Zobacz wyniki ankiety: Jakie cztery kategorie powinny znaleźć się w kalendarzu OlympusClub 2013

Głosujących
95. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • akt

    24 25,26%
  • architektura

    28 29,47%
  • człowiek

    26 27,37%
  • makro

    50 52,63%
  • inne

    1 1,05%
  • krajobraz

    78 82,11%
  • portert

    24 25,26%
  • reportaż

    17 17,89%
  • sport

    13 13,68%
  • fauna

    50 52,63%
  • flora

    41 43,16%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 101 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1001

Wątek: Kalendarz OlympusClub 2013

  1. #1
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Kalendarz OlympusClub 2013

    Ruszamy z produkcją kalendarza OlympusClub 2013.




    Wybrane kategorie, które uzyskały największą ilość głosów w ankiecie

    Głosowanie zakończone. Zobacz wyniki.

    Organizacyjnie
    • Zamówienie kalendarza: Formularz zapisu na kalendarz został wyłączony

    Zapisy na kalendarz zakończone.

    Dogrywka zakończona. Dobiliśmy do limitu 300 sztuk.





    Wprowadzenie


    Z pomocą Olympus Polska mamy możliwość wyprodukować trzynastostronicowy kalendarz ścienny, w układzie poziomym, w formacie A3. Wydruk będzie czterokolorowy bez lakierowania, na papierze kredowym 200 gramów. Kalendarz będzie sygnowany logiem OlympusClub. Na rewersie pierwszej strony pojawi się kilka słów o klubie.

    Kalendarz w założeniu ma być wizytówką OlympusClub. Po artykule w DFV to kolejna możliwość prezentacji dokonań klubowiczów. Nakład w większości będzie dystrybuowany poza klubem przez Olympus Polska.

    Kalendarz dla klubowiczów będzie bezpłatny zarówno w zamówieniu jak i dystrybucji. W tej chwili dla klubu przeznaczone jest 300 sztuk. Sposób zamawiania jak i dystrybucji zostały podane poniżej w zasadach konkursu, w punkcje 5 i 6.


    Zasady konkursu
    1. Co trafi do kalendarza?
      1. Kalendarz zostanie podzielony na 4 kategorie przypisane do pór roku. W każdej kategorii zostaną wybrane 3 zdjęcia.
      2. Do kalendarza można zgłaszać zdjęcia wykonane przez klubowiczów.
      3. Zdjęcia powinny być wykonane aparatami Olympus.
      4. Każde ze zdjęć przesłane do konkursu powinno mieć zachowany EXIF.
      5. Ze względu na format kalendarza do konkursu mogą trafić wyłącznie zdjęcia w układzie horyzontalnym.
      6. Zgłaszane prace powinny nadawać się do druku w formacie 30x40 cm.
    2. Jak zgłosić zdjęcie?
      1. Autorzy mogą zgłosić maksymalnie 5 zdjęć w każdej z kategorii (wcześniejszy zapis: 4 zdjęcia, po jednym do każdej z kategorii).
      2. Dla każdej kategorii będzie przypisany osobny formularz zgłoszenia.
      3. Jeśli zajdzie pomyłka i zdjęcie trafi do niewłaściwej kategorii proszę o wiadomość w tej sprawie z adnotacją jakie zdjęcie (tytuł lub nick autora) do jakiej kolekcji powinno trafić.
      4. W trakcie trwania zbiórki zdjęć można dokonać podmiany zgłoszonego kadru na technicznie ulepszony. Treść jak i sposób wykadrowania nie mogą ulec zmianie. Muszą być identyczne z wcześniej zgłoszoną propozycją.
      5. Wymiana zdjęcia na zupełnie inny kadr nie będzie możliwa. Przed dodaniem proszę się dobrze zastanowić.
      6. Jeśli autor w danej kategorii umieści więcej niż dwa zdjęcia, wówczas zostanie wybrane losowo jedno z puli zdjęć autora w danej kategorii. Pozostałe zdjęcia autora zostaną usunięte z tej kategorii.
    3. Jak wybieramy?
      1. Głosowanie odbędzie się w otwartym głosowaniu dla wszystkich klubowiczów.
      2. Każda z kategorii będzie głosowana osobno.
    4. Zgoda na publikacje
      1. Każdy klubowicz, którego zdjęcie zostanie wybrane do kalendarza, wyraża zgodę na nieodpłatne przekazanie zdjęcia do publikacji w kalendarzu OlympusClub 2013.
      2. Zgoda na publikacje, w formie pisemnej, wraz z czytelnym podpisem powinna zostać przesłana pocztą. Adres, na który będą przyjmowane zgody na publikacje, wraz z odpowiednim formularzem zostanie przesłany do laureatów droga elektroniczną po ogłoszeniu wyników.
      3. Nie przesłanie zgody w podanym w treści wiadomości terminie będzie skutkować wykluczeniem z konkursu i zastąpieniem wybranego zdjęcia następnym w kolejności otrzymanych głosów.
    5. Chcę mieć ten kalendarz
      1. Kalendarz będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich klubowiczów, którzy dokonają rejestracji za pomocą przygotowanego formularza.
      2. Formularz zamówienia zostanie zamieszczony po ogłoszeniu wyników konkursu.
    6. Dystrybucja
      1. Autorzy, których prace znajdą się w kalendarzu otrzymają go bezpłatnie na wskazany przez nich adres pocztowy.
      2. Klubowicze, którzy zgłoszą chęć otrzymania kalendarza otrzymają go bezpłatnie. Jednak ze względu na ograniczone możliwości wysyłki dystrybucja zostanie zorganizowana w pakietach. Pakiety, wraz z przyporządkowaną do nich listą klubowiczów, trafią do osób chętnych podjęcia się odbioru i dystrybucji w regionie. W tej chwili przewiduje się utworzenie 16 pakietów, stosownie do liczby województw.
      3. Wysyłka poza granice Polski, zostanie zrealizowana na koszty zamawiającego.
    Nie wyklucza się zmian w zasadach konkursu. Informacja o zmianach pojawi się w tej wiadomości i zostanie odpowiednio wyróżniona.


