Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Co da mi E-510 czego nie dostanę od Samsunga GX-10...

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Co da mi E-510 czego nie dostanę od Samsunga GX-10...

    Witam na forum może tu zagoszczę na dłużej

    Przygodę z fotografią zacząłem stosunkowo puźno, bo ok. 5 lat temu od pierwszej cyfrowej małpki... z kliszowców miałem małpke kodaka.
    Obecnie focę zaawansowanym kompaktem/hybrydą fuji S-9500, ale zaczyna mi brakować szybkości zapisu jak i AF, wyższego ISO (użytecznego).
    Co focę wszystko po trochu ze wskazaniem na juniora 2 lata i szeroko pojęty krajobraz, zabytki, budynki...
    Przyszła pora na lusterko, po dwóch tygodniach czytania testów, for interntowych, oglądania sampli na placu boju pozostały Samsung GX-10 (tańszy pentax ) i Olympus E-510... dwa stosunkowo młode modele.
    Bardziej skłaniam się ku wejściu w system pentaxa poprzez puszkę samsunga, którą uważam za lepszą w stosunku do olka.

    Z puszkami nie było powiedzmy problemu, są dane techniczne, testy, które co prawda nie mówią wszystkiego ale dają pewien pogląd, ale body to nie system

    Co da mi wejście w system Olympusa czego nie dostanę u Pentaxa, ew. odwrotnie?

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    O tym, który aparat lepszy, można się przekonywać i przez dwa lata

    Najlepszy test to popatrzeć na zdjęcia - takie surowe, nie upiększane programami graficznymi - i wybrać ten profil, który będzie pasował ( kolory, ostrość, itp ).

    Te najwidoczniejsze różnice :

    Plusy E-510 :
    + LiveView i praca za jego pomocą (ostrzenie, kadrowanie itp)
    + Filtr czyszczący matrycę ultradźwiękami - on działa, w przeciwieństwie do trzepaczki użytej w innych systemach - w tym w Samsungu
    + optyka Zuiko w kicie - uważana za najlepszą ofertę w segmencie szkieł dodawanych do aparatów

    Plusy GX-10 :
    + uszczelniona obudowa
    + duży wizjer
    + więcej punktów AF

    Minusy dla każdego będą inne - nie używałem tych aparatów, to się nie wypowiem. Jak działa balans bieli, ergonomia, jakiej jakości fotki bardziej komuś pasują - to kwestia osobista.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar cadman
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Szczecinek
    Posty
    364
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Co da mi E-510...

    Jako były użytkownik S-9500, a od kilku dni dni szczęśliwy posiadacz E-500, poczuwam się do obowiązku coś napisać, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji. Obecnie przy wyborze systemu najbardziej moim zdaniem liczy się jakość optyki, którą oferuje dany system. "Puszka", czyli korpus aparatu jest elementem wymiennym. Jeśli zgromadzisz dobrą "szklarnię" to jej wartość trzyma Cię w danym systemie. "Puszkę" zawsze możesz wymienić na nowszy model. Do jakości szkieł Zuiko (Olympusa) widzę, że nie muszę Cię przekonywać. Ja kupiłem E-500 nową z obiektywem 14-45 za niecałe 1800 zł. Doszedłem do wniosku, że nie ma co przepłacać za "nowość". Lepiej za zaoszczędzone pieniądze kupić dobre szkło rozszerzające zakres zastosowania aparatu, lub dołożyć i kupić "wypasione" szkiełko klasy Pro, które pozwoli rozsmakować się w fotografii. Gorąco polecam system Olympusa ze względu na jakość wykonania sprzętu i akcesorii.
    Dodam jeszcze, że obydwa rodzaje kart pamięci CF i xD (stosowane jednocześnie)używane przeze mnie w S9500 oraz filtry 58mm pasują dokładnie w mojej E-500, gdyż posiada dwa sloty, (w E-510 również). W GX-10 Samsunga i K-10 Pentaxa stosowane są karty SD (jedna).
    Czarny aparat z gorszego systemu
    Moja galeria: http://picasaweb.google.com/Cadman1959

  4. #4
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Co da mi E-510 czego nie dostanę od Samsunga GX-10...

