Strona 51 z 415 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 4146

Wątek: Olympus XZ-2

  1. #501
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Ogniskowa 112 mm z jasnością 2,5 przy dobrej rozdzielczości jaką daje obiektyw + matryca 12 mpix daje wykadrowania i otrzymania większego powiększenia przy zachowaniu dobrej jakości.

  2. #502
    | OlyJedi Awatar jarek_gd
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1.343
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Fajne jest też to, że zakładasz pasek na szyję i masz aparat pod kurtką. Nie zawadza, nie ciąży. Nie ma potrzeby zastanawiania się nawet, czy zabierać go z sobą, czy nie. Bardzo ciekawie ustawia się czas i przysłonę w dwóch ustawieniach kustomizowalnych [troszkę spolszczyłem]. Pod dźwigienką ustawiłem sobie w pierwszej pozycji pokrętła -wartość przysłony, a w drugiej - MF + zoom. Super wyświetlacz, choć chciałoby się, żeby mógł zmieniać pozycję, jak w E-3. Ale nie wszystko można mieć na raz.
    Zamierzałem go kupić, potestować i sprzedać. Teraz już wiem, że zostanie ze mną na dłużej. Może w końcu spełnię swoje marzenie o streecie .
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in Black and white, you photograph their souls!”

    Ted Grant

  3. #503
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Jarek - dokładnie. Ludzie z wielkimi i ciężkimi lustrzankami chodzą np na koncerty, a ja z małym olkiem i zdjęcia nieraz lepsze mam.
    Tutaj udostępniam zdjęcia z takiego koncertu świątecznego w naszym kościele: http://file4u.pl/download/4987775/20....file4u.pl.zip
    większość z nich na maksymalnej ogniskowej i wykadrowane jeszcze dodatkowo - na dowód tego co pisałem wyżej.

  4. #504
    | OlyJedi Awatar tomasziolkowski
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    między Pyrlandią a Cebulandią czyli płd.wielkopolska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Same ochy i achy jednak brak wizjera znacząco utrudnia fotografowanie w słoneczne dni.
    Ciężko będzie przyzwyczaić się do fotografowania na zombi.
    Jednak dopóki nie spróbuję nie będę wiedział.
    Może jednak zaryzykuję.

  5. #505
    | OlyJedi Awatar jarek_gd
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1.343
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Cytat Zamieszczone przez tomasziolkowski Zobacz posta
    Same ochy i achy jednak brak wizjera znacząco utrudnia fotografowanie w słoneczne dni.
    Ciężko będzie przyzwyczaić się do fotografowania na zombi.
    Jednak dopóki nie spróbuję nie będę wiedział.
    Może jednak zaryzykuję.
    Aparat mam od 23/12. Zakupiłem komplet z wizjerem V-4. Wizjer w pudełku, nawet nie rozpakowany. Tak 4 your info
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in Black and white, you photograph their souls!”

    Ted Grant

  6. #506
    | OlyJedi Awatar tomasziolkowski
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    między Pyrlandią a Cebulandią czyli płd.wielkopolska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Cytat Zamieszczone przez jarek_gd Zobacz posta
    Fajne jest też to, że zakładasz pasek na szyję i masz aparat pod kurtką. Nie zawadza, nie ciąży. Nie ma potrzeby zastanawiania się nawet, czy zabierać go z sobą, czy nie.
    No właśnie dla tego mnie kusi.
    Wbrew powszechnej opinii - rozmiar jednak ma znaczenie

  7. #507
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Cytat Zamieszczone przez jarek_gd Zobacz posta
    Zakupiłem komplet z wizjerem V-4. Wizjer w pudełku, nawet nie rozpakowany.
    Serio nie odpakowałeś? Szkoda, napisałbyś jak się z nim pracuje. Nie miałem go w ręku - w Kraku jeszcze w żadnym sklepie nie widziałem.

  8. #508
    Jd
    Gość

    Odp: Olympus XZ-2

    Pracuje sie cudownie . Tylko zwiekszają się gabaryty kompletu. No i z XZ-2 nie działa czujnik oka. Działa chyba tylko z E-P5.

    Załącznik 107306Załącznik 107307

  9. #509
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Tylko że biorąc pod uwagę zestaw z VF-4 to już się zbliżamy w stronę ceny Stylusa 1 - który ma i wizjer, i większy zoom
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  10. #510
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Olympus XZ-2

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Tylko że biorąc pod uwagę zestaw z VF-4 to już się zbliżamy w stronę ceny Stylusa 1 - który ma i wizjer, i większy zoom
    Na dpreview jest porównywarka, gdzie można porównać jakość z XZ-2 i z Stylus'a 1. Stylus 1 jako uzupełnienie XZ-2 - tak! Osobno - nie.

    W ogóle fajnie tam widać stopniowanie: komórka < stylus1* < XZ-2 < m43 < A7/R. Jak dla mnie apsc mogłoby nie istnieć.

    * - kompakt, z parametrami gorszymi od Stylusa1 powinien być dostępny tylko w muzeum.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.