Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Który bezlusterkowiec ?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar PASQD
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    SheikhCity
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Który bezlusterkowiec ?

    Od 2-3 miesięcy chodzi mi po głowie zakup bezlusterkowca.
    Za niedługo przyjdzie na świat synek i niewiele czasu zostało mi na decyzje.

    Pomóżcie, co wybrać ?

    1. Panas GX1 + 25mm/1.4 ?
    czy
    2. Olek EPL3 + 45mm/1.8 ?

    Pierwszy 'komplecik' jest droższy i to znacznie.
    Dokładając pięć stów, mógłbym do drugiego zestawu kupić jeszcze 12mm/2.0.
    Z drugiej strony EPL3 nie wygląda tak solidnie jak GX1, a zestaw GX1 + 45mm
    nie będzie miał stabilizacji ani w matrycy ani w szkłach.

    Im dłużej się zastanawiam i oglądam fotki tym trudniej sie zdecydować
    ale coraz bardziej przekonuje się do zakupu Panasonica.

    Obydwa korpusy macałem tylko w zestawie z kitem.

    A co Forumowicze by wybrali ?

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Który bezlusterkowiec ?

    Cytat Zamieszczone przez PASQD Zobacz posta
    Pomóżcie, co wybrać ?
    1. Panas GX1 + 25mm/1.4 ?
    czy
    2. Olek EPL3 + 45mm/1.8 ?
    Pierwszy 'komplecik' jest droższy i to znacznie.
    A co Forumowicze by wybrali ?
    Najrozsądniej kupić aparat z kitem i dokupić dodatkowy obiektyw. Kit czasem się przyda a w zestawie z body dołożysz do niego niewiele. Jak nie wiesz jaka ogniskowa będzie Ci najbardziej pasować, tym bardziej zacznij od kita, potem dokupisz dodatkowy obiektyw. Nie kumam argumentu, że jeden aparat nie wygląda tak solidnie jak drugi, ale ja mam E-PL1 i jestem z niego bardzo zadowolony. Stabilizacja przy fotografii dziecka specjalnie istota nie jest. Nie kumam dlaczego do body Panasa wybierasz szkło 25mm/1.4 a do Olka 45mm/1.8, wybierz obiektów który Ci bardziej pasuje, podobnie aparat.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Który bezlusterkowiec ?

    Nie bierzesz pod uwagę nowego E-M5?
    Z tych dwóch brałbym jednak E-PL3 - głównie z uwagi na bardziej odpowiadającą mi ergonomię.
    Dlatego dobrze, jak oba "pomacasz" w sklepie i sprawdzisz który lepiej leży w dłoni.

    Z obiektywów oprócz kita pomyślałbym o Panasonicu 20/1.7 nadal jasny, a tańszy od 25/1.4 i jakościowo w porządku.
    45/1.8 - też świetny jest, warto go mieć.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #4
    | OlyJedi Awatar snuffi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Poznan, Poland
    Posty
    450
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Który bezlusterkowiec ?

    Pamiętaj że w zestawie GX1 + 25 1,4 też nie będzie stabilizacji
    E-M5/7-14/12-40/40-150/45/17/7,5samyang

  5. #5
    | OlyJedi Awatar PASQD
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    SheikhCity
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Który bezlusterkowiec ?

    Cytat Zamieszczone przez snuffi Zobacz posta
    Pamiętaj że w zestawie GX1 + 25 1,4 też nie będzie stabilizacji
    Dzieki za info. Tego nie wiedziałem.

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Najrozsądniej kupić aparat z kitem i dokupić dodatkowy obiektyw. Kit czasem się przyda a w zestawie z body dołożysz do niego niewiele. Jak nie wiesz jaka ogniskowa będzie Ci najbardziej pasować, tym bardziej zacznij od kita, potem dokupisz dodatkowy obiektyw. Nie kumam argumentu, że jeden aparat nie wygląda tak solidnie jak drugi, ale ja mam E-PL1 i jestem z niego bardzo zadowolony. Stabilizacja przy fotografii dziecka specjalnie istota nie jest. Nie kumam dlaczego do body Panasa wybierasz szkło 25mm/1.4 a do Olka 45mm/1.8, wybierz obiektów który Ci bardziej pasuje, podobnie aparat.
    Zapomniałem dopisać, że oczywiście oprócz ww. szkieł będą też kit'y. Nie ma wielkiej różnicy w cenie między samym korpusem a korpusem z kitem.
    Dlaczego różne szła do różnych body ? Nie miałem możliwości pomacania ani 45tki ani 25tki, założyłem ze będą lepiej pracować z body tego samego producenta. Możliwe, ze niesłusznie. Myślałem tez, ze każdy z tych zestawów miałby stabilizacje, ale Snuffi już napisał, ze 25-tka również nie będzie miała stabilizacji z GX1 tak samo jak 45-tka.

