Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70

Wątek: "... by zapamiętać ten kwiat." - wystawa Mirka54

  1. #21
    | OlyJedi Awatar PioRo
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    596
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Dziękuję za ucztę dla oczu!"Twoje" kwiaty utwierdzają mnie w przekonaniu, że uczciwy warsztat i światło - zwłaszcza to bez kosztochłonnych modyfikacji - jest kwintesencją fotografii. Kwiaty to "nie moja bajka", ale Twoje kadry nie są mi obojętne... Chętnie zobaczyłbym Twojego autorstwa fotografie ludzi - wiem, jakie wyznajesz zasady, ale może kiedyś dasz się namówić i coś więcej jednak pokażesz...Dużo zdrowia (mimo wszystko) życzę!

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: "... by zapamiętać ten kwiat." - wystawa Mirka54

    Gratuluję wystawy.
    Piękne kwiaty, mistrzowskie wykonanie. Sasanki niesamowite

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: "... by zapamiętać ten kwiat." - wystawa Mirka54

    Piękne kwiatki - zazdroszczę ogrodu.
    Zawsze zastanawiało mnie Twoje podejście do światła - jest go minimalnie ale zdjęcia robią wrażenie.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  4. #24
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: "... by zapamiętać ten kwiat." - wystawa Mirka54

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Piękne kwiatki - zazdroszczę ogrodu.
    Zawsze zastanawiało mnie Twoje podejście do światła - jest go minimalnie ale zdjęcia robią wrażenie.
    Światła nie jest minimalnie, jest go na tych zdjęciach w sam raz, takie odnoszę wrażenie. Te fotografie pokazują rzadkie panowanie nad istotą światła i fotografii.

    Drogi Mirku podrobami się, jak ładnie lekko przeskoczyłeś całe swoje 40 lat aktywnego zawodowego życia - od ciemni do dziadkowego ogródka.
    Rozumiem, że nie chcesz wracać do starych fotek , część pewnie sie zdezaktualizowała, część jest robiona w innych niż współczesne technikach, ale mógłbyś chociaż opisać w kilku zdaniach jakimi rodzajami fotografii zajmowałeś się zawodowo, jak teraz młodzi mówią w czym robiłeś w ciągu tych czterdziestu paru lat. Gdzieś indziej pisałeś, że masz papiery mistrzowskie, a przynajmniej tak Cie zrozumiałem.
    Masz poza tym niesamowite oko do koloru, niesłychanie celnie oceniasz fotografie, czy zajmowałeś się , uczestniczysz?, uczestniczyłeś w edukacji kolejnego pokolenia fotografów?
    Pozdrawiam Andrzej Piotr.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: "... by zapamiętać ten kwiat." - wystawa Mirka54

