Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Eda
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    powszechnie znana
    Posty
    57
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

    Moja przygoda z OM-D.


    OM-D EM-5 poznałam w drugiej połowie czerwca 2012 tuż przed naszym wyjazdem do Toskanii. Do tej pory przez ostatnie dwa lata miałam do dyspozycji Lumixa G-1 i EP-1
    EM-5 zaraz potem zniknął z mojego pola widzenia w przepastnym plecaku apz-ta.
    Przed samym wyjazdem do Chorwacji okazało się, ze mam miła niespodziankę – Andrzej skorzystał z uprzejmości Jack'a, OPL i dotychczasowej formuły wypożyczalni i dostałam na wyłaczność na 10 dni EM-5 z mZD 12-50 i mZD 12/2,0.
    W czasie całego pobytu miałam także do dyspozycji swoje i andrzejowe szkiełka: Lumiksy 14/2,5; 20/1,7; mZD 45/1,8 i duże ZD: 9-18; 12-60; 50-200. Z tych ostatnich zdarzało mi się korzystać tylko z ZD 9-18, pozostałe są moim zdanem za ciężkie i nieproporcjonalnie wielkie do tam małego aparatu.


    EM-5 spodobał mi się bardzo jako aparat turystyczny. Jest lekki, z małą stałką wygodnie mieści się w dużej kieszeni kamizelki fotograficznej.
    Preferuje do niego stałki:12, 20 i 45.


    Polubiłam też obiektyw kitowy (mZD 12-50) za jego dużą skalę mozliwości w fotografowaniu, który pozwalał mi na wykonywanie zdjęć architektury w odwiedzanych miasteczkach i zdjęć krajobrazowych. Ponadto umozliwił mi on wykonywanie zdjęć makro, po zaledwie przyciśnięciu jednego guzika i przesunięciu pierścienia na obiektywie.


    Podoba mi się jego intuicyjna obsługa.Zwłaszcza możliwość fotografowania na dwa sposoby – korzystając z ekranu dotykowego i wizjera elektronicznego z tradycyjnym spustem migawki.
    Ekran dotykowy, który pozwala szybko i niezauważalnie dla otoczenia, wybrać punkt ostrzenia i zwolnić migawką w czasie moich prób zdjęć streetowych w chorwackich miasteczkach dał mi wiele radości.
    Robiąć zdjęcia chętnie korzystałam również z mozliwości wyboru punktu AF patrząc w wizjer i korzystając ze strzałek.
    Podobami się kontrola za pomocą przycisku info kompensacji ekspozycji i poziomicy i histogramu.
    Ponieważ uwielbiam od razu wiedzieć co wyszło lub nie wyszło mi na właśnie zrobionych fotografiach korzystałam z następujących opcji podglądu: przewijanie strzałkami, z przewijania zrobionych zdjęć przesuwając palcem po ekranie dotykowym (z czego korzystałam najchętniej). Można na tymże ekranie właczyć sobie podgląd powiększenia i skontrolować ostrość świeżo zrobionych zdjęć.
    Znalazłam też trzeci sposób przewijania, używając pokrętła do kompesacji ekspozycji , wówczas powiększenie na podglądzie uzyskuje się za pomocą drugiego pokrętła sterującego.
    Fotografowałam najczęściej z ekranu dotykowego (na zoombie /dod. apz), i trybie A.


    Znakomicie łatwym było dla mnie nagrywanie krótkich filmików za pomocą uruchamiania nagrywania jednym naciśnięciem przycisku z czerwoną kropką.


    Naciśnięcie przycisku OK wyswietla pełny panel sterowania i opcje ustawień aparatu lub szybka ich kontrola, są łatwodostępne, trzeba tylko na początku uważać, do zmiany wystarcze leciutkie dotknięcie, przytrzymanie odrobinę dłużej daje przeskok w danym menu o dwie pozycje.


    Łatwo dostępne są też filtry artystyczne, bardzo fajna dla mnie sprawa.
    Korzystałam najchętniej z dramatycznej tonacji w pochmurnej pogodzie i zmiękczenia ostrości do fotografowania twarzy. Spodobała mi się również w filtrach artystycznych funkcja bracketingu filtrów artystycznych, zapisująca jpegi danego ujęcia we wszystkich dostępnych filtrach.


    Dla mnie EM-5 jest aparatem, którego użytkowanie sprawia mi przyjemność i daje wiele radości.
    Czekam z niecierpliwością na kolejne zawansowane aparaty Olympusa, by domowy egzemplarz OM-D EM-5 pozostawał wreszcie do mojej wyłacznej dyspozycji.


    Jestem użytkownikiem aparatu, który nie lubi czytać instrukcji. Kolejne funkcje poznawałam użytkując aparat codziennie przez tydzień i mam nadzieję, że kryje on przede mną wiele jeszcze tajemnic, które poznam w dalszym jego użytkowaniu.


    Przykładowe zdjęcia wstawię po niedzieli. (Po powrocie do domu).


    Chorwacja, Icici 27.09.2012r.
    Eda
    (wysłuchał i spisał apz)

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria

    Odp: OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

    Bardzo fajny opis. Jack i apz trafili moim zdaniem na dobra formułe przekazywania opini o sprzęcie szerokiemu gronu. Testy robione przez profesionalistów są w większosci tylko dla takich samych profesjonalistów zrozumiałe i być może użyteczne.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  3. #3
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Odp: OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Bardzo fajny opis. Jack i apz trafili moim zdaniem na dobra formułe przekazywania opini o sprzęcie szerokiemu gronu. Testy robione przez profesionalistów są w większosci tylko dla takich samych profesjonalistów zrozumiałe i być może użyteczne.
    ----
    Sensownie i dowcipnie to ująłeś... mnie też ten opis pasuje... Jednak kolega z OC ocenił AF w OM-D jako niezadowalający w słabym świetle w porównaniu
    do E-3... pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 27.09.12 o 19:40

  4. #4
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

    Jak sie to jeszcze zdjeciami okrasi to calkiem sympatyczny opis.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  5. #5
    | OlyJedi Awatar TomP24
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    27
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Bardzo fajny opis. Jack i apz trafili moim zdaniem na dobra formułe przekazywania opini o sprzęcie szerokiemu gronu. Testy robione przez profesionalistów są w większosci tylko dla takich samych profesjonalistów zrozumiałe i być może użyteczne.
    Zdecydowanie się zgadzam wlaśnie podesłałem likna koledze, który przyszedł dzisiaj do mnie z pytaniem jaki aparat bym mu polecił, bo jego N 5100 jest za duży i za ciężki na jego potrzeby.
    E-30, ZD 11-22, ZD 14-54, ZD 50-200, ZD 35, FL-50 & XZ-1

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

    Cytat Zamieszczone przez Eda Zobacz posta
    Moja przygoda z OM-D.


    ...
    Jestem użytkownikiem aparatu, który nie lubi czytać instrukcji. ...
    (wysłuchał i spisał apz)
    Mój też nie czyta

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Ziootek1971
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    462
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

    Bardzo fajna - a co ważniejsze - krótka ocena. Czekam - tak jak "przedpiszcy" - na zdjęcia
    Ziootek
    E-30; E-P3; mZD 14-42; "dekielek" 15 mm; ZD 14-54; ZD 9-18; ZD 40-150; Sigma 24; Metz 48-AF1

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    WROClove
    Posty
    684
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Jak sie to jeszcze zdjeciami okrasi to calkiem sympatyczny opis.
    ano... dla mnie troszki suchy ten text
    było Lustro jest panasonic lumix Lx100
    (brakuje mi tylko dłUUgiego zUUma)

  9. #9
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

    Cytat Zamieszczone przez grzeSiuu Zobacz posta
    ano... dla mnie troszki suchy ten text
    mokre i gorące texty to są na optycznych i fotopoliż
    Ostatnio edytowane przez chreasy ; 27.09.12 o 21:44

  10. #10
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: OM-D EM- 5 subiektywna ocena użytkowniczki.

    Cytat Zamieszczone przez Eda Zobacz posta
    Moja przygoda z OM-D.
    Przejrzyście, rzeczowo i wyczerpująco - podoba mi się taki luźny opis dla każdego.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Podobne wątki

  1. Ocena i sugestie
    By Mirek54 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22.10.07, 17:26
  2. GO - ocena
    By Peniek242 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15.02.07, 01:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.