Strona 3 z 258 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2573

Wątek: Fuji X-E1 i X-E2

  1. #21
    dzarro
    Gość

    Odp: Fuji X-E1

    Ten aparat w zasadzie ma dla mnie dwie wady - jedną faktyczną(brak odchylanego LCD) i drugą spodziewaną(cena będzie zapewne znacznie powyżej 4 kpln). Oferta szkieł będzie raczej bardziej spójna niż w m4/3 - mi wystarczyłby właściwie standardowy zoom + ta zapowiadana szeroka stałka. Nie mam wtedy dylematu, że kupuję np. 12-35 i 9-18 i spora część zakresu mi się dubluje i w dodatku jest za krótko. Oczywiście jest jeszcze parę innych ale: oba szkła Fuji mogą się okazać nienajlepsze a Oly może wypuścić udanego 12-60 pod m4/3 i to w dodatku za normalne pieniądze(ja jestem sceptyczny - ale nie mam nic "na przeciwko").

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-E1

    Największą wadą każdego aparatu jest jego malkontent-użytkownik. Wracając do fuji, jestem ciekaw tylko jednego, jak będzie działał AF.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-E1

    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    ...oba szkła Fuji mogą się okazać nienajlepsze a Oly może wypuścić udanego 12-60 pod m4/3 i to w dodatku za normalne pieniądze(ja jestem sceptyczny - ale nie mam nic "na przeciwko").
    Tak to sobie można gdybać... Równie dobrze szkła mogą się okazać wybitnie dobre, a Olek wypuści bardzo przeciętnego 12-60 albo nie wypuści go wcale, bo póki co o tym szkle się tylko plotkuje - na żadnej oficjalnej roadmapie chyba niczego takiego nie ma.

    Jedyna rzecz, która może budzić wątpliwości, to AF.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #24
    dzarro
    Gość

    Odp: Fuji X-E1

    Akurat dla mnie słaby AF to betka - bo robię "martwe natury", więc ostrość mogę sobie ustawiać nawet przez 1 sekundę.

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-E1

    Dla mnie wolny AF to też żaden problem. Gorzej z takim, który potwierdza ostrość, a wcale jej nie łapie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-E1

    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    Akurat dla mnie słaby AF to betka - bo robię "martwe natury", więc ostrość mogę sobie ustawiać nawet przez 1 sekundę.
    Się rozumie, się wie, martwa natura nie ucieknie. Nie wiem czy miałeś "przyjemność" obcować z fuji x100 i jego pierwszą wersją softu. Choć cierpliwy jestem w miarę to po roku, mimo iż najnowszy soft znacznie pobudził do życia całe x100 byłem już nim wręcz momentami zmęczony choć radości wieeele dawał..AF ustawiał raz lepiej raz gorzej. A że "na szczęście/nie szczęście" byłem zmuszony go sprzedać to i zdążyłem zapomnieć już o nim trochę. W skrócie fuji obecnie dla mnie to piękny obrazek i lipny AF, dlatego z czystej ciekawości interesuje mnie na ile go poprawili w tym nowym x-e1..

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-E1

    Przyczyną kiepskiego działania AF może być sam hybrydowy wizjer. Kadrując przez niego nigdy dokładnie nie wiadomo, czy punkt AF jest w tym miejscu, w którym być powinien. W X10 AF jest w porządku i gdyby taki sam był w X-E1, to byłoby dobrze.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    | OlyJedi Awatar sylwiusz
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warsiawa
    Posty
    719
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-E1

    http://photorumors.com/2012/08/27/fu...pecifications/
    "Price: below $1000" - ergo jest szansa na cene < 4000 zl, spora roznica do kosztujacego 7000 zl X1... Zobaczymy, czy z kitem czy bez? No i "Improved AF speed" - cokolwiek w praktyce mialoby to oznaczac
    Pozdrowienia
    Sylwek
    the convert

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-E1

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Przyczyną kiepskiego działania AF może być sam hybrydowy wizjer. Kadrując przez niego nigdy dokładnie nie wiadomo, czy punkt AF jest w tym miejscu, w którym być powinien. W X10 AF jest w porządku i gdyby taki sam był w X-E1, to byłoby dobrze.
    Masz cudowne X10.
    AF w tym aparacie nie jest w porzadku, moze za dnia ok ale problemy sie zaczynaja kiedy warunki robia sie trudniejsze.
    Nagminne pudlowanie albo co gorsza zielona ramka, a ostrosc w kosmos. Nie ma wprawdzie pikniecia ale skoro nie trafil, to ramka nie powinna sie palic. Mialem juz 3szt X10, wszedzie to samo, ba, teraz testuje XS1 i bez zmian, a w zwiazku z dluga ogniskowa jest jeszcze gorzej pomimo ustawiania sie na kontrasty.

    Dzis bede na warsztatach Fuji w Sopocie i pogadam z ludzmi jak oni to widza i jakie maja doswiadczenia.
    Z tego co pamietam AF w X100 i X1 tragiczny nie byl, na pewno lepszy niz w X10 wiec w E1 moze byc tylko lepiej.

    Fuji zmierza dobra sciezka.

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-E1

    To normalka. Jak się bawiłem OM-D w MM, to też mi parę razy potwierdził ostrość tam, gdzie jej w ogóle nie było, a aparatem bawiłem się zaledwie kilka minut. Lustrzanki czasami robią to samo. AF trzeba traktować jako wspomagacz, który zazwyczaj działa, ale nie zwalnia z myślenia, bo czasami potrafi się wyłożyć i wtedy trzeba wziąć sprawy we własne ręce W bezlusterkowcach dobre jest przynajmniej to, że na ekranie lub w wizjerze widać, że jest nieostro. Jak mi X10 wyświetli zieloną ramkę, ale nie złapie ostrości, to to widać jak byk. W wizjerze lustrzanki tego nie zobaczysz, bo matówka sprawia, że nawet jasne szkła na pełnej dziurze wydają się mieć większą GO, niż w rzeczywistości.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Fujifilm X10/X20/X30
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 1024
    Ostatni post / autor: 5.01.16, 11:40
  2. Fuji + Oly ?
    By Kaz de Wro in forum E-System
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 26.10.09, 15:59
  3. Fuji S6 Pro FX
    By C+ in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.12.08, 13:52
  4. Fuji S5 Pro
    By rocco in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 17.06.08, 15:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.