Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 224

Wątek: Dylemat E510 i 30D - 2 body na gwarancji i za 2800zl

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Dylemat E510 i 30D - 2 body na gwarancji i za 2800zl

    Niestety temat zostal usuniety mam nadzieje, ze grizz uda sie scalic.
    ---------------------------------------------------------------------------------
    C.D.

    tak oczywiscie szeroki to podstawa myslalem o stalce z malym swiatlem do reporterki, szerokich ujec plenerowych oraz nocnych - tak ze nie za szeroko, ale w przeliczniku okolo 30-40, ale pewnie ciezko cos takiego znalezc (bo o tym myslalem patencie pod Canona szeroki staly i jeden uniwersalny sigmy lub canona ze swiatlem 3.5-5.6 - ale mocno sie zniechecilem widzac zdjecia z tego drugiego) , a olympus mnie zaskakuje, jedynie co to GO w olympie no i ta szybkosc. Ale sadze ze po przesiadce na 5060 bede i tak w niebo wziety i tylko pozniej bede sie zastanawiac jak moglem czyms takim na sportowo focic lub latajace stworzonka, a nie lada bylo to wyzwanie, ale jestem juz zmeczony i stad dezycja o lustrze

    dziekuje za fotki bardzo ladne i wejde z checia na wasze galerie mam nadzieje, ze z exifami

  2. #2
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Na pewno się uda, bo przecież muszę odzyskać swoje pierwsze "pomogła" EDIT: o już odzyskałam

    Pomyśl jeszcze, że nawet jeśli od początku coś nie będzie wychodzić... prędkość zawadzi itd, to jednak to w pewnym sensie wyzwanie

    życzę owocnego wyboru
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Biję się w pierś :/

    --------------

    GO w olympusie - co Ci nie pasuje? Jest o dwie działki większa niż w FF, ale d30 to 1,6, więc różnica nie bedzie taka duża.
    Zarówno w zdjeciach plenerowych, reporterce, jak i nocnych nie zauważysz różnicy, a jeżeli już to na korzyśc olka.

    Szybkość - czego?

    Szczerze to co nie wybierzesz to będziesz i zadowolony i niezadowolony... ;p

  4. #4
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    Re: Dylemat E510 i 30D - 2 body na gwarancji i za 2800zl

    Cytat Zamieszczone przez rzysk
    Niestety temat zostal usuniety mam nadzieje, ze grizz uda sie scalic.
    ---------------------------------------------------------------------------------
    C.D.

    tak oczywiscie szeroki to podstawa myslalem o stalce z malym swiatlem do reporterki, szerokich ujec plenerowych oraz nocnych - tak ze nie za szeroko, ale w przeliczniku okolo 30-40, ale pewnie ciezko cos takiego znalezc (bo o tym myslalem patencie pod Canona szeroki staly i jeden uniwersalny sigmy lub canona ze swiatlem 3.5-5.6 - ale mocno sie zniechecilem widzac zdjecia z tego drugiego) , a olympus mnie zaskakuje, jedynie co to GO w olympie no i ta szybkosc. Ale sadze ze po przesiadce na 5060 bede i tak w niebo wziety i tylko pozniej bede sie zastanawiac jak moglem czyms takim na sportowo focic lub latajace stworzonka, a nie lada bylo to wyzwanie, ale jestem juz zmeczony i stad dezycja o lustrze

    dziekuje za fotki bardzo ladne i wejde z checia na wasze galerie mam nadzieje, ze z exifami
    skoro radziłes sobie z 5060 to tym bardziej poradzisz z lustrzanką, jak weźmiesz do łapek i zrobisz pierwsze foty będziesz wiedział o czym mówię a GO w porównaniu do 5060 to przepaśc, np. moja sigma 30 f1,4 bosko rysuje nieostrości, głównie tla bokeh i fotografi plenerowej kupiłem to szkło

    pozdrawiam
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Wlasnie o olympusowym GO za wiele nie wiem. Mam doswiadczenie tylko z 5060 gdzie oczywiscie malej glebi prawie w ogole nie mam. A czasami jednak chcialbym uzyskac fajne rozmycie, aby zaznaczyc obiekt kluczowy. Od jakiej ogniskowej przy swietle 3.5 Olympus zaczyna mydlic?

