Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: e510 - cf vs. xd

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    e510 - cf vs. xd

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekz
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    jakie karty XD? do E-510 tylko SanDisk Extreme III 4GB lub większy.
    xd jako rezerwa na czarna godzine, w koncu mozna na stale wlozyc i niech siedzi. Jak by co to ten 1gb jest.
    Moim zdaniem szkoda kasy na xD, szczególnie jak ktoś zaczyna.
    Warto kupić lepszą, szybszą i bardziej pojemną.
    Karty xd sa wolniejsze od cf, ale przechodzac z kompakta olka mam wlasnie xd, wiec czemu ich nie uzyc? Do jpgow wystarcza, a jak ktos bedzie chcial sie rawami bawic to szybko zauwazy ze bez cf nie ma zabawy.
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    strasznie się upieracie przy tych kartach XD. dla mnie to chybiony standard (za wolny, za drogi, za małe pojemności) i po prostu zamula aparat, wciągając przy okazji fazę.

    piszcie, komu padła karta CF i jakiej firmy? najczęściej marudzą na to osoby, którym nigdy nie padła (a jeśli już to Kingston...).

  3. #3
    dinx6
    Gość
    ja nie pojmuję, czemu właściwie olek zdecydował się umieścić w swoich lustrzankach drugi slot kart pamięci. być może chciał w ten sposób umożliwić użytkownikom małpek wykorzystujących XD płynniejszą migrację, ale mocno to wątpliwe. ja nigdy nie użyłem i nie zanosi się, bym użył.

    karta XD w serii e-systemu to klasyczny wodotrysk. wolne, drogie, małe, o czym wspomniał Kaarool a ponadto dużo bardziej awaryjne i podatne na usterki, o czym nie wspomniał. nie ma żadnego porównania z CF. XD to format bez przyszłości, więc po co? chyba tylko dla szpanu- "mamy dwa sloty, możemy sobie jechać".

    i pomyśleć, że na głupie USB 2.0 czekaliśmy do dziś. wypada mieć nadzieję, że dla konstruktorów Olka to CF jest przyszłościowym formatem, nie zaś to małe g..no. gdyby nowe olki miały tylko slot na XD, dla mnie byłaby to większa wada niż tunelowy wziernik.

  4. #4
    Awatar Olymp
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    89
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja ostatnio kupiłem CF III 8GB SanDisk i powiem to z przykrością że szybkość zapisu zdjęć w RAW nie uległa poprawie więc stwierdzam definitywnie że najlepszym ekonomicznym wyborem jest CF typu II 8GB ( takie chyba maksymalnie produkowano ). Większe karty tylko można kupić jeśli ktoś ma kasę, a jeśli potrzeba mieć więcej niż 8GB to brać najlepiej 2 x 8GB CF II będą kosztować tyle co 1 karta 8GB CF III ( jak się dobrze poszuka, lub troszkę drożej )
    Ja mam E-500 który obsługuje CF I/II i tak samo jest z E-510 ulega tylko zmianie szybkość transferu danych z karty do komputera.
    Kartę oczywiście formatujesz aparatem a nie komputerem.
    Oto ilości fotek jakie może pomieścić ta karta:

    RAW - 578
    TIFF - 334
    SHQ - 1268
    HQ - 4031
    SQ - 9999 ( tu skończył się zakres wyświetlacza )
    RAW+SHQ - 398
    RAW + HQ - 507
    RAW+SQ - 565

