Strona 402 z 415 PierwszyPierwszy ... 302352392400401402403404412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4.011 do 4.020 z 4146

Wątek: Olympus XZ-2

  1. #4011
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Zapodam kilka fotek z XZ-2. Tym razem w wersji czarno białej.

    Załącznik 169854
    ta chałupa z oponą - fajne.

  2. #4012
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Bo konstruowanie dzisiaj zaawansowanego małego aparatu z jasną optyka na matrycy 1/1,7" nie ma żadnego sensu. Po wprowadzeniu przez Sony sensora 1" kilka lat temu do rx100, zmieniło ten segment bezpowrotnie. Zauważ, że każdy juz większy producent, mam swojej ofercie aparaty zbudowane na tej wielkości matrycy. Zresztą bardzo słusznie.

  3. #4013
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Witam !

    Olympus pokazal, ze da sie wyprodukowac aparat z matryca 1/1.7" + jasne wysokiej jakosci szklo.
    Jakosc obrazu wysokiej jakosci o duzej ilosci szczegolow.

    Dla wielu zastosowan jakosc POWALA co wskazuje, ze niekoniecznie matryca musi byc 1" lub wieksza.

    Co mnie zaskakuje, ze komorki produkuja coraz lepszej jakosci obrazy.
    Ostatnio wysylalem koledze foty ze Samsunga S5 i on myslal ze robione dobrej klasy aparatem.

    Z jednej strony dazy sie do rozbudowy a z drugiej dazy sie do eliminacji gabarytow sprzetu ktory generuje
    niezlej jakosci obrazy.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  4. #4014
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Pewnie, że ta matryca ma jeszcze potencjał, tylko jeśli można wyprodukować tak samo mały aparat z matrycą jednak większą 1" , to chyba logiczne, że firmy idą w tę stronę. A nie zaprzeczysz , że matryca 1" daje większe możliwości co do wysokich ISO . Jedyna korzyść dla aparatów z 1/1'7 to cena , ale i to się zmienia

  5. #4015
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Pewnie, że ta matryca ma jeszcze potencjał, tylko jeśli można wyprodukować tak samo mały aparat z matrycą jednak większą 1" , to chyba logiczne, że firmy idą w tę stronę. A nie zaprzeczysz , że matryca 1" daje większe możliwości co do wysokich ISO . Jedyna korzyść dla aparatów z 1/1'7 to cena , ale i to się zmienia
    Tak, ale jest to logika marketingowa. Logika techniczna wygląda trochę inaczej. Logika marketingowa jest korzystna dla firm, to i nic dziwnego, że idą w tę stronę
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #4016
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    No wiesz, twierdzisz tym samym, ze większe matryce są niepotrzebne większości z nas bo i tak nie zauważymy ich lepszosci, no być może. Nie zmienia to faktu, że większy przetwornik jest lepszy, jak bym miał wybierać wybieram ten kompakt z większą.

  7. #4017
    | OlyJedi Awatar jarod69
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    FWS
    Posty
    375
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    A ja kilka lat temu przesiadłem się z FF na APS-C... Nie zawsze co duże i ciężkie jest najlepsze, albo ma takie uderzenie jakościowe, że warto za to ileś razy dać więcej. Tak samo jest z mniejszymi matrycami - nie każdy potrzebuje chociażby RX, aby zrobić zdjęcie swojego kota lub wnuczka. Dla mnie bezlusterkowiec ze stałką (np. 50 mm 1,4) ma wystarczającą jakość, inny powie, że prawdziwy-dobry format matrycy to "medium format" a nie jakaś "pełna klatka"...
    Najlepszy aparat fotograficzny to ten, który masz przy sobie.

  8. #4018

    Dołączył
    May 2014
    Posty
    29
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Cześć. Dawno nie zaglądałem na forum ale przyszedł mi do głowy pomysł zbudowania małego amatorskiego studia i proszę o waszą opinię. Zamierzam kupić:
    http://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-st...t2-zestaw.html
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/quantu...pulse-pro.html
    + tło
    Po pierwsze: co myślicie o takim zestawie. Po drugie: czy xz-2 będzie współpracował z radiowym wyzwalaniem Quantuum Navigator. (Można też wyzwolić lampę move 300 błyskiem lampy wbudowanej ale wolałbym radiowo).
    Może macie jakieś sugestie w tym temacie. Będę wdzięczny za każdą konstruktywną opinię. Pozdrawiam

  9. #4019
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Z ostatniego spaceru.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4231861.jpg
Wyświetleń:	355
Rozmiar:	253,8 KB
ID:	172579

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P42318.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	171,7 KB
ID:	172578

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4231862.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	124,8 KB
ID:	172580

  10. #4020
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.