Strona 165 z 314 PierwszyPierwszy ... 65115155163164165166167175215265 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.650 z 3137

Wątek: Militaria wszelakie

  1. #1641
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    W tym miejscu zacytuję wypowiedź (chyba Clausewitza, ale nie jestem pewien, czy autora nie pomyliłem).
    'Naród, który nie chce utrzymywać własnej armii będzie musiał utrzymywać cudzą'.
    Tak było kiedyś, w epoce globalizacji pewne sprawy załatwia się inaczej. Naród, który nie jest właścicielem własnej gospodarki musi utrzymywać dwie armie, swoją i właściciela
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #1642

  3. #1643

  4. #1644
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Centauro II
    Kolejne ciężkie działo na lokalna partyzantkę. Chyba tak wyglada kolonializm XXI wieku.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #1645

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.964
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Kolejne ciężkie działo na lokalna partyzantkę.
    Niszczyciel czołgów z armatą 120 mm do zwalczania partyzantów? Niezły żart!

    APVT

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	APVT.jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	344,0 KB
ID:	206916

  6. #1646
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Niszczyciel czołgów z armatą 120 mm do zwalczania partyzantów? Niezły żart!
    A jakie czołgi takie coś zniszczy? Jestem dziwnie spokojny, że ta armata nie ma parametrów armaty czołgowej 120 mm. Zniszczone czołgi, to pewnie góra jakieś T 55. Ok, może nie partyzantka, ale jakaś postkolonialna afrykańska armia. "Niszczyciel czołgów" w nazwie pachnie mi olkowym "PRO"
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #1647
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    A jakie czołgi takie coś zniszczy? Jestem dziwnie spokojny, że ta armata nie ma parametrów armaty czołgowej 120 mm. Zniszczone czołgi, to pewnie góra jakieś T 55. Ok, może nie partyzantka, ale jakaś postkolonialna afrykańska armia. "Niszczyciel czołgów" w nazwie pachnie mi olkowym "PRO"
    Jak coś ma 120mm to ma 120mm. Nie kombinuj.... No ale co by nie powiedzieć to gapię się i nijak tej armaty nie widzę...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  8. #1648
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Jak coś ma 120mm to ma 120mm. Nie kombinuj....
    No fakt, krótko jakoś, ale chyba nie o tym wątek
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #1649
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Długość lufy to 45 kalibrów - faktycznie nieco krócej, niż w czołgowych działach Rheinmetall stosowanych na większości czołgów NATO, ale amunicję można stosować tę samą i producent zapewnia że z 3000m pocisk z tej armaty przebija 60cm stali. Opancerzenie słabsze niż czołgów (z przodu chroni przed pociskami 20mm, a z pozostałych stron tylko 12.7mm), ale i sam pojazd od czołgów lżejszy (30t) a na utwardzonej nawierzchni potrafi rozpędzić się do 105km/h co w terenach o w miarę gęstej sieci dróg ułatwia szybki przerzut na zagrożony odcinek (mniejsza masa poza łatwiejszym transportem lotniczym i morskim oznacza też, że łatwiej jest znaleźć mosty po których przejedzie). W otwartym, odkrytym terenie raczej z czołgami nie powalczy, ale już z zasadzki potrafi nieźle zagrozić.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #1650
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Długość lufy to 45 kalibrów - faktycznie nieco krócej, niż w czołgowych działach Rheinmetall stosowanych na większości czołgów NATO, ale amunicję można stosować tę samą i producent zapewnia że z 3000m pocisk z tej armaty przebija 60cm stali. Opancerzenie słabsze niż czołgów (z przodu chroni przed pociskami 20mm, a z pozostałych stron tylko 12.7mm), ale i sam pojazd od czołgów lżejszy (30t) a na utwardzonej nawierzchni potrafi rozpędzić się do 105km/h co w terenach o w miarę gęstej sieci dróg ułatwia szybki przerzut na zagrożony odcinek (mniejsza masa poza łatwiejszym transportem lotniczym i morskim oznacza też, że łatwiej jest znaleźć mosty po których przejedzie). W otwartym, odkrytym terenie raczej z czołgami nie powalczy, ale już z zasadzki potrafi nieźle zagrozić.
    No i fajnie, tylko, że współczesne czołgi maja pancerz przeliczeniowy około metra. 60 cm to starsze generacje, a przerzucać łatwiej jest żołnierzy z Javelinami. Moim zdaniem jest to broń ofensywna do walk w biednych afrykańskich krajach.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie
    By konradkkk in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 21.01.22, 12:57
  3. Photoshop dodatki, wtyczki i dobro wszelakie
    By Saboor in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 11.11.15, 01:33
  4. Strzelec - moje fotografie wszelakie...
    By Strzelec in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 13.08.14, 09:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.