Strona 219 z 415 PierwszyPierwszy ... 119169209217218219220221229269319 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.190 z 4146

Wątek: Olympus XZ-2

  1. #2181
    | OlyJedi Awatar jaskier1969
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    196
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Mam do was pytanie. Używał ktoś z was już karty Flashair w XZ-2?
    Odnośnie karty WiFi pisałem już w tym wątku wcześniej. Niestety w połączeniu z XZ-2 nie daje ona zbyt wielu możliwości. W sumie to jest tylko jedna użyteczna opcja, czyli połączenie aparatu ze smartfonem i bezpośrednie przesłanie na niego zdjęć, ich ewentualna obróbka i wstawienie na jakiś portal społecznościowy. O reszcie zapomnij. Moim zdaniem szkoda kasy na taką kartę do tego aparatu.

    mam nieodparte wrażenie, że xz-2 przegina i prześwietla (filtr ND włączony)
    Ze zdjęć, które wstawiłeś tylko pierwsze jest lekko prześwietlone moim zdaniem. Też zauważyłem, że przy krajobrazach aparat lekko prześwietla, dość często koryguję ekspozycję o około 0,5EV podczas wywoływania z RAW.
    Pozdrawiam - jaskier1969
    http://flickr.com/photos/jaskierek

  2. #2182
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Cytat Zamieszczone przez jarod69 Zobacz posta
    Zdjęcia jednego budyneczku w jpg. bez korekcji i mam nieodparte wrażenie, że xz-2 przegina i prześwietla (filtr ND włączony)
    No jak nie dasz exifa to się nie sprawdzi.
    A z tego co widzę to niektóre, z lewej pod światło. Ekspozycję na -0,3 ustaw
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #2183
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    OK, jestem po wypadzie łykendowym z XZ-2. Postawiłem na A, +/-0 plus matrycowy, żeby sprawdzić co i jak aparacik w takich warunkach naświetla. Ponieważ pstrykałem 5 latka włożyłem Extreme Pro 95 MB/s i ustawiłem tryb seryjny RAW+L. Wczorajsza pogodę opisać może tylko jedno słowo - patelnia! Stąd włożyłem w sanki włożyłem VF-2 a w kieszeń dodatkowe 2 baterie.

    Wrażenia: gdyby to tylko miało 24mm powoli żegnałbym się z... m43. Ten kompakt wymiata a jego cena jest śmieszna w stosunku do jego możliwości. Filmików się nie czepiam bo mnie wyklniecie, są, kręciłem, starałem się nie ruszać aparatem.

    Wrażenia (czytane między wierszami): RX100/3 - mam cię na oku!
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  4. #2184
    | OlyJedi Awatar jarod69
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    FWS
    Posty
    375
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Też myślę, że -0,3 EV rozwiązałoby sprawę - dla mnie robione pod światło mają trochę za jasno w cieniach a pogoda był rzeczywiście patelniana +34C (pierwsza fotka robiona na F=112mm f=2,5 s=320 iso200 t:11.32) ale ogólnie chyba trzeba przy takiej pogodzie przymknąć troszkę przysłonę.
    Najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie.

  5. #2185
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Cytat Zamieszczone przez Boa Zobacz posta
    A co jeśli XZ-2 przestanie robić zdjęcia
    Może nie od razu, ale po 2-3 miesiącach, kto wie...


    Może wypowiedzą się posiadacze XZ-1, czy ich aparaty nadal działają
    Mój działa i to akurat cud.. warunki ma ze mną dość ciekawe
    zZz

  6. #2186
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.106
    Siła reputacji
    110
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Cytat Zamieszczone przez wulisu Zobacz posta
    Co do krzywej w jakim programie masz ją ustawioną ? Ciekaw jestem efektów może zamieścisz jakiś zrzut ekranu.
    W aparacie można ustawić stosunek świateł do cieni. Wciskasz przycisk korekty ekspozycji potem info. I wtedy masz możliwość na stałe wprowadzenie korekty w krzywej
    Co do przepaleń, to jest normalna sprawa, że w trudnych warunkach takowe mogą się zdarzyć. Ja bardzo często jeżdżę po lesie więc na dole ciemno, na górze jasno. Pomógł by filtr szary połówkowy, ale nie chce mi się bawić w tulejki i jego zakładanie. Korekcją ekspozycji i krzywą spokojnie można znaleźć swój własny środek.

