Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    Hej,
    Redukcja szumów w obu puszkach na off.
    Ciekaw jestem jak wyłączyłeś redukcje szumów w G3 ???
    Można ustawić ją na -2 ale wyłączyć nie można. Masz rozwiązanie zagadki, przy wysokim ISO panas myśli za ciebie i decyduje, że lepiej rozmemłać obraz ale pozbyć się ziarna. Powtórz test na rawach, przekonasz się, że do ISO 1600 G3 daje całkiem dobry obrazek.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar micz87
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź | Łask
    Posty
    190
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

    Cytat Zamieszczone przez adambieg Zobacz posta
    Ciekaw jestem jak wyłączyłeś redukcje szumów w G3 ???
    Można ustawić ją na -2 ale wyłączyć nie można. Masz rozwiązanie zagadki, przy wysokim ISO panas myśli za ciebie i decyduje, że lepiej rozmemłać obraz ale pozbyć się ziarna. Powtórz test na rawach, przekonasz się, że do ISO 1600 G3 daje całkiem dobry obrazek.
    A to tak działa, myślałem że ustawiając w menu redukcja NR przy długin naświetlaniu to już puszka nic nie rusza. Nie wiesz może czy RAWy też Panas obrabia? Bo Nikon swoje Hi3 ma w RAWach obrobione.

    Wracając do poprzedników, każdy ma swoje priorytety i nie ma aparatu, który dogodziłby każdemu Ja akurat cieszę się z maleńkości sprzętu a różnic w obrazku w codziennym pstrykaniu jakoś nie poczułem (no może poza tym, że G3 daje ładniejsze JPGi wg mnie).
    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z u43

  3. #13
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    A to tak działa, myślałem że ustawiając w menu redukcja NR przy długin naświetlaniu to już puszka nic nie rusza.
    Redukcja szumów dla długiego naświetlania to nie to, co redukcja szumów dla wysokiej czułości. Dwie różne funkcje. (Zerknij do instrukcji jak je panasonic nazywa)

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    A to tak działa, myślałem że ustawiając w menu redukcja NR przy długin naświetlaniu to już puszka nic nie rusza. Nie wiesz może czy RAWy też Panas obrabia? Bo Nikon swoje Hi3 ma w RAWach obrobione.

    Wracając do poprzedników, każdy ma swoje priorytety i nie ma aparatu, który dogodziłby każdemu Ja akurat cieszę się z maleńkości sprzętu a różnic w obrazku w codziennym pstrykaniu jakoś nie poczułem (no może poza tym, że G3 daje ładniejsze JPGi wg mnie).
    To czy panas grzebie w rawach pozostawiam testerom -> optyczni się rozpisują o ciemnych prądach i innych cudach...

    Jpgi z panasa są w miarę ładne do ISO 400, dalej to jakaś mozaika. Ładne jpgi produkują Olympusy, łącznie z ładnym ziarenkiem przy ISO 800-1600 oczywiście przy wyłączonym odszumianiu.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

    Mam D90 i G3. Szumów na wysokich iso nie porównywałem, bo takich czułości używam sporadycznie i tylko w zdjęciach, że tak powiem "dla siebie", tzn. nie do celów komercyjnych. W takim zastosowaniu z obu jest ok. Porównywałem za to niskie czułości, robiąc w warunkach studyjnych zdjęcia przedmiotów na białym tle. Rawy z D90 na iso 200 w razie potrzeby podciągam o 1EV i więcej, praktycznie nie wychodzi wtedy szum wymagający jakichś interwencji. Tymczasem z G3 na iso 160, nawet bez wyciągania, widać w cieniach czerwono-zielone placki, wymagające odszumienia poprzez przesunięcie suwaka "false color ctrl" prawie na max (w dostarczonym razem z aparatem programie Silkypix).

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    Widać, że traci detale ale ciekawy jestem ile z tego jest spowodowane jakością obiektywu.
    Przecież na iso 200 detalu jest sporo, więc obiektyw się wyrabia. Na pewno obiektyw nie robi się gorszy wraz ze wzrostem czułości. Po prostu Panas mocno odszumia jpegi nawet wtedy, gdy odszumianie jest na OFF. A D90 bardzo ładnie szumi na tych obrazkach, taki szum da się usunąć bez znaczącego wpływu na szczegóły.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17
    | OlyJedi Awatar micz87
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź | Łask
    Posty
    190
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    Rawy z D90 na iso 200 w razie potrzeby podciągam o 1EV i więcej, praktycznie nie wychodzi wtedy szum wymagający jakichś interwencji. Tymczasem z G3 na iso 160, nawet bez wyciągania, widać w cieniach czerwono-zielone placki, wymagające odszumienia poprzez przesunięcie suwaka "false color ctrl" prawie na max (w dostarczonym razem z aparatem programie Silkypix).
    No to ciekawie, po weekendzie sprawdzę u siebie w mini-studio jak to wygląda. W codziennym cykaniu nie zauważylem za bardzo takich przygód podciągając zdjęcia do max 1,5 EVale też nie oglądam cropów 1:1.
    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z u43

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    Wrzucę na obie puszki Heliosa 44M-4 bo mam adapter M42 na oba systemy to wtedy się zobaczy.
    Nic wtedy nie zobaczysz, bo będziesz miał dwa różne kadry.

    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    W codziennym użytkowaniu wg mnie G3 ma jedną działkę EV przewagi w używalnym ISO nad D90, nieco gorzej wypada DR ale na plus oddanie kolorów w Panasonicu.
    Prawdopodobnie nie ma żadnej przewagi w szumach, a jeśli już, to tylko na korzyść D90. DR w Panasie jest jednym z najniższych na rynku, a w D90 jednym z najwyższych. Jedynie w rozdzielczości będzie widać przewagę Panasa.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Prawdopodobnie nie ma żadnej przewagi w szumach, a jeśli już, to tylko na korzyść D90. DR w Panasie jest jednym z najniższych na rynku, a w D90 jednym z najwyższych. Jedynie w rozdzielczości będzie widać przewagę Panasa.
    Zgadzam się z powyższym.
    G3 ma po prostu dość agresywny algorytm odszumiania, który robi co może, żeby jotpegi prosto z puszki jako tako wyglądały.
    Obawiam się, że z EM-5 jest tylko odrobinę lepiej pod tym względem

  10. #20
    | OlyJedi Awatar micz87
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź | Łask
    Posty
    190
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G3 vs Nikon D90 - mały test ISO

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nic wtedy nie zobaczysz, bo będziesz miał dwa różne kadry.
    Wiem, że cropy to 1.5 i 2.0 w tym przypadku więc wezmę scenę płaską i nie będę skupiał się na oddaniu plastyki. Z szumami akurat chyba będzie na korzyść G3, DR Nikon, a kolory to subiektywna kwestia (wolę te z Panasa). W każdym razie sam jpg prosto z puszki znacznie lepiej wychodzi z G3. W D90 raczej same rawy robiłem, a tu mogę sobię nieco odpuścić bo jakoś łatwoj było mi dopasować pod siebie jpg
    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z u43

Podobne wątki

  1. Obiektywy Pentaxa na E-PL3 mały test
    By piotrlg in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.05.12, 21:11
  2. Test wytrzymałości aparatów Nikon D90 i Canon 550D
    By slaszysz in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.01.12, 22:13
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.03.10, 16:40
  4. E-30 mały amatorski test
    By rafrr in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 7.12.09, 09:54
  5. Nikon D80 - moj iso-test
    By cra3y in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11.03.07, 15:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.