Strona 404 z 415 PierwszyPierwszy ... 304354394402403404405406414 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4.031 do 4.040 z 4146

Wątek: Olympus XZ-2

  1. #4031

    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kto robił tym aparatem zdjęcia powinien wiedzieć co i jak ... Tym bardziej że zapewne jest to któryś już z kolei aparat i posiadacze wiedzę porównawczą mieć powinni .Na chwilę obecną stwierdzam że ten ,, wspaniały obiektyw ,, nie jest wcale taki rewelacyjny . Mydło w rogach po znacznym domknięciu ( 28 mm startuje od f1.8 ) do dyskwalifikacja . Jeszcze to sprawdzę i porównam z innym egzemplarzem . Będę miał taką możliwość na majówce . Zdjęć dalej nie wstawię bo tak jak pisałem u mnie opcja jest zablokowana . Ogólnie aparacik jest fajny . Tylko te nieszczęsne 28 mm ...

  2. #4032
    | OlyJedi Awatar jarod69
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    FWS
    Posty
    375
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    XZ-2 1,8 1/30 s 28mm ISO320 kompresja fotki do 527KB (u góry ściana z tapetą szklaną)
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	528,0 KB
ID:	173017  
    Ostatnio edytowane przez jarod69 ; 29.04.16 o 11:50
    Najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie.

  3. #4033

    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    jarod69 , dzięki za fotkę . U mnie na bliskich ujęciach jest podobnie . Mydła w rogach nie widać . Pomijam aspekty dystorsji i przerysowań związanych z perspektywą . Chodzi mi o fotografię plenerową , duży obszar plus wyróżnione trzy plany . Pierwszy , dalszy i nieskończoność . Na moich zdjęciach , lewy górny róg tak jakby nie łapał nieskończoności . Ostrość kończy się zaraz za pierwszym planem . Góra na wysokości centrum oraz ze strony prawej jest o.k. Jeśli ktoś ma podobną fotografię ( tylko na boga , niech drugi plan nie będzie niebem z chmurkami ) to bardzo proszę niech zamieści . Przydałyby się powiększone wycinki rogów jako oddzielne zdjęcia . Tak jak wcześniej pisałem , w warunkach identycznych w ex-1 nie ma takiego problemu .

  4. #4034
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    A oglądałeś fotki w tym wątku? Zauważyłeś na jakiś innych zdjęciach podobny problem do twojego ?

  5. #4035

    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    koronax , na chwilę obecną nie znalazłem ale też i nie obejrzałem wszystkich zdjęć . Siłą rzeczy jest to niemożliwe w krótkim czasie a podejrzewam że na skompresowanych fotkach bez powiększeń wycinków w rogach/bokach też nic bym nie wypatrzył . Już prawie długi weekend . Jeszcze tego xz-2 potestuję i pomyślę co robić dalej .

  6. #4036

    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    98
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Obiektyw XZ-2 jest ostry w całym kadrze, optymalny zakres przysłon to f2.5-f3.2. Jeśli jedziesz na f8, to będziesz miał "mydło" wszędzie, bo wchodzi dyfrakcja. Jeśli tylko jeden lub dwa rogi są nieostre, to znaczy że w Twoim egzemplarzu jest zdecentrowany obiektyw.

  7. #4037

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam. Zarejestrowalem sie poniewaz czaje sie na uzywke xz-2 i tu pytanie do zacnego grona bardziej zorientowanych i doswiadczonych forumowiczow - fotografow. Oplaca sie brac uzywke zakladajac, ze olus byl dosc intensywnie eksploatowany przez ostatnie dwa lata?

  8. #4038

    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    35
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Mati, bardzo ogólna informacja.
    Dla mnie aparat który na 5k zdjęć i wymęczony obiektyw ścierą od podłogi nie będzie atrakcją w stosunku do urządzenia z przebiegiem 50k zdjęć od osoby która go szanowała.
    Kuba

  9. #4039
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mati1 Zobacz posta
    Witam. Zarejestrowalem sie poniewaz czaje sie na uzywke xz-2 i tu pytanie do zacnego grona bardziej zorientowanych i doswiadczonych forumowiczow - fotografow. Oplaca sie brac uzywke zakladajac, ze olus byl dosc intensywnie eksploatowany przez ostatnie dwa lata?
    Witam !

    Ogolnie. Nie lubie kupowac uzywanych aparatow foto chyba, ze kupuje od kogos kogo dobrze znam i wiem
    ze sprzet byl szanowany i zadbany.

    Ostatecznie jak nie masz kasy to
    mozesz zaryzykowac za: 100-200zl o ile obiektyw jest czysty a aparat nie zdewastowany.
    Pomysl wtedy o kupnie nowego akumulatora

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 12.05.16 o 09:16 Powód: korekta
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  10. #4040

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Bylo w tym troche prowokacji bo licze sie z tym, ze kupowanie uzywki zwlaszcza na odleglosc moze byc ryzykowne. O intensywnej uzywalnosci sam wiec dopisalem scenariusz, w mysl zasady, ze kazdy sprzedawca bedzie zachwalal swoj towar. Na znanym portalu aukcyjnym kazda sztuka malo uzywana
    Oczywiscie ceny duzo wyzsze niz 200 zl. Niestety, nowego Olympusa xz2 nie idzie juz wyhaczyc. Uzywki dochodza do 1000zl a nawet ponad.
    Dzieki za popowiedzi. Moze poszukam czegos nowego o podobnych parametrach albo poczekam na okazje

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.