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    jak ładnie lekko przeskoczyłeś całe swoje 40 lat aktywnego zawodowego życia - od ciemni do dziadkowego ogródka.
    Skoro tak nalegasz to moze tak po kolei.Bedzie to moze tak bardziej uporzadkowane.
    Juz po przyjezdzie tu do Lübeck i uznaniu zawodu(tak trzeba bylo uznac zdajac egzamin)Poznalem starsze malzenstwo.On juz wtedy 60 letni pan byl fotografem w miejscowym teatrze.Zona(byla wiezniarka z obozu,polka z pochodzenia)jego doskonale pomagala nam w porozumiewaniu sie.Oboje znalismy j.polski.
    Mieli rowniez zaklad fotograficzny .Tak jak w polsce ,zdjecia do dowodow,paszportow,zlecenia na sluby,pogrzeby,chrzciny.Bardziej krecilem sie w ciemni.Wieczorami az do poznej nocy,siedzialem i ekperymentowalem.Chociaz,jak byl natlok pracy to aparat w reke i do pracy w terenie tez sie trzeba bylo udac.Wiec mozna tez powiedziec,ze "kotletowalem".500 kotletow z pewnoscia zaliczylem.Duzo tez mielismy zlecen na fotografie z miejscowego muzeum i filii.Wtedy robiac zdjecia obrazow,mebli powoli zaczelo mnie wciagac to jak to oni dawniej te meble robili.Pan Manfret wychodzil z zalozenia,ze zeby jakis temat poznac to teorie trzeba polaczyc z praktyka.Poznal mie z ludzmi,ktorzy restaurowali meble.Tak powoli zaczelo mnie to coraz bardziej wciagac.To dlubanie w drewnie nawet jest fajne.Ktoregos dnia zabraklo naszego szefa.Takie zycie.Ona przekazala caly fotograficzny majdan do Nazwijmy to takiego domu kultury mlodziezowego przy szkole.W tym czasie juz mialem zaliczone wszystkie egzaminy w tym zawodzie,czekalem tylko na wydruk dyplomu.Ostatnie prawie 20 lat przekazywalem narybkowi to czego sam sie nauczylem,co poznalem i zapamietalem.Nie bylem zwiazany z zadnym zakladem fotograficznym.Te stolarstwo i odnawianie tak mnie wciagnelo,ze pracowalem i utrzymywalem rodzine z tego.Fotografowanie i wywolywanie nadal bylo jako hobby.Po wypadku w pracy przeszedlem na rente.Nadal sie zajmowalem tym calym majdanem fotograficznym.Doszly komputery,programy uczylismy sie wyszyscy razem.Teraz juz tak jak pisalem ciemnia i chemikalia sa dla mnie tabu.Podobno przez papierosy,pyl drewniany i chemikalia dorobilem sie raka gardla.Konkretnie to umiejscowil sie na strunach glosowych.Juz trzy operacje mam za soba.Statystyki mowia ze od wykrycia do .....jest 5 lat.Cholerstwo jest zlosliwe,narazie nie wygrywam,ale tez i sie nie poddam.Rok minal.Mam jeszcze cztery.

    Dziekuje za komentarze.Aaaa i za ochy i achy tez.

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.284
    Siła reputacji
    410
    Moja galeria

    Odp: "... by zapamiętać ten kwiat." - wystawa Mirka54

    Wszystkie kwiatki - czarujące - oderwane od rzeczywistości - och, ach - piękne.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar nevra
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Vratislavia
    Posty
    1.177
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Mirku, miło widzieć Twoje kwiaty. Bardzo je lubię, zwłaszcza lilie. Piękne kwiaty, piękne zdjęcia. Doceniam jedno i drugie i czekam na kolejne fotki.

  8. #28
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: "... by zapamiętać ten kwiat." - wystawa Mirka54

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Ostatnie prawie 20 lat przekazywalem narybkowi to czego sam sie nauczylem,co poznalem i zapamietalem.
    Ktoś z Twoich podopiecznych kontynuuje swoje hobby czy też pracuje w zawodzie? Znasz ich losy?

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ładne kwiatki, pewnie nie umiałbym takich zrobić ale tak szczerze, wygląda to trochę jak seria pack-shot-ów dla kwiaciarni...

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: "... by zapamiętać ten kwiat." - wystawa Mirka54

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Ktoś z Twoich podopiecznych kontynuuje swoje hobby czy też pracuje w zawodzie? Znasz ich losy?
    Tak.Utrzymuje takie luzne kontakty,czasem zdzwanialismy sie.O jeden jest szefcem w teatrze.Robi buty z roznych epok na potrzeby danego spektaklu,opery.Fotografuje je pozniej.Nie pytalem czy na forum milosnikow butow wystawia.Inny np: fotografuje jak ktos cos komus zlego zrobi,lub kogos co juz nie jest w stanie sie bronic-Tez zawod jak kazdy inny.Kilku ma zaklady foto.

    Cytat Zamieszczone przez Joki Zobacz posta
    Ładne kwiatki, pewnie nie umiałbym takich zrobić ale tak szczerze, wygląda to trochę jak seria pack-shot-ów dla kwiaciarni...
    Tak po prawdzie to nawet nie mam pojecia co ten wyraz z dwoma myslnikami oznacza.
    Napewno bys umial,to zadna sztuka zdjecie kwiatkowi zrobic.

Podobne wątki

  1. "Nieco inny poziom percepcji" - wystawa Bufetowej
    By hades in forum Wystawy Olympusclub.pl
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 4.05.16, 18:53
  2. [Fotografuj.pl] "Erosarium" - wystawa Bogusława Michnika
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19.04.08, 23:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.