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Nie bierzesz pod uwagę nowego E-M5?
    Z tych dwóch brałbym jednak E-PL3 - głównie z uwagi na bardziej odpowiadającą mi ergonomię.
    Dlatego dobrze, jak oba "pomacasz" w sklepie i sprawdzisz który lepiej leży w dłoni.
    Z obiektywów oprócz kita pomyślałbym o Panasonicu 20/1.7 nadal jasny, a tańszy od 25/1.4 i jakościowo w porządku.
    45/1.8 - też świetny jest, warto go mieć.
    E-M5 zdecydowanie za drogi. Chciałem się wyrobić w 5000 pln z jedną jasną stałką.
    A na 20mm/1.7 zerknę, pooglądam zdjęcia nim robione i wezmę go pod uwagę przy zakupie.

    Czy podłączał ktoś z Forumowiczów Sigme 105mm przez przejściówkę do body m43 ?
    Działa AF bez problemu ?

  6. #6
    | OlyJedi Awatar snuffi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Poznan, Poland
    Posty
    450
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Który bezlusterkowiec ?

    według mnie powinieneś brać jeszcze jeszcze jeden zestaw pod uwagę
    okrojona wersja (odchylanego wyświetlacza) e-pl3 to e-pm1 który mimo ciutkę innego sterowania daje się polubić
    E-pm1 w sieci Mediaexpert był teraz w gazetce za 1599 i w tej samej cenie widziałem już w Media Markcie
    Więc w ok. 5000 miałbyś e-pm1 + 45 1,8 + 25 1,4/20,17 (do wyboru)
    E-M5/7-14/12-40/40-150/45/17/7,5samyang

  7. #7
    dzarro
    Gość

    Odp: Który bezlusterkowiec ?

    Pytanie trochę dziwne, bo z tego co widzę to EPL-3 to jest aparacik bardziej w typie panasowych modeli GF od dwójki w górę. Jeśli zamierzasz pstrykać większość fot w automacie to ten Pen będzie chyba dobrym wyborem, zaletą jest też odchylany wizjer i stabilizacja. Ale generalnie GX-1 robi zdecydowanie lepsze wrażenie, ma lepszy uchwyt, fajniejszą guzikologię, ekran jest nieodchylany ale za to dotykowy - dla mnie różnica miedzy tymi aparatami jest mniej więcej taka jak miedzy G-3 i OM-D(oczywiście na korzyść OM-D). Nie wiem zresztą, czy ten G-3 nie byłby najsensowniejszym wyborem, jest trochę większy ale ma płaski grip więc z naleśnikiem dużo miejsca nie zajmie. Masz w dodatku więcej niż sensowny EVF - a za komplet kitowy płacisz 2 kpln. W limicie 5 kpln starczy Ci jeszcze na 20/1.7 45/1.8 i jeszcze trochę kasy zostanie.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Który bezlusterkowiec ?

