Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Olympus C-750 - pierwszy raz!

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Okolice wawy
    Posty
    28
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Olympus C-750 - pierwszy raz!

    No wlasnie ... kupilem dzis Olympusa C-750 ... myslicie, ze dobrze zrobilem???

    Pierwszy problem to brak instrukcji polskiej ... moze ktos pomoze ???
    Poki co wiecej problemow brak ...
    ... acha, no wlasnie moze ktos podzieli sie z jakimi problemami spotykal sie na poczatku.
    To bedzie wielce pomocne dla mnie !

    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    131
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Witaj Zed
    Co do instrukcji to polecam poszperać na forum są podane linki zarówno do angielskiej instrukcji jak i do polskiej ALE ta po polsku jest to instrukcja do 740 praktycznie niczym się nie różniąca od 750.
    Co do problemów..ja ich osobiście nie miałam, może poza tym, że po wyłączeniu aparatu i ponownym jego włączeniu znikały moje ustawienia...ale to trzeba ustawic w menu..SETUP...ALL RESET...należy przełaczyć na OFF....
    Wpisz w wyszukiwarkę nazwę aparatu a wyskocza ci wszystkie posty na temat tego aparatu polecam i życzę miłego użytkowania
    Zenit 12XP , Nikon D70 w końcu jest

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Okolice wawy
    Posty
    28
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    dzieki Ewcia
    dobrze, ze znajduja sie ludzie, ktorzy chca pomoc
    pozdrawiam

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Okolice wawy
    Posty
    28
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    jeszcze jedno pytanie
    nie wiecie, czy w c750 mozna ustawic aby automatycznie "obracal" zdjecia robione w pionie ???

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    131
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Chyba nie można dopiero ja w tym programie Camedia Master obracam zdjęcia , ale na potrzeby obejrzenia zdjęcia na ekranie LCD - naciska sie na guzik AEL/cos tam ale nie wiem czy tak się potem te zdjęcia ściągają do Camedia Masters

    Pozdrawiam
    Zenit 12XP , Nikon D70 w końcu jest

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Powiem tak: Automatycznie nie da sie zrobic zeby obracalo, bo OLY nie ma takiej funkcji jak np Canon G3 ( i inne) - AUTO DIRECTION.
    Jezeli przyciskiem AEL obrocisz sobie zdjecie na podgladzie w aparacie, to Camedia obroci zdjecie sama (w EXIF zostanie zapisana informacja o tym), ale np w ACDSee juz nie obroci automatycznie bo informacja z EXIF'a jest zrozumiala tylko pod CAMEDIA (moze inny rodzaj informacji)
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Okolice wawy
    Posty
    28
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    no dobra ... w sumie to juz powoli zaczynam nawet rozumiec menu tego aparatu wiec chyba nie bedzie tak najgorzej ...

    ... a jedno jeszcze pytanko co do funkcji panorama.
    Wszystko mi sie udaje, zdjecia sie lacza, tylko widze je w dosc slabej jakosci. W bardzo slabej jakosci. No nie wiem, moze przez to, ze efekt koncowy, ktory widze na ekranie jest mocno zmniejszony ...

    postanawiam wiec zapisac zdjecie ... zapisuje w Camedii w jej folderze samples/panorama ... a na czym polega problem ??? Otoz nie moge znalezc tego zdjecia w zadnym miejscu na twardzielu. (Instalacja programu standardowa), tak abym mogl otworzyc go np. w IrfanView lub czym kolwiek innym ...

    Innymi slowy ... gdzie Camedia zapisuje np. swoje albumy, lub wlasnie zdjecia zapisane w funkcji panorama.

    Mozecie sie smiac ale to pierwszy raz kiedy nie moge znalezc plikow na dysku.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    hehe, mialem ten sam problem (ze znalezieniem zdjec). Mozna go rozwiazac na 2 sposoby:

    1. Jezeli masz Camedie 4.1 to otwierasz ja i z glownego menu na dole po lewej jest OPTIONS, i jest tam zakladka My Albums, mozesz tam podac swoje miejsce docelowe.

    2. Pliki Twoje sa w katalogu domyslnie:

    C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\OLYMPUS\Camedia Master 4\Album

    Jest to katalog ukryty domyslnie tzn. katalog Dane Aplikacji i przez to wszystkie znajdujace sie w nim.

    Powodzenia, jak jeszcze jakies pytania to wal, chociaz czesto pomaga opcja SZUKAJ
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Okolice wawy
    Posty
    28
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    vodnik ... no uzywalem "szukaj" ... tylko w zyciu nie pomyslalem jak mozna stworzyc program zakladajacy foldery w ukrytych katalogach

    ... no tu sie chlopaki z Olympusa nie postarali.

    kolejny problem z glowy

    acha ... poniewaz topic tego post'u jest dosc ogolny pozwole sobie spytac o kolejna rzecz.

    a mianowicie zdjecia nocne ... wiem, ze pewnie ksiazki mozna o tym pisac ... ale bylbym wdzieczny gdybyscie podzielili sie ze mna swoimi doswiadczeniami w tej materii.

    mam na mysli oczywiscie konkretne ustawienia ... a ja sprobuje zrobic dubla i zobaczyc co bedzie.

    w galerii tej strony zamiescilem jedna fotke (Praha - noca), ktora udalo mi sie zrobic na HP735 ... ale wyglada to wcale nie zaciekawie.

    Mam nadzieje, ze Olek rozlozy HP na lopatki.

    Pozdrawiam i dzieki raz jeszcze.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Arras
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    311
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zed
    ... a jedno jeszcze pytanko co do funkcji panorama.
    Wszystko mi sie udaje, zdjecia sie lacza, tylko widze je w dosc slabej jakosci. (...)
    Camedia jako narzędzie do tworzenia panoram definitywnie odpada... to nieudolne łączenie zdjęć i tyle... do panoram służą inne programy:

    http://olympus.hat.pl/?s=news&id=38dzial=3

    http://olympus.hat.pl/?s=news&id=39dzial=3

    Powodzenia!
    C750&C720 + cla4/UV/sva-20/sm128/xD256 + wyzwalacz do C720/C725 + zasilacz

Podobne wątki

  1. [Fotografuj.pl] Olympus E-PM1 - PEN Mini po raz pierwszy
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.02.11, 08:11
  3. Mój pierwszy raz
    By Shadok in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23.03.09, 17:19
  4. pierwszy raz
    By gufi25 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18.10.07, 23:55
  5. Olympus C-55 (5500) - pierwszy test w sieci
    By Leyo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.03.05, 13:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.