Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 224

Wątek: Dylemat E510 i 30D - 2 body na gwarancji i za 2800zl

  1. #21
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    rzysk, jesli chodzi o mydlo, to roznice robi obiektyw. Amatorskie, tanie szkla, zazwyczaj mydla na dlugiej ogniskowej (mowie o tele). Sam mam Sigme 55-200 i ona w okolicach 200mm mydli, choc nie az tak bardzo, jak krazy o tym opinia. Fakt, trzeba troche wyostrzyc, ale to nie jest bardzo duzo. ZD 50-200 na 200mm powinien byc ostry jak zyleta. Powiedz o jakie szkla Ci chodzi, to wtedy wlasciciele beda mogli sie wypowiedziec, czy one mydla, czy nie.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  2. #22

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    czy macie moze linki do testow ED 18-180mm 1:3.5-6.3, kitowych ED 14-42mm 1:3.5-5.6 ED 40-150mm 1:4.0-5.6 oraz lepszych 14-54mm 1:2.8-3.5 i ED 50-200mm 1:2.8-3.5

    interesuja mnie roznice

    co do GO to juz sie przekonalem, ze w zasadzie nie ma az takich duzych roznic - troszke canon bardziej mydli drugi plan olympus robi zarysy przedmiotow w tle, a canon tworzy plamy (co jest na plus), ale to nie jest az tak istotne. podobno jest grupa japonczykow ktorzy analizuja nieostrosc bardziej jak ostrosc

    w sumie decyzje juz podjalem - teraz mysle jak tutaj sobie zaplanowac inwestycje. czy od razu w lepsze szkla czy kity. zostawiajac tele i inwestujac w 14-54 a nastepnie 18-180 lub 50-200 po duzo dluzszym czasie.
    jedynie to wszystko moze odmienic naprawde zly obraz E510 przy blizszym spotkaniu.

    wlasnie moze wiecie gdzie w Warszawie mozna zobaczyc i potestowac aparat przed zakupem?

    pozdrawiam

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    ZD 50-200 to jedno z najbardziej udanych szkieł Olympusa, ostre, ładny bokeh, który mają jeszcze poprawić w nowej wersji

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    a ja myślę że to jakaś podpucha... te pytania i tezy wygrywają. kolo robi sobie bekę a reszta się wczuwa i przekonuje... może to Jacek albo robin, tak dla rozrywki?

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rzysk
    [...]
    wlasnie moze wiecie gdzie w Warszawie mozna zobaczyc i potestowac aparat przed zakupem?

    pozdrawiam
    Fotokonsorcjum w centrum handlowym Carrefour na Glebockiej
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  6. #26

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez celebrity plus
    ZD 50-200 to jedno z najbardziej udanych szkieł Olympusa, ostre, ładny bokeh, który mają jeszcze poprawić w nowej wersji
    a jaki bedzie nastepca (jakie oznaczenie i czy tez bedzie oscylowal w tej cenie czy drozszy?)

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    a ja myślę że to jakaś podpucha... te pytania i tezy wygrywają. kolo robi sobie bekę a reszta się wczuwa i przekonuje... może to Jacek albo robin, tak dla rozrywki?
    na pewno KaarooLu jaj sobie nie robie tym bardziej, ze dostales POMOGL
    sadzisz, ze tylko maniak bral by E510 zamiast 30D w tej samej prawie cenie?
    canonowcy stwierdza, ze jestem jakims debilem ale coz jak z Dosia - po co przeplacac jak ...

    a chciales namiar na sklep gdzie mozna kupic SIGMe 18-200 OS
    1) w Warszawie w Stodole - gielda fotograficzna za 1900zl
    2) w Krakowie http://www.d-photo.pl/sklep.cgi?idr=...&list=1&id=211 2050zl
    mam nadzieje, ze pomoglem

    pozdr.
    Fotokonsorcjum w centrum handlowym Carrefour na Glebockiej
    o super dzisiaj uderzam obmacac sprzet

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    czemu... E-510 to fajny amatorski sprzęt, w paru aspektach przewyższający 30D. do sportu halowego i do scen kontrastowych będzie jednak gorszy od 30D.

    z tą sigmą to sobie jaja robiłem - za cholerę nie chciałbym obiektywu o zakresie zoom powyżej 4x a mój ulubiony zoom ma jedynie 2x. możliwe że 12-60 będzie wyjątkiem od reguły, ale to się zobaczy.

  8. #28

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    [quote="KaarooL"]E510.....do sportu halowego i do scen kontrastowych będzie jednak gorszy od 30D.[quote]

    A jezeli bede mial obiektyw 50-200 i 14-54 ze swiatlem 2.8-3.5 to tez gorszy E510 od 30D?
    Bo do 30D to tylko bedzie mnie stac na Sigma 18-50 f/2.8 EX DC Macro i Sigma 50-150 f/2.8 EX APO DC HSM + ewentualnie konwerter.

    Nie ukrywam lubie focic sport, bo sa bardzo naturalne sceny bez sztywniactwa Kurcze i znowu zaczynam myslec nad Canonem - gdyby cena nie byla 2800 to juz problem bylby rozwiazany, a ze jeszcze okazja to tym bardziej nie mowiac o tym, ze normalna cena okolo 4tys oscyluje.

    Do sportu co bys wybral majac 4000zl i do wyboru E510 w cenie 3000zl w dual kit'cie czy 30D za 2800zl bez obiektywu.
    Zastanawiam sie tez do canona Canon EF 70-200 f/4.0 L USM + jakas stalke szerokokatna jednak to juz kasa duzo wieksza wiec na samym poczatku dzialal bym zapewne na sigmie 18-50 2.8 bez tele i zbieral na powyzszego canona.

    Nie chce tego tematu zapuszczac na forum canona bo oni o olympusie nic nie wiedza i odpowiedz bedzie tylko jedna . Jednak wydaje mi sie ze E510 powinien byc duzo lepszym rozwiazaniem zwlaszcza, ze taniej i z obiektywami i na pewno troszke zostanie na np. 14-54

  9. #29
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    70-200 f4 to kapitalne szkło...ale jednak ciemniejsze od 50-200 - tracisz więc w dużej ilości przypadków przewagę canona wynikającą z lepszego ISO - musisz korzystac z wyższego i różnica w GO tez sie zaciera.

    Pozostaje szybszy (o ile to nie wiem), AF - choć poszukaj, bo było coś mówione o kłopotach w wspólparacy AF z ciemniejszymi szklami.

    70-200 jest tez krótszy, nie mówiąc o tej sigmie!

    Moim zdaniem w Twoi m wypadku 510 będzie lepszym rozwiazaniem.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

Podobne wątki

  1. Czy warto płacic za rozszerzenie gwarancji?
    By qwerty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24.07.06, 22:44
  2. E-500 body, ja chcę samo body!
    By Smerf Maruda in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.12.05, 12:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.