Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: e-510 ...i co dalej?

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    e-510 ...i co dalej?

    Witam!
    jako ,ze jest to mój pierwszy post to bardzo serdecznie chciałbym sie z wszystkimi przywitać....Cześć!

    Mam pytanie odnośnie e-510.
    w 99% zdecydowałem się na w/w aparat z tymże chciałbym go kupić już "w komplecie " z dodatkowym obiektywem oraz lampą oraz kilkona dodatakmi...
    Myzlę ,że na pewno zakupię e-510 z kitem .- i tu pierwsze pytanie: czy warto go brać czy może jednak kupic samo body i kupić osobno jakiś obiektyw o podobnych parametrach?

    Następnym obiektywem będzie tzw.długi kit i tu pierwsze pytanie: Czy warto kupić aparat z tzw. doublekit'em czy jednak dołożyc kilka złotych i kupić "kit" f3,5-4,5 ?

    kolejnym obiektywem będzie na pewno 35 Macro....i w kwestii obiektywów na dzien dzisiejszy byłoby to wszystko.

    Kolejnym "punktem" mojej przygody z olympusem chciałbym ,aby było zakupienie lampy błyskowej-i tutaj kolejne pytanie: czy porywać się na "firmowe " lampy olympusa za ok.800 zł, czy może kupić lampe innego producenta ,np.metz,sigma itp ?

    Na koniec jeszcze jedno pytanie do Was szanowni koledzy i kolezanki: co do w/w zestawu należałoby jeszcze dokupić? pomijam tutaj plecak czy torbe na aparat bo to już pozostawie sobie

    Na cały "komplet" chcę przeznaczyć ok.6 tys pln...myslę ,ze za tą cenę coś konstruktywnego już można kupić ....
    pozdrawiam!

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    za 6 tyś:

    e510 + 14-54 + 35 + fl36
    + ew 40-150

  4. #4
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    spisalem sie jak moglem i grizz był szybszy.

    nic innego niż grizz nie można polecić.

    jak masz 6k to nie bierz kitów, tylko od razu 14-54. 35 i fl-36. a na zooma zapoluj. albo doskrob sobie kaski i kup bez polowania.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    299
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Re: e-510 ...i co dalej?

    Cytat Zamieszczone przez oliho
    Witam!
    jako ,ze jest to mój pierwszy post to bardzo serdecznie chciałbym sie z wszystkimi przywitać....Cześć!

    Mam pytanie odnośnie e-510.
    w 99% zdecydowałem się na w/w aparat z tymże chciałbym go kupić już "w komplecie " z dodatkowym obiektywem oraz lampą oraz kilkona dodatakmi...
    Myzlę ,że na pewno zakupię e-510 z kitem .- i tu pierwsze pytanie: czy warto go brać czy może jednak kupic samo body i kupić osobno jakiś obiektyw o podobnych parametrach?

    Następnym obiektywem będzie tzw.długi kit i tu pierwsze pytanie: Czy warto kupić aparat z tzw. doublekit'em czy jednak dołożyc kilka złotych i kupić "kit" f3,5-4,5 ?

    kolejnym obiektywem będzie na pewno 35 Macro....i w kwestii obiektywów na dzien dzisiejszy byłoby to wszystko.

    Kolejnym "punktem" mojej przygody z olympusem chciałbym ,aby było zakupienie lampy błyskowej-i tutaj kolejne pytanie: czy porywać się na "firmowe " lampy olympusa za ok.800 zł, czy może kupić lampe innego producenta ,np.metz,sigma itp ?

    Na koniec jeszcze jedno pytanie do Was szanowni koledzy i kolezanki: co do w/w zestawu należałoby jeszcze dokupić? pomijam tutaj plecak czy torbe na aparat bo to już pozostawie sobie

    Na cały "komplet" chcę przeznaczyć ok.6 tys pln...myslę ,ze za tą cenę coś konstruktywnego już można kupić ....
    pozdrawiam!

    Najlepiej zacznij od zestawu 14-54 + 40-150.
    To ostatnie jest bardzo przyzwoitym, niewielkim teleobiektywem za przystępną cenę.
    W międzyczasie zastanowisz się nad stałką.
    Ja kupiłem 35 i teraz wiem, że to był błąd.
    Lepiej zaczekać i kupić od razu 50, które jest wspaniałą stałką, którą się zachwyca nawet taki guru foto, jak Andrzej Wrotniak.
    Nie kupuj karty xD typu M, tylko od razu typ H, który jest trochę droższy, ale o wiele szybszy.
    Powodzenia w zakupach!
    Pozdrówka

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    jakie karty XD? do E-510 tylko SanDisk Extreme III 4GB lub większy.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    jakie karty XD? do E-510 tylko SanDisk Extreme III 4GB lub większy.
    xd jako rezerwa na czarna godzine, w koncu mozna na stale wlozyc i niech siedzi. Jak by co to ten 1gb jest.
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    299
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    jakie karty XD? do E-510 tylko SanDisk Extreme III 4GB lub większy.
    Jak się już ma slot na kartę xD, to głupotą byłoby go nie wykorzystać, tym bardziej, że po zapełnieniu karty CF można zdjęcia skopiować na xD i zwolnić miejsce.
    Pozdrówka

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Re: e-510 ...i co dalej?

    Cytat Zamieszczone przez m_o_b_y
    W międzyczasie zastanowisz się nad stałką.
    Ja kupiłem 35 i teraz wiem, że to był błąd.
    Lepiej zaczekać i kupić od razu 50, które jest wspaniałą stałką
    tylko, ze to zalezy od zastosowań, bo do makro to jednak 35mm da Ci 1:1 a nie 1:2

  10. #10
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ja bym powiedziala, ze trzebe wybrac obiektyw - czy sie chce 50mm czy 35mm, ak poza makro. Bo ZD50+Raynox za jakies 130zl da powiekszenie mniej wiecej takie jak ZD35:
    https://forum.olympusclub.pl/topics2...,48.htm#108433

    I rowniez podzielam Moby'ego, tez kupilam 35mm, potem 50mm i do trzydziestki piatki wracam bardzo rzadko...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Podobne wątki

  1. Pen e-p1 i co dalej
    By yarp2326 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20.08.11, 20:36
  2. e-300 i co dalej
    By szpila9 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20.07.10, 21:29
  3. E-510 i co dalej
    By tomir in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.07.10, 18:39
  4. Pierwsze foty, moje zdjęcia, amatorskie próby, i tak dalej i tak dalej
    By diabolique in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.12.09, 01:20
  5. UV i CPL, ale co dalej ?
    By paszczol in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27.02.07, 09:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.