    Oczywiście dla E-510 będą to inne wartości.
    To taka moja rada.
    Jeśli twoje zdjęcia są kiepskie to znaczy że nie byłeś dostatecznie blisko.
    E500 + ED14-42 + ED40-150 + CFII1GB+CFIII8GB+Hama polaryzacja kołowa
    A poza tym to zielony w fotografii.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Olympus produkuje karty xD, wiec nie dziwota, ze w swoich lustrzankach daje ich slot Fuji robi tak samo...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #6
    dinx6
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Olymp
    Ja ostatnio kupiłem CF III 8GB SanDisk i powiem to z przykrością że szybkość zapisu zdjęć w RAW nie uległa poprawie więc stwierdzam definitywnie że najlepszym ekonomicznym wyborem jest CF typu II 8GB
    oczywiście, że nie ma sensu inwestować w trójki i nowsze, bo E500-tka i tak nie wyrobi z takim transferem, jaki tam się gwarantuje. CF II Ultra wystarczy. też się nadziałem na III Extreme za sporą wtedy kasę by później stwierdzić, że byłem uosiem.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    299
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Olymp
    Ja ostatnio kupiłem CF III 8GB SanDisk i powiem to z przykrością że szybkość zapisu zdjęć w RAW nie uległa poprawie więc stwierdzam definitywnie że najlepszym ekonomicznym wyborem jest CF typu II 8GB ( takie chyba maksymalnie produkowano ). Większe karty tylko można kupić jeśli ktoś ma kasę, a jeśli potrzeba mieć więcej niż 8GB to brać najlepiej 2 x 8GB CF II będą kosztować tyle co 1 karta 8GB CF III ( jak się dobrze poszuka, lub troszkę drożej )
    Ja mam E-500 który obsługuje CF I/II i tak samo jest z E-510 ulega tylko zmianie szybkość transferu danych z karty do komputera.
    Kartę oczywiście formatujesz aparatem a nie komputerem.
    Oto ilości fotek jakie może pomieścić ta karta:

    RAW - 578
    TIFF - 334
    SHQ - 1268
    HQ - 4031
    SQ - 9999 ( tu skończył się zakres wyświetlacza )
    RAW+SHQ - 398
    RAW + HQ - 507
    RAW+SQ - 565

    Oczywiście dla E-510 będą to inne wartości.
    To taka moja rada.

    Piszesz: "Ja mam E-500 który obsługuje CF I/II i tak samo jest z E-510 ...", jakby ten aparat nie obługiwał kart typu III i IV. Nie rozumiem, o co tu chodzi.
    Poza tym nie bardzo rozumiem sens kupowania karty o tak dużej pojemności, jak 8GB. Czy Ty nigdy nie zrzucasz zdjęć do komputera ???
    Poza tym myślę, że ze względów bezpieczeństwa lepsze są 2 mniejsze karty, niż jedna bardzo duża.
    Pozdrówka

  8. #8
    Awatar Olymp
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    89
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_o_b_y
    Cytat Zamieszczone przez Olymp
    Ja ostatnio kupiłem CF III 8GB SanDisk i powiem to z przykrością że szybkość zapisu zdjęć w RAW nie uległa poprawie więc stwierdzam definitywnie że najlepszym ekonomicznym wyborem jest CF typu II 8GB ( takie chyba maksymalnie produkowano ). Większe karty tylko można kupić jeśli ktoś ma kasę, a jeśli potrzeba mieć więcej niż 8GB to brać najlepiej 2 x 8GB CF II będą kosztować tyle co 1 karta 8GB CF III ( jak się dobrze poszuka, lub troszkę drożej )
    Ja mam E-500 który obsługuje CF I/II i tak samo jest z E-510 ulega tylko zmianie szybkość transferu danych z karty do komputera.
    Kartę oczywiście formatujesz aparatem a nie komputerem.
    Oto ilości fotek jakie może pomieścić ta karta:

    RAW - 578
    TIFF - 334
    SHQ - 1268
    HQ - 4031
    SQ - 9999 ( tu skończył się zakres wyświetlacza )
    RAW+SHQ - 398
    RAW + HQ - 507
    RAW+SQ - 565

    Oczywiście dla E-510 będą to inne wartości.
    To taka moja rada.

