Strona 448 z 448 PierwszyPierwszy ... 348398438446447448
Pokaż wyniki od 4.471 do 4.477 z 4477

Wątek: Analog wiecznie żywy - nasze zdjęcia.

  1. #4471
    Banned
    Dołączył
    Aug 2023
    Mieszka w
    Warsaw
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Czarno-białe zdjęcia zawsze budzą wiele emocji związanych ze sztuką fotografii. Bardzo lubię czarno-białe zdjęcia.

    Ban za spam - strona domowa. Bodzip
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 16.08.23 o 09:05 Powód: spam, strona domowa

  2. #4472
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    "płyń....."

  3. #4473
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kon Zobacz posta
    "płyń....."
    ... pod prąd ...
    Nazwa:  wuawa.jpg
Wyświetleń: 117
Rozmiar:  671,0 KB


    Altix 1958r FujiColor 400 2005r

  4. #4474
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Ktoś tu jeszcze robi analogowe zdjęcia? Pojawiają się w tym wątku 2 do 5 na rok albo wogóle W sumie ciekawe, patrzac na jakiś absurdalny wzrost cen starych analogów (czyli ktoś kupuje...) i wzost cen filmów ostatnio (ale jednak jakieś filmy reaktywowano, czyli rynek rośnie?) Ktoś to jednak napędza, jest jakiś popyt? Będzie jak z winylami???

    O ile zdjęcia kajaka ma ciekawy zamysł komozycyjny (chyba jednak lejkko skrzywione w lewo?) to trudno znaleźć mi powód wykonania takiej fotografii wiślanych bulwarów poza chęcią przetestowania działania migawki starego Altixa ........

    Ja cały czas pstrykam analogowe fotki (ale raczej staram sie szukać innego sposobu rejestracji niż zrobienie tego samego co cyfrą tylko gorzej ). Oczywiście ocena moich działań też zależy od gustu, może to właśnie ja robię nie inaczej tylko gorzej niż cyfra

    Kocham odjechane kolory i wielkie ziarno przeterminowanych filmów. Praktycznei nie używam fimów młodszych niż 10-20 letnie ....No i niestety jak zużyję aktualne zapasy kolorowych filmów, chyba przerzuce sie na cz-białe, bo ceny przterminowanch filmów też oszalały, a ich dostępność znacznie pogorszyła, nie warto kupowąć pojedynczo, co najmniej kilka bo wtedy wiadomo co z nich wychodzi.. Odradzam zakup pojedynczego filmiku który ktoś znalazł na dnie szuflady albo wygrzanycm latami strychu i wystawił na allegro za 50+.....

    Mam pomysły na eksperymenty z filmami dużego formatu, Testowałem w Wakacje AGFA CLACK 6x9, taki duży "DRUH" Mam tez ciekawy aparat DACORA DIGNA 6x6 w wersji z zupełnie normalnym obiektywem 1:4,5, przysłonami do 22, nastawą ostrości i migawką z 4 wartościami aż do 1/200. Czyli coś jakby DRUH, ale z normalnym obiektywem, a nei 1-2 soczewkowym szkiełkiekiem o jasności 8 albo 11.......


    Poniżej dwa krossy/multiekspozycje z urokliwych kamiennych miasteczek na Istrii strzelone w 2022 (Motovun o ile pamietam).




  5. #4475
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Za 50+ , to spokojnie można kupić Kodaka Golda czy Color Plus w sklepie . Warto śledzić giełdy , bo np w zeszłym roku na OLX gość wystawił 40 rolek różnych przeterminowanych filmów color za 420 zł.
    Natomiast BW do zabawy , to się kupuje między 15 a 20 zł w sklepie . Jakoś ceny aż tak drastycznie nie wzrosły , bo na przestrzeni dwóch lat ledwo o 2 zł .

    I oczywiście pojawiły się chińskie BW na alliex .... Teraz nie śledzę , ale były takie za 9 zł.
    Ostatnio edytowane przez Hiszpan63 ; 23.01.24 o 07:34

  6. #4476
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    Za 50+ , to spokojnie można kupić Kodaka Golda czy Color Plus w sklepie . .
    śledzę te giełdy Ano właśnie, ceny preterminowanych filmów, zwalszcza slajdów do crossa zbliżyły się do nówek w sklepie...... No i już nie ma takich fajnych ofert że za 200-250 można było kupić "cegiełkę" 10 świeżych przyzwoitych filmów kolorowych.....

  7. #4477
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    "wisła krakowska"

Podobne wątki

  1. Nasze akcje w PS
    By Mirek54 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 6.09.11, 12:19
  2. nasze olki... :-)
    By JBr in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20.09.10, 18:44
  3. analog do dziadka
    By marasc in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.04.09, 09:35
  4. Jaki analog do 600zł ?
    By paszczol in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16.04.07, 21:58
  5. Lampa Cullmann DC 42 (analog) do cyfry Oly C7070
    By sna in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.02.06, 00:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.