Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 224

Wątek: Dylemat E510 i 30D - 2 body na gwarancji i za 2800zl

  1. #11
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Stalka do reporterki? Malo poreczne, kiedy ma sie tak swietnego zooma jak 14-54 Ideal do streetphoto i reportazu, do tego jeszcze cos dluzszego, bo troche kadrow trzeba bedzie machnac na dluzszej ogniskowej i masz zestaw do reporterki A, no i jeszcze lampka A 14-54 uzyjesz tez do widoczkow i portretu. Mysle, ze nie ma co za nadto kombinowac. E-510 + 14-54 + 50-200 => kto by nie chcial tego miec?
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  2. #12
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    Stalka do reporterki? Malo poreczne, kiedy ma sie tak swietnego zooma jak 14-54
    hehe powiedz to wszystkim włascicielom dalomierzów Leici - chyba najlepsze streetphoto powstało własnie na stałkach

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Blisko Krakowa
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rzysk
    A szybkosc w sensie nacisniecia spustu migawki do wykonania zdjecia. W 5060 czasami trzeba DLUUUGO czekac - moze gdybym mial kompakt innej firmy nie zadawal bym tego typu durnych pytan sadzac, ze i w lustrach jest podobnie. Sadze, ze na pewno jest lepiej, ale w ostatnim FotoKurierze napisali, ze E510 ma 1,6 od nacisniecia spustu do wykonania zdjecia, pentax i samsung 0.6s - wiec to kolosalna roznica. Mam nadzieje tylko, ze to przez LV ktory bedzie mozna wylaczyc bo z niego bede korzystal tylko w trudnych i nietypowych sytacjach np. makro czy z nad glowy
    W Fotokurierze napisali ze czas startu E 510 to 1,8sek ,to czas potrzebny na załaczenie się filtra SSWF odpowiedzialnego za czystość matrycy.
    Tobie chodzi pewnie o czas opóżnienia migawki który wynosi 0,13sek i jest taki sam jak w Pentaxie k10d i Samsungu Gx 10 , autorzy napisali ze " jest to wartośc akceptowalana".

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar paakayttaja
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Rybnik / Jyväskylä
    Posty
    1.092
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Hehe... street z niedzieli w Rybniku:


    Ile jeszcze trzeba, aby kogos przekonac do lustra?

    PS: Pardon za nieostrosc - Olympus Master i Picasa robia swoje :-/
    Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    Stalka do reporterki? Malo poreczne, kiedy ma sie tak swietnego zooma jak 14-54
    hehe powiedz to wszystkim włascicielom dalomierzów Leici - chyba najlepsze streetphoto powstało własnie na stałkach
    Buzka na koncu dalem nieprzypadkowo Dla amatora chyba jednak wygodniej kupic 14-54, przeciez do streetu swietny, a mnostwo innych rzeczy sie nim obskoczy, lacznie z jakimis kwaitkami.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  6. #16
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rzysk
    E510 ma 1,6 od nacisniecia spustu do wykonania zdjecia, pentax i samsung 0.6s - wiec to kolosalna roznica.
    1,6 w trybie LV! Normalnie czas będziesz miał praktycznie rtakie same w każdej lustrzance.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    Stalka do reporterki? Malo poreczne, kiedy ma sie tak swietnego zooma jak 14-54
    hehe powiedz to wszystkim włascicielom dalomierzów Leici - chyba najlepsze streetphoto powstało własnie na stałkach
    grizz suchar nie napisał ze się nie nadaje tylko że mało poręcznie, nie zgodzisz się z nim że zoom życie mocno ułatwia??
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  8. #18
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Rzysk, co do głębi, polecam Ci ten artykulik klik klik
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  9. #19
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez willow32
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    Stalka do reporterki? Malo poreczne, kiedy ma sie tak swietnego zooma jak 14-54
    hehe powiedz to wszystkim włascicielom dalomierzów Leici - chyba najlepsze streetphoto powstało własnie na stałkach
    grizz suchar nie napisał ze się nie nadaje tylko że mało poręcznie, nie zgodzisz się z nim że zoom życie mocno ułatwia??
    Ułatwia ułatwia, ;p ale mi i tak marzy się e410 z nalesnikiem jak u pentaxa ;p

  10. #20

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    willow32 Twoje foty sa sliczne i fakt takie GO jest jak najbardziej OK. A jak by wygladalo zdjecie przy 50-80mm ze swiatlem 3.5 i dla kontrastu cos bardziej zoomowane np. 150-200 (w tym zakresie najbardziej rozmydlalem i znam efekt z canona jezeli mozna prosic o jakis przyklad to z checia zobacze.

    Poszukalem i znalazlem kotka z E510 i jest OK, fakt ze jednak canon chyba bardziej rozmydla - no ale sa to rozne ustawienia. Za chwile udostepnie 2 zdjecia z canona i dla porownania poprosil bym z olympusa o tych samych parametrach.

    Co do przekonania mnie do lustra to juz dawno jestem przekonany chodzi tylko o fakt czy 30D czy E510 i system olego czy canona. canona z luster znam jednak przyzwyczailem sie do olego i wiem jak ladnie ostro rysuje na zwyklych szklach i stad moje zamilowanie do tej marki i ze nie bede mial niespodzianki bo dany obiektyw troszke sie nie udal sigmie.

    Co do artykulu to faktycznie moze zle zalapalem - w pospiechu przeczytalem bo tak bylem "podjarany nowoscia olympusa"

Podobne wątki

  1. Czy warto płacic za rozszerzenie gwarancji?
    By qwerty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24.07.06, 22:44
  2. E-500 body, ja chcę samo body!
    By Smerf Maruda in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.12.05, 12:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.