Strona 412 z 412 PierwszyPierwszy ... 312362402410411412
Pokaż wyniki od 4,111 do 4,117 z 4117

Wątek: Olympus XZ-2

Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Porównaj gwint w "zakrętce" z aparatu z tym, który masz na tulei. Na podstawie tego dostaniesz odpowiedź o skoku gwintu.

Tak jest w każdym obiektywie. Jest to zapas na np. zmiany temperatur oddziałowujące na aparat/tor optyczny.
    Nie wiem o którą zakrętkę chodzi, do modelu XZ-2 nie ma takowej, jedynie dekielek nakładany na obiektyw. BTW, kupiłem tuleję innego producenta i pasuje idealnie, widocznie chinczyk chinczykowi nie równy.

Rozumie, że w każdym WYMIENNYM obiektywie jest taki zapas bo ma on pracować z różnymi body, ale tu jest kompakt i normalnie ręce mi opadają że Olympus wypuścił taki "profesjonalny aparat" który w pewnych kwestiach jest niedopracowany jak właśnie wyjście poza obszar użytkowy ostrości.

Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam. Od wczoraj jestem w posiadaniu xz- 2 . Wszystko ok ,tylko martwi mnie jedna rzecz. https://youtu.be/fFYFQ9TjT24 czy to jest normalne?

Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Nie jest
    EM-1+RX1003

Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    też tak myślałem. aparat kupiony z allegro. oczywiście sprzedający twierdzi że jak wysyłał to wszystko było ok. dziś zauważyłem jeszcze że na każdym zdjęciu jest "czarna plama" w prawym górnym rogu zdjęcia. jedynie po przestawieniu proporcji obrazu na 16:9 jest dużo lepiej pod tym względem. Czego to może być uszkodzenie? dodam jeszcze że jak przybliży sie zoomem to również problem znika Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB100080.JPG
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	2.63 MB
ID:	196007Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB100075.JPG
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	2.31 MB
ID:	196008

Awatar many_moons_ago
    Mieszka w
    POLSKA/Niemcy
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Aparat jest ewidentnie uszkodzony. Myślę, że bez serwisu się nie obędzie.
    Napisz jak historia z naprawą wyglądała.

OlyJedi Awatar kris12
    Mieszka w
    KRAKÓW
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Co do czarnego pola w rogu - przesunięta matryca , w Krakowie nikt nie chce sie tym zająć. Mam tak w PL-3 , niestety upadł mi i tak juz zostało .
    pl3 + Panasonic 14-42 II

Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzień dobry wszystkim szczęśliwym użytkownikom olympusa XZ-2 do których ja też się zaliczałem. Byłem obecny chyba na wszystkich stronach tego wątku, sporo mi pomógł zarówno w podjęciu decyzji o zakupie XZ-2 ponad 3 lata temu, jak i wydobyciu z niego najlepszych jego cech, które wpłynęły na materiał wyjściowy w postaci świetnych zdjęć. Ale tak było dokładnie do pierwszego miesiąca po zakończeniu okresu gwarancyjnego, wówczas to aparat pokazał "błąd zoomu" i obiektyw nie chciał się schować. Wysłałem do jednego krakowskiego serwisu, wycenili naprawę na kwotę prawie jak za sprawną używkę, wysłałem do drugiego również krakowskiego i się zaczęło - po wielu monitach w końcu dostałem aparat ale znowu wystąpiła ta usterka, po kolejnej naprawie sprzęt wrócił i od tego czasu ma problem z ostrością z lewym dolnym rogu. Aparat został kolejny raz wysłany do serwisu, znowu miesiące się wyleżał i przybył z podobną wadą. W międzyczasie z tym serwisem miałem inne atrakcje, ale coby nie przedłużać tej smutnej opowieści o młodym chłopcu pozorującym naprawy obecnie aparat nadal ma ten sam problem. Czy ktoś z Was mógłby polecić tak od serca jakiś dobry, rzetelny serwis, może być na terenie całej Polski z opcją dostarczenia pocztą? Obecnie aparat leży i aż żal na niego patrzeć, że się tak od miesięcy marnuje. Z góry przepraszam, że może to nie do końca ten dział, ale chociaż sprzęt do niego pasuje

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów