Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 147

Wątek: Wyniki popRAWka 5/2012

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 5/2012

    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    ... w kilku pracach zmieniono kadrowanie, przez co zniknął słupek milowy(lewa strona). Pamiętacie że nie wolno, niczego zmieniać, w samym kadrze.
    Oddając takie zdjęcie do retuszu, renowacji, wolałbym aby ten słupek został usunięty, czy to przez skadrowanie lub występlowanie. Ewidentnie wygląda jak plama i nic nie wnosi do zdjęcia. Podobnie zresztą prawy górny róg. Plama czy gałęzie, raczej to drugie..., zostawić czy usunąć... Przy retuszu starych zdjęć raczej niemożliwe aby niczego nie zmieniać w kadrze.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar leszekkl
    Dołączył
    Jun 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Posty
    599
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 5/2012

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Oddając takie zdjęcie do retuszu, renowacji, wolałbym aby ten słupek został usunięty, czy to przez skadrowanie lub występlowanie. Ewidentnie wygląda jak plama i nic nie wnosi do zdjęcia. Podobnie zresztą prawy górny róg. Plama czy gałęzie, raczej to drugie..., zostawić czy usunąć... Przy retuszu starych zdjęć raczej niemożliwe aby niczego nie zmieniać w kadrze.
    Dokładnie myślę tak samo, miałem to napisać ale kolega mnie uprzedził (we wszystkich zdjęciach pozbyto się słupka,- może zmienić regulamin? Saboorze)

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 5/2012

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Oddając takie zdjęcie do retuszu, renowacji, wolałbym aby ten słupek został usunięty, czy to przez skadrowanie lub występlowanie. Ewidentnie wygląda jak plama i nic nie wnosi do zdjęcia. Podobnie zresztą prawy górny róg. Plama czy gałęzie, raczej to drugie..., zostawić czy usunąć... Przy retuszu starych zdjęć raczej niemożliwe aby niczego nie zmieniać w kadrze.
    Masz racje.Dlatego ,ze sugeruja retuszerowi lub on Tobie i ustalacie pewne zasady.Tu zasada zostala ustalona na ...I albo to respektujemy albo odpadamy.Ja tez potraktowalem to jako biala plame.A czy on(ten slupek cos wnosi czy nie to sprawa dyskusyjna).
    Podam przyklad Renowacji mebla(komoda)Nakladamy nowa politure nie likwidujac poprzez szlifowanie odgniecen na fornirze ,przebarwien w miejscu,gdzie stal ciezki mosiezny swiecznik przez cale lata.Nie robimy nic z tzw pleckami,nie zmieniamy nic w zewnetrzenej czesci spodu szuflady.Kiedys byla komoda jak wiele setek innych tego typu.W Danii kupujemy je na "kila".Sztuka warta 100-120€.Po restauracji zgodnej z zasadami sztuki warta okolo 600-800€.Ale byla jedna w ktorej na spodniej zewnetrznej czesci szuflady byla olowkiem spisana umowa przez Bismarka o nadaniu aktu wlasnosci ilus tam hektarow ziemi jakiemus wiesniakowi.Ta umowa podnosila wartosc mebla i nascie tysiecy ojro.Tak,ze nie kasujmy slupka na fotce,bo byc moze dla foty ma znaczenie i dla rodziny,ktora jest wlascicielem zdjecia.
    Fakt,ze traktujemy to jako zabawe wiec tez mozemy z przymruzeniem oka potraktowac "fachowosc" rgulaminu.Retusz,renowacja ma swoje zelazne zasady.Jesli nasz regulamin je lamie lub umozliwia wiecej to .........

  4. #24
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 5/2012

    Zmieniać regulaminu nie będziemy.
    Czy ów słupek, wnosi coś do zdjęcia, czy nie to nie należy do naszej oceny.
    Zdjęcie ma zostać poddane restauracji, z zachowaniem wszystkich elementów kadru, wraz z (umową Bismarka).
    Czy to na prawdę problem? Na "Vincim" jest skaza nic nie wnosząca do obrazu "Dama z łasiczką" usunięcie tę skazę?
    Proszę o poprawę prac.
    Działa jak zwykle: dodajecie poprawioną i PW do mnie, ja usuwam starą.
    Pozdrawiam
    Saboor
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  5. #25
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 5/2012

    Nie jest to jakiś problem. Nie wstawię wersji "poprawionej" tylko dlatego, że dla mnie to nie jest słupek tylko plama bez szczegółów zlewająca się z ramką.
    Nie chcę wstawiać wersji, która mi całkowicie nie odpowiada. Jeżeli moje nie spełnia regulaminu, a na to wygląda, to poproszę o usunięcie zdjęcia.

