Strona 9 z 31 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 302

Wątek: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

  1. #81
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    No właśnie tym wołałem Mirku
    A to nie wiedzialem.Co moge dodac.Troche obala on mity o tym,ze jak robimy portreta w pomieszszczeniu z zoltymi scianami i bialym sufitem to cera po bokach ma prawo miec zolty odcien .Czolo natomiast moze miec przepal.Boje sie pomyslec jak aparat ma czerwona kropke z przodu to nos ma prawo byc czerwony

  2. #82
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Olympus OM-D E-M5

    Kombinujecie z tymi rawami, a póki co jpeg z puszki kolorystycznie wygląda najlepiej

    Cytat Zamieszczone przez mynameisnobody Zobacz posta
    I orginał JPEG z puszki
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #83
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Mnie JPG z puszki w ogole nie interesuje. Kolory sobie sam robie jakie chce w postprodukcji. Teraz interesuje mnie jakosc i rodzaj szumu na wyższych ISO i odwzorwanie szczegolow i to ile ewentualnie mam zapasu w cieniach.
    Jak na razie po extremalnym potraktowaniu obrazka z ISO1600 jestem zadowolony. Natomiast ISO 200 myslalem ze bedzie lepsze... gladsze.

    Aparacik fajny, ale za ta cene go nie tkne. Wole dolozyc drugie tyle i miec mega petarde rozwalajaca wszystko dookola mozliwosciami i jakoscia obrazka :P


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  4. #84
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Sie pobawilem kilkoma programami .Powiem krotko.Jesli takiej jakosci bedzie wypluwac po obrobieniu to wart jest tych pieniedzy.
    Dwa pliki z mala ingerencja suwakowa.Gdybym mial kupowac to bym kupil ,jest warty tej kasy.Wiadomo,ze zawsze sie znajdzie ktos komu malo,za malo jednego za duzo drugiego.Dla bardzo zawzietego amatora z odpowiednim szklem to bedzie to co ma byc.Załącznik 62437Załącznik 62438Wdzieczna "modelka"

  5. #85
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Ładnie, ładnie. Nie spodziewałem się cudów oczywiście, ale jest dobrze. ISO1600 po odszumieniu "koloru" daje "Olympusową" ziarnistość bardzo miłą dla oka. Szkoda że jest ona jednak obecna od ISO200 (jak w poprzednich modelach). Jeszcze to porównanie do D5100 by się przydało (RAW, AF).

    PS. Żona pyta co to za cienie do powiek
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  6. #86
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    PS. Żona pyta co to za cienie do powiek
    Inglot Ale jakie numery to nie wiem........... może się dowiem

    RAWy za trochę, na razie uploaduję pewien filmik na YT oraz dzisiejsze fory, potrzebne do tekstu o pierwszym dniu z OM-D Jeszcze troszkę cierpliwości....

  7. #87
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    RAWy za trochę, na razie uploaduję pewien filmik na YT oraz dzisiejsze fory, potrzebne do tekstu o pierwszym dniu z OM-D Jeszcze troszkę cierpliwości....
    Pisz od razu w 2 językach - 43r. zapewni Tobie i Forum światowa popularność , szkoda by Google translator masakrował Twoje opisy i wnioski i porównania.
    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #88
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Pisz od razu w 2 językach - 43r. zapewni Tobie i Forum światowa popularność , szkoda by Google translator masakrował Twoje opisy i wnioski i porównania.
    Pozdrawiam AP.
    Za apzem - pomysl dobry

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  9. #89
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    po japońsku ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #90
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana

    Olympus OM-D E-M5 dzień pierwszy -test.....

    Dzięki uprzejmości firmy Olympus Polska oraz Olympusclub.pl dostałem do testów najnowszego Olympusa OM-D E-M5 z kompletem obiektywów oraz lampą błyskową.
    Przyznam szczerze, że jako zagorzały fan bezlusterkowców nie mogłem się doczekać przesyłki.

    W końcu dotarła i jeszcze zanim ją otworzyłem poprawił mi się humor, wystarczyło że zobaczyłem paczkę. Była po prostu bardzo mała. A wiedziałem, że jest w niej aparat, trzy obiektywy, ładowarka i lampa błyskowa Tyle dobra w tak małej paczuszce.....

    Bardzo szybko zabrałem się za wypakowywanie. Pierwszy był Olympus 45 1.8 -przecudnej piękności małe szkiełko. Tuż za nim Olympus 12/2.0, podobny do poprzedniego obiektywu, ale bardziej „przybajerzony” z wyglądu. Przyszedł czas na lampę -malutka Ładowarka była szara, aż dziwne że zapamiętałem, bo wzrokiem przebijałem już opakowanie w którym znajdował się aparat z podłączonym ostatnim obiektywem, czyli Olympusem 12-50 3.5-6.3 EZ.