    W zasadzie wszystko zostało wyżej napisane
    Cytat Zamieszczone przez siwyyy77
    Co da mi wejście w system Olympusa czego nie dostanę u Pentaxa, ew. odwrotnie?
    Dodać warto że u Olka masz:
    - 2 lata pełnej gwarancji i - co równie ważne- fantastyczny serwis,
    - doskonałej jakości szklarnię - począwszy już od szkieł kitowych,
    - SSWF - dla jednych (czyt. żółtych i czerwonych ) to zbędny bajer, ale dla mnie to świetny bajer, szczególnie kiedy czytam na innych forach o problemach z czyszczeniem matrycy. Tu możesz zapomnieć o tym.
    - no i chyba cena też atrakcyjna na starcie.

    Pentax???Kiedyś świetne lustra analogowe. Teraz jakoś cicho o nim, a przez fuzję z Szajsungiem chyba trochę stracił na marce.
    Ale to tylko moje odczucie.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia w "wyborach".
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Zapomnieliście napisać, że jeszcze jednym plusem E510 jest stabilizacja matrycy, działająca rewelacyjnie i w dużym zakresie EV.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski
    Zapomnieliście napisać, że jeszcze jednym plusem E510 jest stabilizacja matrycy, działająca rewelacyjnie i w dużym zakresie EV.
    Nooo, toż to przecie E-510 z tego słynie właśnie, że aż się gwarno pod strzechami zrobiło że toto takie cóśik ma w sobie...
    No ale racja - czasami trza czarno na bialym ludziom przedstawić, bo niektórzy nawet nie wiedzą co to takiego.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    No i nikt nie napisał, że prawdopodobnie E510 szumi MNIEJ niż Samsung/Pentax (to pierwszy Olek, o którym nikt nie mówi, że szumi, ale czepili się teraz, że ma o 1/3EV mniejszy DR )
    P.S. Nie wiem, czy teraz nie mylę marek... ale ponoć Pentax/Samsung ma akurat dość słaby AF... No i dobre szkiełka do Pentaxa kosztują też swoje.
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    77
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Co da mi E-510 czego nie dostanę od Samsunga GX-10...

    Cytat Zamieszczone przez siwyyy77
    Co da mi wejście w system Olympusa czego nie dostanę u Pentaxa, ew. odwrotnie?
    2 lata gwarancji i bardzo dobry serwis. To naprawdę ważne.

    Poza tym Samsung robi kijowy sprzęt
    5Dm3

  9. #9
    | OlyJedi Awatar dziobolek
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Dublin - Ireland
    Posty
    466
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Co da mi E-510 czego nie dostanę od Samsunga GX-10...

    Cytat Zamieszczone przez Dempsey
    P.S. Nie wiem, czy teraz nie mylę marek... ale ponoć Pentax/Samsung ma akurat dość słaby AF... No i dobre szkiełka do Pentaxa kosztują też swoje.
    Tys prowda, AF niezbyt - tera se przypomniałem że na forach to wytykają.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz M
    Cytat Zamieszczone przez siwyyy77
    Co da mi wejście w system Olympusa czego nie dostanę u Pentaxa, ew. odwrotnie?
    2 lata gwarancji i bardzo dobry serwis. To naprawdę ważne.
    No, ba!!! A tzw. Service Pentaxa to ponoć porażka.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    AF Pentaksa jest strasznie wolny... Bawilam sie *ist'em i nowszym, nie pamietam numerka, chyba k100d. Czulam sie jak uzywajac kompaktu

    Ja na Twoim miejscu bym sie nie wahala... E510
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Podobne wątki

  1. Nowy rodzaj matrycy Samsunga
    By utoplec in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20.10.09, 12:47
  2. DSLR'y SAMSUNGA?Będą nowe?
    By Don Pedro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25.01.08, 07:32
  3. Czego używacie do RAW z E-1
    By wierzba in forum E-System
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10.11.05, 00:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.