Strona 403 z 415 PierwszyPierwszy ... 303353393401402403404405413 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4.021 do 4.030 z 4146

Wątek: Olympus XZ-2

  1. #4021

    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus xz-2 problem z ostrością na 28 mm

    Witam Wszystkich bardzo serdecznie .
    Nabyłem niedawno używanego xz-2 . Jest mały problem . Zrobiłem kilka zdjęć pseudo krajobrazowych na tzw. szerokim kącie , czyli 28 mm .
    Fotografowałem mały domek na tle czteropiętrowych bloków . Odległość od obiektu ok 30 metrów . Tryb A , przesłona na 2.8-4 . Ręczny wybór punktu AF . Warunki świetlne dobre . Zdjęcia powychodziły tak że lewy górny róg jest mydlany ( kiepska ostrość ). Widać to na dachach i kominach budynku w tle oraz na znajdującej się w kadrze koronie drzewa . Dla ciekawości , podobne kadry zrobiłem Samsungiem ex-1 oraz starym panasonicem tz-10 . Samsungiem też na f2.8 , panasem na f3.5 . Rogi zdjęć z innych aparatów wyglądają prawidłowo ( nie są mydlane ).Z kolei robiąc z bliska olkiem płaską zadrukowaną powierzchnię ( karta kalendarza ) wszystko wydaje się o.k . Oczywiście dystorsja jest widoczna ale mydła w rogu nie ma . I teraz moje pytanie , czy ten obiektyw na 28 mm taki jest czy po prostu mnie trafił się wadliwy ? Dodam jeszcze że na średnich i długiej ogniskowej wszystko jest o.k. Tylko te nieszczęsne 28 mm ...

  2. #4022
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Coś załącz... zdjęcie, może RAW-a ? bo tak to wiesz
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #4023

    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Oczywiście , spróbuję jakoś to zobrazować ... Tylko za diabła nie mogę dojść jak tu się wstawia fotki .
    Mam już na zewnętrznym serwerze ... i co dalej ?
    Ostatnio edytowane przez Kot72 ; 28.04.16 o 15:50

  4. #4024
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Wrzuć zdjęcie z serwera forum. Nie z jakiegoś zewnętrznego.
    Tu masz opis

    https://forum.olympusclub.pl/threads...-postach/page9
    Ostatnio edytowane przez koronax ; 28.04.16 o 16:04

  5. #4025
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #4026

    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    To od początku proszę . Jak umieścić zdjęcie na serwerze forum i jaki jest dopuszczalny rozmiar ?

    Upss , to wyższa szkoła jazdy .... Chyba podziękuję .
    Ostatnio edytowane przez Kot72 ; 28.04.16 o 16:13

  7. #4027
    | OlyJedi Awatar jarod69
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    FWS
    Posty
    375
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Ale chłopu mieszacie:
    1. przy pisaniu odpowiedzi kliknij "Opcje zaawansowane"
    2. zjedź trochę w dół strony i masz tam "Zarządzaj załącznikami"
    3. kliknij w to okienko

    4. otworzy się nowe okno a tam masz : "Dodaj pliki"
    5. kliknij
    6. wybierz pliki z komputera
    7. i wgraj
    na koniec kliknij "ukończone"
    Paaram... i masz załączone zdjęcie - możesz sprawdzić przed wysłaniem jak wygląda post przed dodaniem.( "Podgląd posta") a następnie wysłać wiadomość.
    Prościej już nie da rady a zdjęcie przykładowe.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A8270249.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	4,74 MB
ID:	172927  
    Ostatnio edytowane przez jarod69 ; 28.04.16 o 19:12
    Najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie.

  8. #4028

    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    jarod69
    Próbowałem zrobić tak jak napisałeś ale po kliku w zarządzaj załącznikami nie otwiera się żadne okienko więc siłą rzeczy nic nie mogę dodać . Może mam coś źle ustawione w profilu .... Nie mam teraz czasu na kombinowanie . Ponawiam pytanie do posiadaczy xz-2 . Czy w zdjęciach krajobrazowych na 28 mm i w zakresie przysłon f2.8-4 macie ostrość na wszystkich planach ( chodzi mi o rogi zdjęcia ) ? . Jeśli mój aparat ma wadę obiektywu to jest podstawa do zwrotu lub naprawy ( jest jeszcze gwarancja )

  9. #4029
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Niestety, jak nie wstawisz zdjęcia, oryginalny jpg z aparatu lub lepiej RAW, nie sadzę aby ktoś Ci odpowiedział (rzetelnie) na Twoje pytanie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 28.04.16 o 22:17
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #4030

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.230
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kot72 Zobacz posta
    jarod69
    Próbowałem zrobić tak jak napisałeś ale po kliku w zarządzaj załącznikami nie otwiera się żadne okienko więc siłą rzeczy nic nie mogę dodać . Może mam coś źle ustawione w profilu .... Nie mam teraz czasu na kombinowanie . Ponawiam pytanie do posiadaczy xz-2 . Czy w zdjęciach krajobrazowych na 28 mm i w zakresie przysłon f2.8-4 macie ostrość na wszystkich planach ( chodzi mi o rogi zdjęcia ) ? . Jeśli mój aparat ma wadę obiektywu to jest podstawa do zwrotu lub naprawy ( jest jeszcze gwarancja )
    To da sie tak zrobić jak jarod opisał, trochę cierpliwości i dasz radę.
    Spróbuj zrobić z tego samego miejsca to samo ujęcie zmieniając przysłonę i odpowiedź sama Ci się odkryje.
    Może tak być, że przy dużym otworze na 28mm obiektyw daje rozmiękczenie w narożach.
    poczytaj też na dpreview
    Ja aż tak bardzo dokładnie nie przyglądam się zdjęciom, a lubię ten aparat. Trzeba się też przyzwyczaić do niego i poznać jego zalety i mankamenty.
    Powodzenia
    DWT
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.