardziej przezroczysta. Zdjcie nie byo kadrowane ale jest z niego wyrzucona linia trakcyjna oprcz fragmentu z pomnika ale tam wyglda jak integralna jego cz oraz usunem znak drogowy, ktry by na tramwaju.

Uploaded with ImageShack.us

4
    . Zdjcie z okna moich rodzicw wykonane PEN'em z kitowym DZ 14-42 plus przejciwka 37 mm na 52 mm orz filtr IR. Najlepiej z tego wszystkiego wygldao drzewo i niebo, natomiast bloki psuy wszystko wic drzewo zostawiem a reszt poruszyem w PS

Nie wiem czy kto z Was uywa filtr IR ale przy Heliosach a mam dwa 44M i 77M wystpuje w tylko w grnych rogach leciutkie tak jakby winietowanie, natomiast z kitowym gdzie jest przejciwka i filtr, staje to si z lekka upierdliwe nawet przy obrbce.

5. A to widok IR z kitowego oczka z mojego okna. Wyszo jakie zaszumione ale mnie osobicie si podoba jego kolorystyka i tutaj wida efekt tego winietowania, chocia generalnie doda tutaj jakiego efektu sonecznego wic nie jest le. W tym zdjciu troch je skadrowaem i wyrzuciem kosz na mieci, ktry znajdowa si u zbiegu chodnikw.

Tester | OlyJedi Awatar banc
    Doczy
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Sia reputacji
    36
    Galeria klubowicza

W tym ostatnim (5) przeszkadza mi to badylowate drzewo po lewej. Bym wykadrowa.
    Pomnik wyszed super.

dzarro
    Go

Zdjcia nr 1-3 maj pomys - ale do mnie nie przemawiaj, ich kompozycja jest troch wysilona. wietne jest natomiast zdjcie nr 4.

Podobne wtki

1. [Fotopolis] Byli czonkowie zarzdu Olympusa aresztowani
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.02.12, 11:59
  2. byli uzytkownicy C4000 laczcie sie ;)
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12.07.09, 23:07
  3. Stronka z fotkami, moe bya?
    By mirliso in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.10.08, 06:22
  4. Czy wiesz czym bya grupa f/64?
    By RadioErewan in forum HydePark
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 4.08.08, 17:19
  5. Stronka z fotkami (moe bya)