    Cytat Zamieszczone przez dzarro Zobacz posta
    Pytanie trochę dziwne, bo z tego co widzę to EPL-3 to jest aparacik bardziej w typie panasowych modeli GF od dwójki w górę. Jeśli zamierzasz pstrykać większość fot w automacie to ten Pen będzie chyba dobrym wyborem, zaletą jest też odchylany wizjer i stabilizacja. Ale generalnie GX-1 robi zdecydowanie lepsze wrażenie, ma lepszy uchwyt, fajniejszą guzikologię, ekran jest nieodchylany ale za to dotykowy - dla mnie różnica miedzy tymi aparatami jest mniej więcej taka jak miedzy G-3 i OM-D(oczywiście na korzyść OM-D). Nie wiem zresztą, czy ten G-3 nie byłby najsensowniejszym wyborem, jest trochę większy ale ma płaski grip więc z naleśnikiem dużo miejsca nie zajmie. Masz w dodatku więcej niż sensowny EVF - a za komplet kitowy płacisz 2 kpln. W limicie 5 kpln starczy Ci jeszcze na 20/1.7 45/1.8 i jeszcze trochę kasy zostanie.
    Zgadzam się z dzarro, G3 jest w tej chwilki najsensowniejszym wyborem, jeżeli nie chcesz wydać jakiejś ogromnej kasy a chcesz nowy aparat.
    Jak używka, to polecam G1.
    G3 ma szybki af, taki jak w penach serii 3, grip jest wbrew pozorom całkiem dobry do trzymania jedną ręką aparaty z niewielkim obiektywem, kręcony ekran, wizjer wbudowany - do e-PL3 musisz dorzucić jeszcze kilka stów do VF-2.

    20/1,7 i 45/1,8 polecam jak wszyscy. Małe i dobre szkiełka.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Który bezlusterkowiec ?

    G1 jest bezkonkurencyjny! tylko filmow nie kreci jak ktos nie potrzebuje to... zostaje masa kasy na szkla

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    775
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: Który bezlusterkowiec ?

    Cytat Zamieszczone przez PASQD Zobacz posta
    Od 2-3 miesięcy chodzi mi po głowie zakup bezlusterkowca.
    Za niedługo przyjdzie na świat synek i niewiele czasu zostało mi na decyzje.

    Pomóżcie, co wybrać ?

    1. Panas GX1 + 25mm/1.4 ?
    czy
    2. Olek EPL3 + 45mm/1.8 ?

    Pierwszy 'komplecik' jest droższy i to znacznie.
    Dokładając pięć stów, mógłbym do drugiego zestawu kupić jeszcze 12mm/2.0.
    Z drugiej strony EPL3 nie wygląda tak solidnie jak GX1, a zestaw GX1 + 45mm
    nie będzie miał stabilizacji ani w matrycy ani w szkłach.

    Im dłużej się zastanawiam i oglądam fotki tym trudniej sie zdecydować
    ale coraz bardziej przekonuje się do zakupu Panasonica.

    Obydwa korpusy macałem tylko w zestawie z kitem.

    A co Forumowicze by wybrali ?
    Ja polece, jak niektorzy z kolegow ponizej, G3.
    Zalety:
    - cena
    - wbudowany wizjer
    - ruchomy (a nie tylko uchylny) i dotykowy wyswietlacz.
    Wady:
    - ciut wiekszy od epl3 (ale duzo wygodniej sie go trzyma)
    - brak stabilizacji w body

    GX1 to jak dla mnie srednio udany model - za cene wyzsza od G3 nie oferuje prawie nic a wymaga jeszcze dodatkowo zakupu wizjera. Co do szkiel - zastanow sie jakiego typu zdjecia robisz najczesciej (zerknij na statystyki) i podejmij decyzje na tej podstawie. 45/1.8 to swietna portretowka ale jesli nie robisz tego typu zdjec to nie bardzo Ci sie przyda. 20/1.7 i 25/1.4 to swietne szkla - polecam w sumie oba. 20/1.7 troche mniejsze i bardziej uniwersalne ale rowniez wolniejsze, ze sporo wolniejszym AF i glosniejsze (wiec gorzej nadaje sie do filmow).

    ---------- Post dodany o 11:08 ---------- Poprzedni post był o 11:00 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    G1 jest bezkonkurencyjny! tylko filmow nie kreci jak ktos nie potrzebuje to... zostaje masa kasy na szkla

    pozdrowionka
    Jesli ktos nie flilmuje, robi zdjecia w RAW i jest w stanie przelknac gorsze niskie ISO to jest to faktycznie niezly pomysl. Roznica w cenie pokryje przynajmniej 45/1.8

Podobne wątki

  1. Pen który?
    By robros1 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30.12.11, 12:21
  2. Kenko i bezlusterkowiec
    By kristof1979 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.02.11, 19:31
  3. Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 10.12.10, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.