    Kategorie kalendarza


    Mimo, że start projektu kalendarza OlympusClub 2013 opóźnił się o tydzień, chciałbym by jego tworzenie rozpocząć od wyboru 4 kategorii. Skoro ma to być kalendarz klubowy, najlepiej by klubowicze o tym zadecydowali jakie kategorie zdjęć powinny znaleźć się w kalendarzu. Do wyboru mamy kategorie, które reprezentowane są w naszej Galerii Publicznej. Są to:
    • akt,
    • architektura,
    • człowiek,
    • makro,
    • inne,
    • krajobraz,
    • portret,
    • reportaż,
    • sport,
    • fauna,
    • flora.
    Oczywiście, nie sugeruje to, że zdjęcia, które trafią do kalendarza, powinny być wyborem z tych, które załapały się wcześniej do Galerii Publicznej. To jedynie zestaw kategorii.

    Jak widzicie, kategorie trafiły do ankiety. Będzie ona dostępna do najbliższej niedzieli. W poniedziałek uruchomię galerie i formularze do zbioru zdjęć dla wybranych kategorii, które otrzymały największą ilość głosów.





    Część organizacyjna



















    Schemat dystrybucji

    Ze względu na to, że schemat ma pewne "problemy" by zmieścić się w poście, podaje link do niego: https://docs.google.com/spreadsheet/...x=pne1e49csbyu

    Ostatnio edytowane przez hades ; 19.10.12 o 14:01 Powód: podgląd kalendarza

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz OlympusClub 2013

    Pkt 1 d - "Każde ze zdjęć przesłane do konkursu powinno mieć zachowany EXIF." A co, jeśli obrabiam zdjęcie w programie, który nie zachowuje exifa? (tak ma np. Corel 9). Czy mogę w osobnym pliku przesłać gołego jpga w celu udowodnienia, że to Olympus?

  3. #3
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz OlympusClub 2013

    Trochę ogólnie to opisałem. Chodzi o to by były dane typu model aparatu i obiektyw. Przewiduje, że zdjęcia będą podpisywane (rzecz jasna oprócz autora) w ten sposób. Poza tym (teraz na to wpadłem) będzie problem z obiektywami niesystemowymi, które w żaden sposób w EXIF się nie zachowają. Wystarczy wpisać w komentarz przy dodawaniu pliku wspomniane informacje. Doprecyzuje w ten sposób zapis w zasadach.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz OlympusClub 2013

    Jak by co to te od smieny 8M sie zapisuja.Nie wiem jak te z 9 i 10-sprawdzic moge.