  6. #26
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 5/2012

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie jest to jakiś problem. Nie wstawię wersji "poprawionej" tylko dlatego, że dla mnie to nie jest słupek tylko plama bez szczegółów zlewająca się z ramką.
    Nie chcę wstawiać wersji, która mi całkowicie nie odpowiada. Jeżeli moje nie spełnia regulaminu, a na to wygląda, to poproszę o usunięcie zdjęcia.
    Proszę bardzo. To praca dla konserwatorów, a ci nie dyskutują tylko przywracają blask otrzymanym przedmiotom:
    sztukateriom, rzeźbom, obrazom czy fotografiom.
    Nie mniej miło było.
    Pozdrawiam
    edit: zrobione.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 5/2012

    wywal moja tez wodzu dzieki i pzdr.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  8. #28
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 5/2012

    Cytat Zamieszczone przez judasz Zobacz posta
    wywal moja tez wodzu dzieki i pzdr.
    Się robi

    ---------- Post dodany o 21:24 ---------- Poprzedni post był o 21:23 ----------

    Uprzedzałem - to nie jest edycja dla każdego.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Dziadek
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.192
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 5/2012

    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Proszę bardzo. To praca dla konserwatorów, a ci nie dyskutują tylko przywracają blask otrzymanym przedmiotom:
    sztukateriom, rzeźbom, obrazom czy fotografiom.
    Nie mniej miło było.
    Pozdrawiam
    edit: zrobione.
    I właśnie zrobiło sie zimno i niezbyt miło a nie zapominajmy, że to ma być zabawa.

    Nie remontujemy komody ani mebli, a i tam może zaistnieć potrzeba dorobienia nogi czy drzwiczek.

    Odnawiamy zdjęcia mz nie tylko technicznie ale również stylistycznie. Kadrowanie jest jedną z podstawowych czynności fotografa.
    Jest to pierwszy niestety niezbyt fortunnie dobrany obiekt do popRAWki, brak w nim uszkodzeń mechanicznych zdjęcia jest praktycznie w jednym miejscu przefarbowanie i nic poza tym, więc moim zdaniem powinniśmy zachować spokój i wypracować wspólny konsensus, by następne zabawy były bezkonfliktowe.

    Od czasu, gdy prowadzący zaanonsował co będzie następnym tematem zabawy, pościągałem wszystkie stare zdjęcia Ajana i próbuję je restaurować wg rad zawartych w książce Katrin Eismann "Restauracja i retusz w Photoshopie" /wydawnictwo Helion 2007/.
    Sądzę, że regulamin tej wersji popRAWki powinien być oparty na jej radach i wskazówkach.
    pozdrawiam

    Jasiu z Rybnika

  10. #30
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Nowa popRAWka 5/2012

    Cytat Zamieszczone przez Dziadek Zobacz posta
    I właśnie zrobiło sie zimno i niezbyt miło a nie zapominajmy, że to ma być zabawa.

    Nie remontujemy komody ani mebli, a i tam może zaistnieć potrzeba dorobienia nogi czy drzwiczek.

    Odnawiamy zdjęcia mz nie tylko technicznie ale również stylistycznie. Kadrowanie jest jedną z podstawowych czynności fotografa.
    Jest to pierwszy niestety niezbyt fortunnie dobrany obiekt do popRAWki, brak w nim uszkodzeń mechanicznych zdjęcia jest praktycznie w jednym miejscu przefarbowanie i nic poza tym, więc moim zdaniem powinniśmy zachować spokój i wypracować wspólny konsensus, by następne zabawy były bezkonfliktowe.

    Od czasu, gdy prowadzący zaanonsował co będzie następnym tematem zabawy, pościągałem wszystkie stare zdjęcia Ajana i próbuję je restaurować wg rad zawartych w książce Katrin Eismann "Restauracja i retusz w Photoshopie" /wydawnictwo Helion 2007/.
    Sądzę, że regulamin tej wersji popRAWki powinien być oparty na jej radach i wskazówkach.
    To nie jest jej konkurs, napisałem jasno co można czego nie.

    ---------- Post dodany o 22:08 ---------- Poprzedni post był o 21:59 ----------

    Powołuję się na obraz "dama z łasicą/łasiczką/gronostajem" bo jest doskonałym przykładem: deska jest pęknięta, lewy górny róg szpeci "logo Leonarda", palce dłoni głaszczącej łasicę - przerysowane czernią a lewa przednia łapa zwierzaka mocno nie doskonała.
    Zapytam więc: te mankamenty konserwator też ma poprawić "bo będzie się lepiej prezentować, bo nic do obrazu nie wnoszą"
    Pomyślcie chwilę.
    Zanim napiszecie odpowiedź, albo ktoś się na mnie obrazi.
    Pozdrawiam
    Saboor
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 9.04.12 o 22:13 Powód: dopisek: /łasiczką/gronostajem
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Podobne wątki

  1. Wyniki popRAWka 4/2012
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 23.03.12, 16:04
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.03.12, 13:20
  3. Wyniki popRAWka 3/2012
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 6.03.12, 14:48
  4. Wyniki popRAWka 2/2012 edycja "czy umiemy lepiej "
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 4.03.12, 20:35
  5. Wyniki popRAWka 1/2012
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 1.02.12, 00:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.