    A szybkosc w sensie nacisniecia spustu migawki do wykonania zdjecia. W 5060 czasami trzeba DLUUUGO czekac - moze gdybym mial kompakt innej firmy nie zadawal bym tego typu durnych pytan sadzac, ze i w lustrach jest podobnie. Sadze, ze na pewno jest lepiej, ale w ostatnim FotoKurierze napisali, ze E510 ma 1,6 od nacisniecia spustu do wykonania zdjecia, pentax i samsung 0.6s - wiec to kolosalna roznica. Mam nadzieje tylko, ze to przez LV ktory bedzie mozna wylaczyc bo z niego bede korzystal tylko w trudnych i nietypowych sytacjach np. makro czy z nad glowy

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar paakayttaja
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Rybnik / Jyväskylä
    Posty
    1.092
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    ...tak czy owak na pewno dokona slusznego wyboru
    Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

  7. #7
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Biję się w pierś :/
    Na groch!!! Na groch!!!! I głowę popiołem!!!

    No właśnie też jestem ciekawa co jest nie tak z GO EDIT: dużo wychodzi w praktyce tak naprawdę... ciężko jest się sugerować danymi technicznymi, tak myślę... jak weźmiesz body+szkło do ręki, sam będziesz widział najlepiej (wiem, że to się tak łatwo pisze)

    Np:

    Spokojnie widać "drugi plan", ale na tyle "rozmyty" by nie zaburzał pierwszego (40-150)
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rzysk
    Wlasnie o olympusowym GO za wiele nie wiem. Mam doswiadczenie tylko z 5060 gdzie oczywiscie malej glebi prawie w ogole nie mam. A czasami jednak chcialbym uzyskac fajne rozmycie, aby zaznaczyc obiekt kluczowy. Od jakiej ogniskowej przy swietle 3.5 Olympus zaczyna mydlic?

    A szybkosc w sensie nacisniecia spustu migawki do wykonania zdjecia. W 5060 czasami trzeba DLUUUGO czekac - moze gdybym mial kompakt innej firmy nie zadawal bym tego typu durnych pytan sadzac, ze i w lustrach jest podobnie. Sadze, ze na pewno jest lepiej, ale w ostatnim FotoKurierze napisali, ze E510 ma 1,6 od nacisniecia spustu do wykonania zdjecia, pentax i samsung 0.6s - wiec to kolosalna roznica. Mam nadzieje tylko, ze to przez LV ktory bedzie mozna wylaczyc bo z niego bede korzystal tylko w trudnych i nietypowych sytacjach np. makro czy z nad glowy
    Tak czy siak, niezależnie jaką lustrzankę kupisz, to będziesz oszołomiony prędkością po przesiadce z kompakta. To jak z Maluszka do bolidu F1, teraz musisz tylko wybrać, z której stajni bolidem chcesz jeździć Róźnice są, ale minimalne.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rzysk
    Wlasnie o olympusowym GO za wiele nie wiem. Mam doswiadczenie tylko z 5060 gdzie oczywiscie malej glebi prawie w ogole nie mam. A czasami jednak chcialbym uzyskac fajne rozmycie, aby zaznaczyc obiekt kluczowy.
    to popatrz do galerii

  10. #10
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rzysk
    Wlasnie o olympusowym GO za wiele nie wiem. Mam doswiadczenie tylko z 5060 gdzie oczywiscie malej glebi prawie w ogole nie mam. A czasami jednak chcialbym uzyskac fajne rozmycie, aby zaznaczyc obiekt kluczowy. Od jakiej ogniskowej przy swietle 3.5 Olympus zaczyna mydlic?

    A szybkosc w sensie nacisniecia spustu migawki do wykonania zdjecia. W 5060 czasami trzeba DLUUUGO czekac - moze gdybym mial kompakt innej firmy nie zadawal bym tego typu durnych pytan sadzac, ze i w lustrach jest podobnie. Sadze, ze na pewno jest lepiej, ale w ostatnim FotoKurierze napisali, ze E510 ma 1,6 od nacisniecia spustu do wykonania zdjecia, pentax i samsung 0.6s - wiec to kolosalna roznica. Mam nadzieje tylko, ze to przez LV ktory bedzie mozna wylaczyc bo z niego bede korzystal tylko w trudnych i nietypowych sytacjach np. makro czy z nad glowy


    zdjecie praktycznie bez obróbki, zgasiłem tylko kolor. rzysk GO jest zależna od wielu czynników, wielkości otworu przesłony, odległosci od obiektu i odległosci obiektu od tła
    każde lustro w porównaniu do kompaktu to demon szybkości z piekła rodem zwłaszcza
    a co do tego co napisali w fotokurierze to albo coś źle doczytałeś albo oni walneli zonka
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

Podobne wątki

  1. Czy warto płacic za rozszerzenie gwarancji?
    By qwerty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24.07.06, 22:44
  2. E-500 body, ja chcę samo body!
    By Smerf Maruda in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.12.05, 12:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.