Strona 407 z 415 PierwszyPierwszy ... 307357397405406407408409 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.070 z 4146

Wątek: Olympus XZ-2

  1. #4061
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Z dzisiejszej krótkiej wyprawy rowerowej razem z XZ-2 .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7092131.jpg
Wyświetleń:	554
Rozmiar:	430,5 KB
ID:	177900

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7092144.jpg
Wyświetleń:	553
Rozmiar:	258,8 KB
ID:	177901

  2. #4062
    Awatar ofarec
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nad pięknym zalewem na Podkarpaciu <br><br><br><br><br><br>
    Moją pasją jest jeżdżenie rowerem rezem z moją księgowa kaliszewską. Jeździmy i robimy zdjecia przyrodzie i zwierzętom.

  3. #4063

    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wpadł mi do wody (rzeka) na powiedzmy 2-3 s (był w futerale niestety otwartym),aparat nie był włączony, na obiektywie była tuleja z filtrem,po wyciągnięciu wyjąłem baterie, kartę, pootwierałem wszystko, wyssałem (dosłownie) i wytrzasnąłem wodę, wytarłem co się dało, w sumie to nie było jakoś dużo wody, nie lało się z niego, nie ciekło, nawet nie kapało, po powrocie położyłem na parapecie(przeczytałem teraz ,ze to źle, no ale po ptakach),
    co mam teraz robić, spróbować uruchomić za pare dni (jaki czas go suszyć ?) czy od razu słać do serwisu ?

  4. #4064
    | OlyJedi Awatar zosia
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    192
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Hejka! Witam po dłuuugiej przerwie.
    Chciałam się zapytać czy ktoś z Was ma może jakiś sprawdzony preset do Lightrooma, który sprawi, że zimportowane rawy będą wyglądać na starcie tak jak jpg-i zrobione przez Olka?
    Kurcze... nie wiem czy wyrażam się jasno, więc dla pewności opiszę o co mi chodzi:
    Robię zdjęcia w trybie RAW + JPG. Później wrzucam do Lightrooma rawy i Lightroom je widzi inaczej (czyt. gorzej). Tak więc. jeśli zimportuję sobie do Lightooma i nie zmienię jakichkolwiek ustawień, to wyeksportowany jpg wygląda gorzej niż ten, który wygenerował Olek. Zazwyczaj mało suwaczkuję i nie na wszystkich zdjęciach, dlatego chciałabym sobie ustawić takie ustawienia, żeby jpg wyeksportowane bez edytowania wyglądały jak najbliżej tego, co wygenerował na jpgach Olek. Można to jakoś zrobić? Jakieś rady?

  5. #4065
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zosia Zobacz posta
    Hejka! Witam po dłuuugiej przerwie.
    Chciałam się zapytać czy ktoś z Was ma może jakiś sprawdzony preset do Lightrooma, który sprawi, że zimportowane rawy będą wyglądać na starcie tak jak jpg-i zrobione przez Olka?
    Kurcze... nie wiem czy wyrażam się jasno, więc dla pewności opiszę o co mi chodzi:
    Robię zdjęcia w trybie RAW + JPG. Później wrzucam do Lightrooma rawy i Lightroom je widzi inaczej (czyt. gorzej). Tak więc. jeśli zimportuję sobie do Lightooma i nie zmienię jakichkolwiek ustawień, to wyeksportowany jpg wygląda gorzej niż ten, który wygenerował Olek. Zazwyczaj mało suwaczkuję i nie na wszystkich zdjęciach, dlatego chciałabym sobie ustawić takie ustawienia, żeby jpg wyeksportowane bez edytowania wyglądały jak najbliżej tego, co wygenerował na jpgach Olek. Można to jakoś zrobić? Jakieś rady?
    Na pewno w OV 3. A może sobie zrobisz taki presecik w wywoływarce?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #4066
    | OlyJedi Awatar zosia
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    192
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    No w sumie mogę )

  7. #4067
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Albo suwaczkuj na tych olkowych jpg´ach. Skoro nie dokonujesz wielkich zmian w LR to RAW pewnie nie jest konieczny. Oszczedzisz sobie czasu, pracy i nadmiaru danych.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  8. #4068
    | OlyJedi Awatar markus74
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    124
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Migawki z koncertu Łez w Brennej.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8130545.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	378,8 KB
ID:	180802   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8130540.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	334,1 KB
ID:	180803  

  9. #4069
    | OlyJedi Awatar jarod69
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    FWS
    Posty
    375
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    XZ-2 to wyjątkowo "koncertowy" aparat... Nie wiem czemu, ale fotki z koncertów mu wychodzą wyśmienicie.
    Najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie.

  10. #4070
    | OlyJedi Awatar zosia
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    192
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hrr Zobacz posta
    Albo suwaczkuj na tych olkowych jpg´ach. Skoro nie dokonujesz wielkich zmian w LR to RAW pewnie nie jest konieczny. Oszczedzisz sobie czasu, pracy i nadmiaru danych.
    Skoro dostałam już tego Lr to muszę ogarnąć do jakiegoś przyzwoitego poziomu Denerwuje mnie tylko to, że muszę importować tylko te zdjęcia które edytuję, bo te nieedytowane po eksporcie często wyglądają gorzej i w końcu wychodzi na to, że muszę edytować wszystko.
    Wyobrażałam sobie to jakoś w ten sposób, że musi być coś co się instaluje dodatkowo do Lr co pozwala mu brać pod uwagę ustawienia z Olka...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.