  7. #2187
    | OlyJedi Awatar jarod69
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    FWS
    Posty
    375
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Pobawię się w chwili wolnej tą krzywą gradacji.
    Najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie.

  8. #2188

    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Witam Ponownie
    Jako że podjąłem już decyzję że kupuję XZ -2 i nic innego w grę nie wchodzi Poczytałem forum, przeczytałem wszystko co dostępne na temat iXZeta drugiego (łącznie z instrukcją obsługi) do innego aparatu nikt mnie już nie przekona !
    Mam pytanie związane z zakupem
    Ceny w PL znam i mogę kupić aparat za ok.1150 zł. Znalazłem na Amazon Olympusa XZ-2 za jedyne 300$ cena jest w stosunku do polskiej konkurencyjna ale nigdy tam nic nie kupowałem i nie mam pojęcia jakie koszta się dodatkowo z tym wiążą, czy transakcja jest bezpieczna , czy trzeba zapłacić cło itp.
    http://www.amazon.com/Olympus-XZ-2-D.../dp/B009AYJQ2U
    Być może odpowie ktoś kto jest dobrze w takich zakupach zorientowany
    Moja żona twierdzi że napaliłem się na XZ-2 jak szczerbaty na suchary A ja po prostu muszę GO mieć
    Ostatnio edytowane przez Radoslaw6363 ; 9.06.14 o 13:25

  9. #2189
    Awatar wulisu
    Dołączył
    May 2014
    Mieszka w
    Edinburgh
    Posty
    68
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Cytat Zamieszczone przez fazi75 Zobacz posta
    W aparacie można ustawić stosunek świateł do cieni. Wciskasz przycisk korekty ekspozycji potem info. I wtedy masz możliwość na stałe wprowadzenie korekty w krzywej
    A widzisz to mi jakaś umknęło w ustawieniach tego apratu, dzięki za poradę posprawdzam. Człowiek cały czas coś odkrywa w tym aparacie
    Pozdrawiam

  10. #2190

    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    38
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Witam serdecznie!
    Jestem nowym uzytkownikiem tegoż forum, dlatego witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Kilka dni temu nabylem Olympusika Xz-2. Wczesniej miałem kilka innych kompaktow tj. Nikony P300, P60, P6000, Fujifilm x-10, Canony sx-20, A80, A620 etc. Moja niespokojna dusza zapragnęła cos nowego, no i mam xz2. O zaletach i ułomnosciach nie będę się rozpisywal, bo napisano w tym wątku juz wszystko. Chciałbym natomiast podzielić się z Wami moimi wątpliwościami w kwestii działania stabilizacji. Wiem, ze mamy tutaj stabilizowana matryce, ja miałem zawsze aparat (rowniez DSLR) ze stabilizacja optyczna obiektywu, stad może moje rozterki. O co chodzi? Chodzi o nieprzewidywalność jej działania. Czasami zdjęcia sa min. poruszone, a nie powinny. W innych sytuacjach przekonany byłem, ze nie utrzymam aparatu, a było ok. Zacząłem robić testy Na 28mm czas 1/6 sek, zdjęcia są nieporuszone, zarówno gdy IS jest na on jak i na off. Na 112mm czas 1/30, cześć zdjęć jest poruszanych a cześć jest ok, zarowno gdy IS jest on lub off. Jakoś nie ogarniam tego. W innych aparatach które miałem, z optyczna stabilizacja po naciśnięciu spustu do polowy obraz zamierał! Tu tego nie ma. A może jest, tylko ja tego nie dostrzegam, bo matryca jest może stabilizowana cały czas, bez dotykania spustu migawki. Moje parametry aparatu do testów stabilizacji dobieralem z założeniem efektywności jej działania na poziomie 2EV. Mozecie cos napisać więcej nt temat? Wdzięczny będę.
    Pozdrawiam.
    Stachu.
    Panowie, nikt nie chce się podzielić ze mną swoimi uwagami na temat, który poruszyłem kilka wpisów wcześniej? Napiszczie coś o tej stabilizacji, bo to dla mnie trochę dziwne zachowanie. Ona działa, tylko dlaczego tak dziwnie?

    Jeszcze jedno: do czego służy parametr "gradacja" w menu ustawienia obrazu?
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 9.06.14 o 13:42


Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.