Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118

Wątek: RafS - no to zaczynamy

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria

    RafS - no to zaczynamy

    Witajcie, choć na forum jestem od kilku lat, to dopiero teraz zaczynam zamieszczać zdjęcia. Wcześniej czytałem, obserwowałem i uczyłem się. Powoli wyrastam z chęci kupowania sprzętu i zaczynam nareszcie robić zdjęcia, które mi się podobają. Zaczynam od najnowszego "dzieła", efekt nauki obsługi dwóch YN460II i parasolek, stworzony pod wpływem portretów studia w plecaku (efekt Clam Shell). Nie wiem czy tak miało to wyglądać, ale ogólnie zdjęcie mi się podoba, nareszcie ma to coś, co przykuwa uwagę. Najważniejsze, że modelce się podobało, bo trochę trwało, zanim udało mi się wszystko dobrze ustawić i jakby jej się nie spodobało, to mógłbym zapomnieć o kolejnych sesjach.
    czasami mniej znaczy więcej..

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: RafS - no to zaczynamy

    Wyostrz oczy, wydobądź rzęsy i blask tęczówek i wyrównaj ramiona tak by nie wyglądała na skrzywioną. Doczesz ją trochę w PS-ie i będzie OK.
    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria

    Odp: RafS - no to zaczynamy

    @apz: Dzięki, tak się skupiłem na oświetleniu, że zapomniałem o modelce, ramiona, muszę to sobie gdzieś zapisać
    czasami mniej znaczy więcej..

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: RafS - no to zaczynamy

    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    @apz: Dzięki, tak się skupiłem na oświetleniu, że zapomniałem o modelce, ramiona, muszę to sobie gdzieś zapisać
    Za jakiś czas będziesz to kontrolował odruchowo, bezwiednie. Pierwsze koty za płoty...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: RafS - no to zaczynamy

    1. Zazdraszczam modelki - sliczna buzia i w ogole.
    2. W zasadzie nic... aaa pytanko obrabiasz foty jak i w jakim progsie?
    3. Oczy nie wiadomo czy ostre czy nie, bo kompresja skutecznie zezarla detale, tak samo we wlosach. Ale wydaje mi sie ze oczy sa ostre.
    4. Nie wiem co apz mial na mysli piszac "doczesz", ale IMHO nawet nie tykaj wlosow jesli nie masz doswiadczenia i odpowiedniego narzedzi, bo inaczej zmasakrujesz modelke. Ty wlosy sa ladne. Tak na przyszlosc - wlosy lepiej ogarnac tak by podczas robienia zdjecia wygladaly mozliwie jak nalepiej - IMHO to jest ta czesc ktora najtrydniej sie poprawia pozniej.

    Tomek
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  6. #6
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: RafS - no to zaczynamy

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    1. Zazdraszczam modelki - sliczna buzia i w ogole.
    2. W zasadzie nic... aaa pytanko obrabiasz foty jak i w jakim progsie?
    3. Oczy nie wiadomo czy ostre czy nie, bo kompresja skutecznie zezarla detale, tak samo we wlosach. Ale wydaje mi sie ze oczy sa ostre.
    4. Nie wiem co apz mial na mysli piszac "doczesz", ale IMHO nawet nie tykaj wlosow jesli nie masz doswiadczenia i odpowiedniego narzedzi, bo inaczej zmasakrujesz modelke. Ty wlosy sa ladne. Tak na przyszlosc - wlosy lepiej ogarnac tak by podczas robienia zdjecia wygladaly mozliwie jak nalepiej - IMHO to jest ta czesc ktora najtrydniej sie poprawia pozniej.

    Tomek
    Myślałem o tym co się dzieje nad uszami.
    Białka nie są białe tęczówki niepodostrzone, rzęs nie widać a powinny nadawać wyraz oczom, okalać je, podkreślać. Przecież wiesz Tomku o czym ja piszę, Ty to widzisz.
    Najgorsze jest to , że jak zrobisz fajny portret to myślisz , że już masz z głowy - a to dopiero początek roboty - potem jest postprodukcja od kilkunastu minut do godziny na fotę.
    Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 28.02.12 o 23:41
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: RafS - no to zaczynamy

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Myślałem o tym co się dzieje nad uszami.
    Białka nie są białe tęczówki niepodostrzone, rzęs nie widać a powinny nadawać wyraz oczom, okalać je, podkreślać. Przecież wiesz Tomku o czym ja piszę, Ty to widzisz.
    Pozdrawiam AP.
    Wiem wiem, ale... to, ze rzes nie widac to wina kompresji IMHO, uciekly gdzies szczegoly, albo modelka nie ma AZ takich rzes by bylo je widac, albo tak sie ulozyly, ze tez moze nie byc widac. Na sile dorysowywac nie ma co, bo skutek moze byc odwrotny od oczekiwanego. Modelka ma taka "swietlista" urode, ze szkoda by cos przesadzic. Ewentualnie moze te rzesy doczernic, skontrastowac bardziej.
    Bialka wydaka mi sie OK - przynajmniej sam bymchyba juz ich nie tykal, teczowki moze deczko by dodac troche glebi... ale niewiele. Jak na pierwszy portret to bardzo OK jest. No i to co zauwazyles, sie dziewczyna skrzywila za bardzo

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria

    Odp: RafS - no to zaczynamy

    @Thomasso:
    1) dziękuję w imieniu modelki, ale już jej nikomu nie oddam;p
    2) Co do obróbki, to testuje Photoshop Elements, bo w sumie jak wystarczy to jest tani i będzie na liście zakupów, to akurat zdjęcie chyba właśnie w tym, tzn. wywołane w Adobe Camera Raw i potem lekko podostrzone oczy i tyle chyba.
    3) oczy lekko podostrzone jak wspomniałem w Elements, ale nie wiem czy wystarczająco ostre, bałem się przesadzić(wybrałem to narzędzie z palety i lekko "pomalowałem" ostrością
    4) wydaje mi się, że tego chyba bym nie potrafił zrobić, natomiast trzeba było o to zadbać przed zdjęciem, to moja wina, bo jak włosy były ok, to ja coś z ustawieniami lamp i czasów się męczyłem, to jest jedno z ostatnich zdjęć w sesji i wtedy już mogły nie być idealne.

    Dzięki za uwagi,

    bardzo cenne przede wszystkim 2 rzeczy, ustawienie ramion(jeśli dobrze zrozumiałem, linia pozioma powinna być) po drugie poprawienie włosów przed zdjęciem.

    pozdrawiam, Rafał
    czasami mniej znaczy więcej..

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: RafS - no to zaczynamy

    U mnie jakos nierownie rozowo, modelinka fajna

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  10. #10
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: RafS - no to zaczynamy

    fajne światło, modelka też...dodaj więcej

Podobne wątki

  1. Dobra zaczynamy:)
    By spike123 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11.02.11, 17:36
  2. No to zaczynamy
    By Gringo1984 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 1.06.10, 10:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.