Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z e-p1 :(

  1. #1
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar roxxsc
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    53
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Problem z e-p1 :(

    Witam was,

    Od około tygodnia mam problem z moim mikrusem, a mianowicie matryca nie sczytuje danych z obiektywów, obraz na ekranie jest ciemny, nie da się zmienić przysłony, czasu naświetlania, autofokus i migawka są zablokowane. Po odpięciu obiektywu migawka działa, wszystko działa przy zastosowaniu manualnych obiektywów. Przeczyściłem styki, nic nie dało, odłożyłem aparat na 2 dni po czym nagle zaczęło wszystko działać. Niestety po kolejnym dniu problem powrócił. Spotkaliście się z takimi objawami? Aparat niestety jest półtora miesiąca po gwarancji, a olek liczy sobie na tyle sporo, że już chyba nowy aparat bardziej by się opłacało kupić, a ciężko znaleźć inny serwis specjalizujący się w mikrusach :/ Szkoda, bo bardzo lubię ten aparacik, zarówno do zdjęć hobbistycznych i zarobkowych. Jeżeli macie jakieś porady lub informacje to będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam.
    PEN z kitem, E-510, dwa kity, fl-36, Zenit 122, helios 44m-6 i jakieś pierdoły

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Problem z e-p1 :(

    Cytat Zamieszczone przez roxxsc Zobacz posta
    Witam was,

    Od około tygodnia mam problem z moim mikrusem, a mianowicie matryca nie sczytuje danych z obiektywów, obraz na ekranie jest ciemny, nie da się zmienić przysłony, czasu naświetlania, autofokus i migawka są zablokowane. Po odpięciu obiektywu migawka działa, wszystko działa przy zastosowaniu manualnych obiektywów. Przeczyściłem styki, nic nie dało, odłożyłem aparat na 2 dni po czym nagle zaczęło wszystko działać. Niestety po kolejnym dniu problem powrócił. Spotkaliście się z takimi objawami? Aparat niestety jest półtora miesiąca po gwarancji, a olek liczy sobie na tyle sporo, że już chyba nowy aparat bardziej by się opłacało kupić, a ciężko znaleźć inny serwis specjalizujący się w mikrusach :/ Szkoda, bo bardzo lubię ten aparacik, zarówno do zdjęć hobbistycznych i zarobkowych. Jeżeli macie jakieś porady lub informacje to będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam.
    Body wydaje sie być w porządku, problem jest z komunikacja obiektywu , lub stykami obiektyw , body. Na początek wacik do uszu , czysty spirytus i wyczyść ( umyj) powierzchnie styku z obu stron ( Body i obiektyw). Może też być konieczne lekkie poruszenie obiektywu tam i z powrotem. wypróbuj też z innym obiektywem mikro. Jeśli zacznie działać masz obiektyw do naprawy.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar roxxsc
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    53
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Problem z e-p1 :(

    Tyle, że jestem w posiadaniu dwóch obiektywów micro (w tym nowiutki 45mm) i w obu przypadkach reakcja jest taka sama, styki przemywałem właśnie dokładnie w taki sposób ale dziękuję za odpowiedź.
    PEN z kitem, E-510, dwa kity, fl-36, Zenit 122, helios 44m-6 i jakieś pierdoły

  4. #4
    | OlyJedi Awatar dao
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    434
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Problem z e-p1 :(

    jeśli nie masz najnowszego softu dla szkieł i korpusu, to może aktualizacja pomoże.
    że jakby coś - to nic


    RX100 || blog

  5. #5
    | OlyJedi Awatar snuffi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Poznan, Poland
    Posty
    450
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Problem z e-p1 :(

    Spróbuj zaktualizować soft za pomocą komputera, przywrócić ustawienia fabryczne itp
    E-M5/7-14/12-40/40-150/45/17/7,5samyang

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar roxxsc
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    53
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Problem z e-p1 :(

    Przywracałem ustawienia fabryczne, spróbuje jeszcze pokombinować z firmwarem, ale wszystko aktualizowałem zawsze, a ta usterka zaczęła się podczas pracy aparatu, nagle, bez żadnego powodu, beż żadnych wstrząsów czy innych zalań. Robił zdjęcia bezproblemowo i nagle po prostu przestał.
    PEN z kitem, E-510, dwa kity, fl-36, Zenit 122, helios 44m-6 i jakieś pierdoły

Podobne wątki

  1. Problem z 560UZ, w czym problem, ile to może kosztować?
    By damian81293 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.02.10, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.