Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: xD Picture & panorama

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hydro
    mam E-500 i już nie kumam nic ...
    Tryb "Panorama" w menu Olympusa występuje wyłącznie w aparatach wyposażonych w podgląd bieżący na LCD, a więc w kompaktach + lustrzanki E-330, E-410, E-510. W Twoim aparacie (czyli E-500) nie da sie uruchomic trybu "Panorama, bo go tam w ogóle nie ma Zdjęcia możesz robić, jak zechcesz, ale panoramę zmontujesz dopiero w jakimś sofcie do montowania panoram (np. Hugin). Zapomnij zatem, że Olympus Master sklei Ci automatycznie panoramkę z E-500.
    Pozdrawiam
    Jack

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    ten tryb panorama jest pomijalny. ani to skuteczne, ani wygodne a wszystko można zrobić bez niego. dla niedowiarków jest jeszcze statyw z podziałką kątową.

    OLEK mógłby się obudzić i przejść w małpkach na SD... ale wiadomo, moneta to moneta.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack
    Cytat Zamieszczone przez hydro
    mam E-500 i już nie kumam nic ...
    Tryb "Panorama" w menu Olympusa występuje wyłącznie w aparatach wyposażonych w podgląd bieżący na LCD, a więc w kompaktach + lustrzanki E-330, E-410, E-510. W Twoim aparacie (czyli E-500) nie da sie uruchomic trybu "Panorama, bo go tam w ogóle nie ma Zdjęcia możesz robić, jak zechcesz, ale panoramę zmontujesz dopiero w jakimś sofcie do montowania panoram (np. Hugin). Zapomnij zatem, że Olympus Master sklei Ci automatycznie panoramkę z E-500.
    Pozdrawiam
    Jack
    Przy okazji chciałem zapytać, czy zna Ktoś metodę na przywrócenie funkcji "panorama" na karcie Oly, ale po reanimacji

  4. #14
    Awatar jaruso13
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-520 i problem z panoramą.....

    Witam wszystkich!

    Podepnę się pod temat. Mam E-520 od 2 dni i skusiłem się zakupić jako zapasową kartę xD Olympus M 2 GB. Mając na pokładzie CF II chciałem przetestować jak działa funkcja panoramy....
    Karta wygląda na oryginalną - w oryginalnym opakowaniu (nie otwieranym), instrukcje itp....jednak po włożeniu do aparatu i próbie włączenia funkcji panorama wyświetla się błąd karty "panorama xD card required". Jako nośnik danych karta działa bez zarzutów.Sprzedawca uparcie twierdzi że to oryginał . Wg instrukcji Olek obsługuje karty xD typu M, M+ i H więc tu nie problem. Skłaniam się ku teorii że jednak kupiłem dobrą .. podróbkę karty... a może nie?

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    ......a w aparacie w menu zmieniłes zapis na kartę XD?ewentualnie zrób format XD i wóczas spróbuj...jeśli masz jakieś dane na tej karcie to przed formatem proponuję zrobić ich kopie...
    Ostatnio edytowane przez robak_70 ; 24.11.08 o 11:28

  6. #16
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    inna sprawa czy nie formatowales jej przed uzyciem w innym aparacie... jezeli tak to bedzie problem... Bylo juz maglowane nie raz na forum. 2 albo 3 strona w szukaj przy wpisaniu xd panorama
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez robak_70 Zobacz posta
    ...i nie będzie działac...dlatego, że funkcja panoramy w olku działa wyłącznie z kartami typu xd M ...poczytaj dokładnie instrukcję...
    ale jest napisane przeciez ze ma 2gb M
    Ostatnio edytowane przez NightCrawler ; 24.11.08 o 11:32 Powód: Automatyczne scalenie postów
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Opole Lubelskie
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NightCrawler Zobacz posta
    inna sprawa czy nie formatowales jej przed uzyciem w innym aparacie... jezeli tak to bedzie problem... Bylo juz maglowane nie raz na forum. 2 albo 3 strona w szukaj przy wpisaniu xd panorama
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


    ale pisze przeciez ze ma 2gb M
    ...fakt, moje niedoczytanie...

  8. #18
    Awatar jaruso13
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No więc karta była nówka, opakowanie nieotwierane -włożyłem ją wprost do aparatu (więc nigdzie po drodze jej nie formatowałem), ponieważ
    wyczytałem w instrukcji od Olka, że karty Olypusa nie wymagają wcześniejszego formatowania....
    Karta działała od samego początku, lecz bez panoramy. Gdy po raz kolejny nie chciała się włączyć opcja panoramy postanowiłem sformatować kartę poprzez opcję w aparacie, jednak to nie pomogło, komunikat bez zmian.
    W momencie włączania panoramy mam tylko kartę xD w slocie, więc nie muszę wybierać pomiędzy kartami do zapisu zdjęć. Sprzedawca coś próbował kombinować że może opcja panoramy w E-520 jest dostępna dopiero z kartami typu H. Poszukałem na stronach olympusa i w instrukcji nic nie napisano o takim ograniczeniu...

    Zagwozdka - więc jednak nieoryginalna karta?
    Help!!!

  9. #19
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    zaraz odpale aparat zobacze jakeigo mam xd i zobacze czy u mnie dziala...

    sprawdzone - karta xd olympus typ H - funkcja panoramy dziala bez najmniejszego problemu.
    Przy karcie Fuji juz wystepuje wyzej opisywany problem.
    Ostatnio edytowane przez NightCrawler ; 24.11.08 o 12:35
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  10. #20
    Awatar jaruso13
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No dzięki za błyskawiczny test
    Ale w dalszym ciągu nie jestem pewien co do tej karty, nigdzie się nie doczytałem żeby w e-520 miała nie działać panorama z kartami typu M

Podobne wątki

  1. e-410 a xd-picture card
    By krokko in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 6.07.11, 23:33
  2. xd-picture m czy m+ ?
    By ww1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31.07.09, 14:57
  3. Picture Window Pro 4.0
    By Kris Bloodko in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.03.07, 09:00
  4. 2GB xD Picture Card - już są!
    By Dogmax in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 8.08.06, 16:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.