    Jest........ wreszcie trzymam w rękach najnowsze „dziecko” Olympusa. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Konstrukcja solidna, zwarta. W dotyku czuć zimno, które kojarzy się z solidnym, metalowym korpusem.
    Moja niecierpliwa natura dała znać o sobie i zanim włożyłem kartę pamięci, aparat był już włączony. Obraz na monitorze był bardzo czytelny jednak szybko sprawdziłem wizjer -jest jeszcze lepiej !!!! Obraz w wizjerze jest jasny, czytelny i bardzo kontrastowy (to pierwsze na co zwróciłem uwagę -w porównaniu do wizjera z Panasonica GH2 jest o wiele lepiej pod tym względem). Nie widać pojedynczych pikseli. Wyświetlany obraz jest bardzo płynny, kolory żywe.
    No dobra, czas załadować kartę pamięci i sprawdzić czy w ogóle robi zdjęcia.
    Naciskam spust.......... robi zdjęcia Dźwięk jest przyjemny, takie delikatne (ciche) chrupnięcie

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 45 1.8

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 45 1.8

    Szybko przestawiam się na priorytet przysłony a następnie biorę za rozpracowywanie klawiszologii i menu. Okazało się, że dostęp do najważniejszych funkcji mamy po naciśnięciu klawisza OK -szybko i wygodnie, pod kciukiem.
    Mogłem już zmienić np. ISO, tryb AF, pomiar światła, format zapisu itd. Poustawiałem szybko wszystko tak jak lubię, jak akurat było trzeba.
    Dla kogoś kto pierwszy raz dostanie ten aparat do ręki i nie zerknie w instrukcję, będzie to spore ułatwienie.
    Czas wskoczyć w menu. Oj sporo tam opcji....... ale mimo to daje się przez nie przebrnąć bezboleśnie. Większość opcji jest bardzo czytelna, dla kogoś kto ma jakie takie rozeznanie w tym wszystkim, problemu z znalezieniem tego co potrzebuje nie będzie.
    Ok, tak na szybko wszystko poustawiane, czas zrobić pierwsze bardziej sensowne zdjęcia.
    Jak zwykle na ofiarę wybrałem moją żonę (zwaną żoną testową......... ), kilka zdjęć i już jestem zakochany w aparacie i obiektywie..... 45 1.8, po prostu moim zdaniem jest to szkło typu „musisz mieć” w systemie m43.
    Ostrość aparat ustawia błyskawicznie. Myślałem, że z obiektywem, który daje małą głębię będzie to trwać dłużej, jak się okazało bardzo się myliłem. Pozytywne zaskoczenie.

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 12/2.0

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 12/2.0

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 12/2.0

    Rodzina została postawiona w stan gotowości (najbardziej ze spaceru ucieszył się oczywiście pies).
    Ruszyliśmy „w pole”..... i kolejne pozytywne zaskoczenie. Aparat wygodnie się trzyma, choć w przypadku mojej dużej dłoni praktycznie nie ma na nim uchwytu. Jednak zwarta, twarda konstrukcja dała psychiczny komfort dzięki czemu trzymałem aparat odpowiednio mocno (zupełnie nieświadomie) bez stresu, że coś tam zatrzeszczy, ułamie się......... Czegoś takiego nie miałem w przypadku Sony NEX-5N (choć źle nie było) i nie mam w przypadku Panasonica GH2 (ta puszka jest mega delikatna moim zdaniem, te maciupkie plastikowe przełączniczki, brrrrr).
    Tak więc dwa palce (wskazujący i środkowy) dociskały aparat od przodu, kciuk od tyłu a pozostałe dwa podtrzymywały go od dołu. Stabilnie, pewnie, bezpiecznie.
    Pierwsze zdjęcia testowe w ruchu -tryb ciągłego ustawiania ostrości spisał się moim zdaniem dobrze (4 klatki na sekundę, aż do zapełnienia bufora). Praktycznie wszystkie zdjęcia w serii były ostre, te z mniejszą ostrością zostały zarejestrowane pod sam koniec serii, kiedy moje dziewczyny były już naprawdę blisko ode mnie.
    Jeszcze szybkie sprawdzenie, czy aparat nagrywa filmy (nagrywa ) i ruszyliśmy do domu, aby oczyścić kartę pamięci i postanowić co robimy dalej.

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 45 1.8

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 45 1.8

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 45 1.8

    Postanowiliśmy pojechać do Manufaktury, by tak kontynuować poznawanie możliwości aparatu i testować go dalej. W Manufakturze mogłem sprawdzić jak aparat zachowuje się w świetle mieszanym, także przy gorszym oświetleniu.
    System ustawiania ostrości ponownie pozytywnie mnie zaskoczył -nie zwolnił, a jego precyzja nadal była bardzo wysoka.