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz OlympusClub 2013

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Trochę ogólnie to opisałem. Chodzi o to by były dane typu model aparatu i obiektyw. Przewiduje, że zdjęcia będą podpisywane (rzecz jasna oprócz autora) w ten sposób. Poza tym (teraz na to wpadłem) będzie problem z obiektywami niesystemowymi, które w żaden sposób w EXIF się nie zachowają. Wystarczy wpisać w komentarz przy dodawaniu pliku wspomniane informacje. Doprecyzuje w ten sposób zapis w zasadach.
    Proszę o podanie rozdzielczości zdjęcia do kalendarza.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz OlympusClub 2013

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Proszę o podanie rozdzielczości zdjęcia do kalendarza.
    Zupełnie poważnie. 5 megapixeli, tyle ma E-1. Ale może inaczej napiszę. Zdjęcie trzeba obrobić/przygotować tak by umożliwiało publikacje w formacie 40x30 cm. To orientacyjna wielkość kalendarza.

    Co prawda w chwili obecnej do konkursu zgłaszamy zdjęcia w rozdzielczości nadającej się do obejrzenia w galerii, ale trzeba mieć świadomość, że zdjęcie może wygrać i trzeba będzie zmierzyć się z tematem.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz OlympusClub 2013

    Cmyk????????

  8. #8
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz OlympusClub 2013

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Jak by co to te od smieny 8M sie zapisuja.Nie wiem jak te z 9 i 10-sprawdzic moge.
    9 i 10 chyba nie dają rady, ale sprawdź .

    Dobrze Mirku, że zwróciłeś na to uwagę. W kwestii podrobionych EXIF-ów mam zaufanie do autorów i do tego co publikują. W tym wypadku bawimy się na poważnie. Proponuje by w przypadku wyjścia na jaw podróbki na konto winnego spłynął mandat 2 pkt (3 pkt to krótkotrwały ban).

  9. #9
    | OlyJedi Awatar GoBo
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    377
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz OlympusClub 2013

    Fantastyczny pomysł, chętnie nabędę kalendarz odpłatnie czy tez nieodpłatnie.
    Swojego zdjęcia zapewne nie prześlę, bo daleko mi do artyzmu jaki tu prezentuje wielu, ale możecie mnie wpisać na listę chętnych do zakupu.
    Wakacyjne pozdrowienia dla klubowiczów.
    Polecam się

  10. #10
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Kalendarz OlympusClub 2013

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Cmyk????????
    Nie CMYK. Nie przesadzajmy . Zostajemy w tej przestrzeni kolorów w jakiej damy zdjęcie do głosowania. Tu chodzi tylko o rozdzielczość by ktoś nie dawał do konkursu zdjęcia 800x600, a później okazałoby się, że nie może przygotować większej rozdzielczości bo nie posiada RAW-a albo TIFF-a, który był źródłem.

    Bezpośrednie przygotowanie do publikacji weźmie na siebie firma, która będzie drukowała kalendarz. My tylko dostarczymy zdjęcia.

    ---------- Post dodany o 13:57 ---------- Poprzedni post był o 13:44 ----------

    Ale zanim namiesza się zupełnie w tym temacie rozdzielczości i przygotowania zdjęcia.

    Chodzi o to by przygotować zdjęcie w największej rozdzielczości jaka zostanie po wykadrowaniu. Przykład. Zdjęcie z E-3, rozdzielczość w RAW 3648x2736. Po lekkim wykadrowaniu, wyprostowaniu i pozostawieniu go w formacie 4x3 otrzymujemy, dajmy na to, rozdzielczość 3510x2632. I dla tej rozdzielczości dokonujemy niezbędnych korekt przed wyeksportowaniem. Ktoś chce, ktoś potrafi może spróbować zrobić większą rozdzielczość z mniejszej.

    Nie przeginamy też z kadrowaniem. Jeśli po wykadrowaniu zostaje nam wspomniana rozdzielczość 800x600... to sami rozumiecie. Z tego nic większego nie powstanie.

Podobne wątki

  1. Kalendarz
    By niani in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 15:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.