Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: E-520 brak polaczenia z komputerem

  1. #1

    Dołączył
    May 2012
    Posty
    388
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    E-520 brak polaczenia z komputerem

    Witam,
    po podlaczeniu olka do pc wyskakuje komunikat "zapis,MTP itp", wszystko ok, jednak gdy wybieram jakas opcje pojawia sie na ekranie komunikat "prosze czekac" co nigdy sie nie pojawialo. przez jakas godz przegladam forum i "czekam" nic sie nie zmienia.
    Czytalem podobny post na temat 510, tylko ze u mnie pc kompletnie nie widzi olka.
    mam 2 karty CF i xD, w kazdej kombinacji(razem, osobno, bez) calkowity brak reakcji. kabel wydaje sie rowniez byc ok, aparat reaguje na podlaczony kabel.
    Chetnie poczytam wasze opinie.
    pozdrawiam
    Crowley

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: E-520 brak polaczenia z komputerem

    a masz jakis program np lightroom , zeby bezposrednio importowac zdjecia z aparatu, ja mam tak ze jak podlaczem aparat to odrazu LR sie mnie pyta czy ma importowac zdjecia ,pzdr.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  3. #3
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: E-520 brak polaczenia z komputerem

    Cytat Zamieszczone przez judasz Zobacz posta
    a masz jakis program np lightroom , żeby bezposrednio importowac zdjecia z aparatu, ja mam tak ze jak podlaczem aparat to odrazu LR sie mnie pyta czy ma importowac zdjecia ,pzdr.
    Komputer powinien widzieć dysk w aparacie jako kolejny dysk USB, klikasz powinieneś dojść do plików. Po podłączeniu wyskakuje ekran USB CF zakładka zapis, akceptacja przycisk OK. Tylko w tej pozycji jest kontakt przez kabel. Nie potrzeba programu możesz zaznaczyć pliki i skopiować używając skrótów CTRL-V i CTRL-C

    Jeżeli nie widzą się musisz sprawdzić i przeczyścić styki , sprawdzić konfigurację Windows , może ma dołączone za dużo dysków w tym dysków USB. Można też pominąć dedykowany kabelek i włożyć dysk CF czy XD do czytnika.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #4

    Dołączył
    May 2012
    Posty
    388
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: E-520 brak polaczenia z komputerem

    Judasz - LR sie pyta bo tak jest ustawiony co mnie bardzo irytuje uzywam adobe bridge i ta opcje mam wylaczona -
    Apz - uzywam iMac nie mam wirusow, zbyt wiele(wcale) dyskow podlaczonych, kabel po ostatnim kopiowaniu nie byl odlaczany, gniazdo w aparacie ma gumowa zaslonke wiec teoretycznie nie powinno byc mowy o jakims brudzie. Aparat dzialal i przestal, nie tylko kopiowanie, probowalem zrobic upgrade firmware ale efekt byl taki sam,
    Ps czytnik nie rozwiaze problemu wiec odpada

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: E-520 brak polaczenia z komputerem

    no wlasnie ja tez uzywam maca , kabel zawsze siedzi z tylu w kompie, jedyne co robie to podlaczam aparat pod kabel i wlaczam LR , po wlaczeniu aparatu wciskam zapisz i w LR import , wszystko gra, nie wiem co moze byc przyczyna, probowales inny kabel? moze cos z kablem , czasem tak bywa ,pzdr.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  6. #6

    Dołączył
    May 2012
    Posty
    388
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: E-520 brak polaczenia z komputerem

    Probowalem inny komputer i wszystko ok, wyglada na to ze cos mam z kompem, ehh

  7. #7

    Dołączył
    May 2012
    Posty
    388
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: E-520 brak polaczenia z komputerem

    Jeżeli nie widzą się musisz sprawdzić i przeczyścić styki , sprawdzić konfigurację Windows , może ma dołączone za dużo dysków w tym dysków USB. Można też pominąć dedykowany kabelek i włożyć dysk CF czy XD do czytnika.
    mam dodatkowy HDD ktory jest praktycznie od poczatku podpiety i rzadko wlaczany, po odlaczeniu mam polaczenie, problem wiec lezy po stronie komputera,
    dzieki za pomoc
    Crowley
    Ostatnio edytowane przez Mr_Crowley ; 14.05.12 o 23:33

  8. #8
    | OlyJedi Awatar lukasz78
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    347
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: E-520 brak polaczenia z komputerem

    Nigdy nie używałem Maca ale kiedyś miałem podobny problem na typowym pc. Windows uparcie usiłował przydzielić dwóm dyskom tą samą literę.
    Wyjściem było przestawienie nazw w zarządzaniu dyskami...lub ja u Ciebie używanie ich osobno.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: E-520 brak polaczenia z komputerem

    A sprawdzałeś czy port usb działa poprawnie?

  10. #10

    Dołączył
    May 2012
    Posty
    388
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: E-520 brak polaczenia z komputerem

    Wydaje sie ze port dziala poprawnie, czasem mam wszystkie 4 porty zajete oraz czytnik i wezystko jest ok, z aparatem juz nie, narazie zostawiam jak jest, niedlugo wyjdzie nowy os.

Podobne wątki

  1. C-450 brak połączenia z komputerem
    By Mirek Kaszowski in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 12:43
  2. Formatowanie kart komputerem ?
    By emer in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.06.04, 15:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.