    Piszesz: "Ja mam E-500 który obsługuje CF I/II i tak samo jest z E-510 ...", jakby ten aparat nie obługiwał kart typu III i IV. Nie rozumiem, o co tu chodzi.
    Poza tym nie bardzo rozumiem sens kupowania karty o tak dużej pojemności, jak 8GB. Czy Ty nigdy nie zrzucasz zdjęć do komputera ???
    Poza tym myślę, że ze względów bezpieczeństwa lepsze są 2 mniejsze karty, niż jedna bardzo duża.
    Pozdrówka
    Oczywiście że po włożeniu do aparatu typu III i IV każdy aparat zapisze na niej dane ale mi chodziło o to że to są szybkie karty i przy E-500 i E-510 nie ma możliwości wykorzystania transferu np: 20MB dla typu III bo aparat pracuje z szybkościami odpowiednimi dla typu I/II i żeby nie wiem co nie zapisze szybciej więc kupowanie typu III i IV nie ma sensu.
    A maksymalne pojemności dla typu II to badajże 8GB i dlatego są 2.
    A do kompa zrzucam dane bo w laptopie mam czytnik CF.
    Jeśli twoje zdjęcia są kiepskie to znaczy że nie byłeś dostatecznie blisko.
    E500 + ED14-42 + ED40-150 + CFII1GB+CFIII8GB+Hama polaryzacja kołowa
    A poza tym to zielony w fotografii.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    przykładowo E-330 nagrywa na Extreme III dokładnie 2x szybciej, niż na Ultra II. nowsza konstrukcja i tyle. 4 klatki zamiast w 10s schodzą w 5s. E-410/510 są jeszcze szybsze (kompresja RAW).

    karty 8 czy 12GB są jak najbardziej przydatne - w pracy zarobkowej. po to żeby łapać ujęcia a nie kasować w biegu i zastanawiać się czy zostało miejsca na kolejne 50 kadrów...


    p.s. FUJI S3 Pro nagrywa na XD szybciej, niż na CF, tak dla kontrastu...

  10. #10
    Awatar Olymp
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    89
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    przykładowo E-330 nagrywa na Extreme III dokładnie 2x szybciej, niż na Ultra II. nowsza konstrukcja i tyle. 4 klatki zamiast w 10s schodzą w 5s. E-410/510 są jeszcze szybsze (kompresja RAW).

    karty 8 czy 12GB są jak najbardziej przydatne - w pracy zarobkowej. po to żeby łapać ujęcia a nie kasować w biegu i zastanawiać się czy zostało miejsca na kolejne 50 kadrów...


    p.s. FUJI S3 Pro nagrywa na XD szybciej, niż na CF, tak dla kontrastu...
    W specyfikacji jest obsługa CF I/II i microdrive i nie sądzę aby szybciej zapisywał na CF III/IV taka samą obsługę oferuje E-500 i E-510, jeśli było by inaczej to w specyfikacji napisaliby że obsługuje CF III/IV a tak nie jest więc w rezultacie obsługa pozostaje na poziomie CF I/II i szybciej nie będzie.

    Prędkość zapisu dla CF II to 9MB/s a odczytu 10MB/s.

    Olympus musiałby przeprojektować port odpowiedzialny za obsługę CF i przystosować do typu III i IV a tego jak do tąd nie zrobił, czyli mamy nowsze body ze starym portem a co za tym idzie szybkość oprużniania bufora nie zmienia się wraz z zastosowaniem CF III i IV.

    Opłaca się kupić Typ III i IV ze względu na pojemności 8,12,16 GB a nie ze względu na szybkość.
    Jeśli twoje zdjęcia są kiepskie to znaczy że nie byłeś dostatecznie blisko.
    E500 + ED14-42 + ED40-150 + CFII1GB+CFIII8GB+Hama polaryzacja kołowa
    A poza tym to zielony w fotografii.

Podobne wątki

  1. E510 & e30 & e3
    By kasprzyk in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26.07.10, 11:54
  2. Pokrętło w E510
    By NightCrawler in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 5.03.10, 10:53
  3. e510 AF
    By aikidudi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.06.09, 11:35
  4. teleobiektyw dla e510
    By taxman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 14.03.08, 01:01
  5. E1 i E510
    By HrabiaMiod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 20.11.07, 14:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.