Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 183

Wątek: M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

  1. #21
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

    Przy takiej samej skali odwzorowania głębia ostrości (niezależnie od ogniskowej) dla 2,8 będzie około 1,5 razy wieksza niż dla 1,8. W praktyce jednak różnica w rozmyciu tła może być ledwo zauważalna, bo przy dłuższej ogniskowej tło prezentuje się jako bardziej rozmyte.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Radziłbym przemyśleć powyższe raz jeszcze ... praw fizyki nie zmienisz.
    ok, policzyłem, wychodzi że przybliżanie się od obiektu szybciej skraca GO niźli skracałoby ją wydłużanie ogniskowej, Ale różnice są niewielkie. Drugi fakt - 45/1,8 będzie miało płytszą GO niż 60tka na pełnej dziurze. Niedoszacowałem... przyznaję się...

    Ale to nie zmienia faktu, że wyliczając GO dla zdjęcia całej postaci robionego 60/2,8 @ 2,8 wychodzi 0,75 cm. czyli tyle ile potrzeba żeby człowieka (z niewielką rezerwą) zmieścić. Mi to wystarczy a i ogniskowa bardzo mi do portretu pasuje.

    Jeśli przewidywania (a może raczej pobożne życzenia) się spełnią i obiektyw będzie w cenie wolnorynkowej 1300-1400 zł to wcale nie będę sobie krzywdował.

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

    Cena 499$ czyli w Europie 499Euro czyli 2100PLN w normalnym sklepie, Twoja cena może będzie wiadomo gdzie.

    Patrząc się na gabaryty mZD 60mm/2.8 maco, to np dla portretu pod np. NEX'a można LA-EA1 + SAM 85mm2/8 użyć, gabaryty podobne, rozmycie jeszcze lepsze, cena 500+700=1200ZŁ bez żadnego proszenia.

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

    problem w tym że nie mam NEXa i chyba nie będę miał, mam PENa więc obiektywy tylko do niego mnie interesują. Co do ceny - poczekajmy. Jeśli przelicznik USA/Polska będzie taki jak przy 45/1,8 to cena 60tki raczej nie będzie miała dwójki z przodu.

    A jeśli cena nie będzie dla mnie atrakcyjna? to też nie zmartwienie, tyle czasu żyłem i robiłem zdjęcia nie mając takiego obiektywu że pewnie, nawet jeśli go nie kupię to dalej zdjęcia robić będę. Ja się o cenę nie martwię - teraz niech się martwi Olympus jaką cenę ustawić by na mnie do zakupu zachęcić a ja mu będę kibicował

  5. #25
    | OlyJedi Awatar kdarek
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    161
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

    Zgadzam się z Janem_S w sumie trochę tych penów sprzedali (mi już dwa, jeden skradziony) że warto zarobić na szkłach. A jakby nie patrzeć Pen to nadal amatorska puszka wiec i ceny powinny być adekwatne.
    Darek

    nad wodą: już nie e-510 i epl1 a omd m5; pod wodą: OMD M-5 + lampa olka

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

    Wygląda to co najmniej słitaśnie..
    Nie no, przyznam fajniutki jest i miło pomarzyć będzie o nim..


    Tu więcej zdjęć + e-pl5
    http://www.photographyblog.com/news/...nds-on_photos/
    Ostatnio edytowane przez pamaru ; 17.09.12 o 21:24

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Nie sądzę, w wątku zabawy z m4/3 Jerry_R pokazał że nawet panasonicowym 45/2,8 można rozbić portrety więc tym bardziej da się to zrobić tym obiektywem. Wydaje się także że 60mm w ekwiwalencie to całkiem ładna portretowa ogniskowa. Kupując ten obiektyw raczej nie czułbym potrzeby kupowania 45/1,8 zwłaszcza (nie Fret mnie poprawi jeśli źle liczę) że w tych samych kadrach GO z 60 @ 2,8 będzie podobna jak 45/1,8
    Miałem się nie odzywać w sprawie wyliczeń, ale jeśli sam chcesz... Pozostali czytąją na własną odpowiedzialność . Przy stałej skali odwzorowania głównego motywu GO faktycznie zależy od ogniskowej i maleje z jej wzrostem, ale w zastosowaniach portretowych (czyli w praktyce daleko od hiperfokalnej) ta zależność jest na niezauważalnym poziomie, w kalkulatorach GO czasem brakuje miejsc po przecinku, żeby tę różnicę pokazać w zakresie ekw. 50-200mm i przysłonach rzędu 2-2,8

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

    Cytat Zamieszczone przez pamaru Zobacz posta
    No i niestety wygląda nieco jak lufa haubicy. Zupełnie inaczej byłoby gdyby był krótszy o tą część ze skalą, a w zamian miał wysuwany tubus, przynajmniej do transportu byłby mały.

    Olympus częściowo jakby zmądrzał, a częściowo dalej brnie w bezsensowne "pro" typu uszczelniane body, uszczelniane obiektywy, a wszystko bezsensownie droższe x2 ... i wychodzi OMD EM-5 za 5000zł, zamiast taki sam plastic fantastik (a'la Sony NEX 3/5) w cenie 2000zł. Chyba już wszyscy pojęli, że w dobie cyfry nie robi się pancernych puszek (jak nie potrzeba), bo i tak większość wymienia je po roku, dwóch. Pancerność potrzebna jest użytkownikom jednocyfrowych Canonów i Nikonów, tu faktycznie plastik nie może rozpadać się w czasie pracy, ale pancerność w OMD - jak dla mnie śmiech na sali.

    PS
    Ja postanowiłem sobie, że do celów amatorskich nie kupię puszki droższej niż 1000zł.

    Jan_S, piszesz, że nie masz NEX'a. Ja też nie miałem i nie myślałem że kiedykolwiek będę miał, ale jak zobaczyłem, że nowe body w sklepie kosztuje 500zł, to się chwili nie wahałem. Obok leżało "tanie" E-PL1 ale niestety za 1000zł.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 18.09.12 o 10:46

  9. #29
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

    PLastik fantasitk masz w penach.

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    PLastik fantasitk masz w penach.
    Dokładnie, ale nie tak tani jak w NEX.
    Poza tym w NEX tanim czy drogim jest ta sama nie najgorsza matryca.

    W PENach niestety do niedawnej premiery (E-M2, E-PL5) matryce mocno kulały.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 18.09.12 o 10:51

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.