    Aparat miałem już w rękach od około dwóch godzin, więc pierwsze emocje opadły. Dopiero wtedy zwróciłem uwagę na jedną niezbyt dobrą rzecz. Aby widzieć na LCD aparatu poprawne kolory, trzeba patrzeć na niego praktycznie na wprost. Kiedy patrzymy pod kątem, kolory stają się zielonkawo-niebieskie. Nie ważne czy z boków, z góry czy z dołu, wszystko „idzie” w niebiesko-zielony i już. Nie jest to taki problem jak w LCD TN, gdzie robił się nam np. negatyw, tylko pojawia się to dziwne zabarwienie.

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 45 1.8

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 45 1.8

    Olympus OM-D E-M5 + Olympus 45 1.8

    Kolejne testy dotyczyły trybu filmowego. Ustawiłem najlepszy dostępny tryb czyli FullHD Fine (niestety tylko 30 klatek na sekundę......... szkoda, że zabrakło choćby trybu 25fps) i zabrałem się za rejestrowanie sekwencji filmowej.
    Aparat (nadal wyposażony w obiektyw 45 1.8 ) ustawiał ostrość szybko i dokładnie. Nie widać było zbytnich przeostrzeń (czyli nie szukał ostrości na zasadzie, do przodu, do przodu, do przodu, oj -do tyłu, bo wcześniej było najostrzej), dochodził do momentu gdzie ostrość była maksymalna i tam się zatrzymywał. Duży plus. Niestety to, że aparat ustawiał ostrość szybko nie koniecznie oznacza, że wygląda to ładnie. Bo było po prostu........... za szybko. Taki sam problem ma Panasonic GH2 (o Sony z nieruchomym lustrem nie wspominając). Zryw i ostrość ustawiona. Czasem myśli dłużej zanim zacznie ustawiać, ale jak już zacznie to. Zryw i ustawiona.
    Zabrakło delikatności, finezji............ szkoda, bo w tej materii konkurencyjny Sony NEX-5N jest dla mnie wzorcowy.
    Obraz był bardzo szczegółowy, bogaty w detal, ostry........ można powiedzieć, że nawet zbyt ostry , na szczęście to da się zmienić w opcjach profilu, tak więc nie ma się czym martwić.
    Niestety kolejną niepokojącą sprawę dotyczącą filmów dostrzegłem już w domu (widziałem to już po spacerze koło domu, jednak chciałem to potwierdzić dodatkowymi testami).
    Podczas ruchu (np. panoramowania) lub podczas zmiany ostrości z planu drugiego na pierwszy widać bardzo duże artefakty (tzw. macroblocking) kompresji. Widać kodek jest tak ustawiony, że cała „para” idzie w statyczne sceny natomiast podczas ruchu pojawiają się nieprzyjemne dla oka artefakty........ Nadal się zastanawiam, czy nie jest to może spowodowane ustawieniem opcji w aparacie. To muszę jeszcze dokładnie sprawdzić, bo przyznam szczerze, że nie mogę sobie wyobrazić, żeby Olympus coś takiego przeoczył i wypuścił firmware aparatu z takim..... błędem.
    Tak więc na ostateczny werdykt poczekam jeszcze do czasu zrobienia bardziej dokładnych testów.

    Przykładowe artefakty powstałe podczas rejestracji sekwencji filmowej w ruchu:

    ..........po wyostrzeniu i na statycznej scenie filmowy obraz jest bardzo dobrej jakości:

    Poniżej przykładowy film pokazujący działanie AF Olympusa OM-D E-M5 wraz z 14 1.8:



    W Manufakturze zrobiłem serię zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych. Przy świetle sztucznym, naturalnym, mieszanym. Wystarczającym aby zrobić nieporuszone zdjęcie przy f1.8 i ISO200 oraz takim, które wymusiło ustawienie ISO800.

    Poniżej paczka RAWów do samodzielnego wywołania (zdjęcia z testu): http://www.mediafire.com/?eqf88fr36uv564d

    I tak upłynął pierwszy dzień z Olympusem OM-D E-M5 Jutro sprawdzę wysokie ISO oraz rozpiętość tonalną. Nie mogę się już doczekać
    Ostatnio edytowane przez grizz ; 5.04.12 o 17:29 Powód: edit

Podobne wątki

  1. Ślubne w wykonaniu Fatmana
    By Fatman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 26.03.13, 19:34
  2. Fatmana foty różne.....
    By Fatman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 9.11.10, 00:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.