Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

  1. #51
    Jd
    Gość

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    mleka dorośli pić nie muszą a to co pić mogą i lubią to u Ciebie jest tańsze

    A w temacie obiektywu - jest świetny, poniekąd kultowy ale 1500 złociszy to jest trochę kasy bez względu jak by ją na fajki przeliczać. Można też inaczej - to równowartość dwóch Sigm 19/2,8. Czy 20stka jest warta o tyle więcej od Sigmy? to bardzo indywidualna ocena...
    I w tym sęk Pomińmy przy tym atut wielkosci obiektywu . Za cene 20mm Panasa mamy prawie 19 i 30 mm Sigmy.

  2. #52
    | OlyJedi Awatar ciukacz
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    bydzia
    Posty
    193
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    ale chyba widzialy galy co braly ? to nie jest przeciez tani system bo konkurencji i rynku wtornego jeszcze nie ma.
    kto potrzebuje swiatlo to kupi a reszta cech jest imo drugorzedna...

  3. #53
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    I w tym sęk Pomińmy przy tym atut wielkosci obiektywu . Za cene 20mm Panasa mamy prawie 19 i 30 mm Sigmy.
    Lumix jednak znacznie jaśniejszy, jak ktoś jasności nie potrzebuje to pewnie Sigmy są rozsądniejszym wyborem, ale wówczas znów jest niezły kit.
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    A w temacie obiektywu - jest świetny, poniekąd kultowy ale 1500 złociszy to jest trochę kasy bez względu jak by ją na fajki przeliczać.
    Doszliśmy niestety do meritum - zabawa w fotografię tania nie jest, a siła nabywcza naszych wypłat jest nieporównywalnie niższa niż mieszkańców wielu innych krajów.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #54
    Jd
    Gość

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Do kogo te gały ? Wiem co kupiłem i co mnie czeka. Jak nie miał bym kasy to kupiłbym sobie "małpkę" za 200-300 zł. Ale nie chcę tez byc jeleniem i płacic za cos co nie jest warte ceny jaka trzeba za to dać.

    Karol - wiem , wiem , wiem. Jak coś jest naprawdę dobre to musi kosztować. Ale czy wszystko co kosztuje jest aż tak dobre ?
    Ostatnio edytowane przez Jd ; 9.07.12 o 19:02

  5. #55
    | OlyJedi Awatar marek7001
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Posty
    905
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Moim skromnym zdaniem obiektyw jest ok. Nie bawiłbym się w różne abera cośtam. Główny duży plus za światło 1.7 i ostrość, tego się trzymajmy. Drogi... troszkę może być taniej ale jest rynek wtórny i można kupić taniej. Ja już przestrzeliłem dwie sztuki, jedna kupiłem u nas na forum za 1000zł. a drugą za 1200zł. z gwarancja.
    Dla mnie warto wydania tych pieniążków i to szkiełko będę polecał każdemu z m43
    Były: 3 Canony PS, 2 Lumixy FZ, 2 Olympusy E-System /14-54II, 40-150/, Nikon D5000 /18-105/, E-PL2, E-PL3, E-PL5 /14-42, 14-150,12-50, 40-150, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, Nokia LUMIA 920, 930 GOLD, LG G4, G5,G6, G7, Huawei P30 Pro jest ​Huawei Mate 50 Pro
    Galeria Olympusclub: http://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=21795




  6. #56
    | OlyJedi Awatar ciukacz
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    bydzia
    Posty
    193
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Do kogo te gały ? Wiem co kupiłem i co mnie czeka. Jak nie miał bym kasy to kupiłbym sobie "małpkę" za 200-300 zł. Ale nie chcę tez byc jeleniem i płacic za cos co nie jest warte ceny jaka trzeba za to dać.
    jakbym mial omd to f1,7 nie byloby mi az tak potrzebne.
    moze poczekaj i kup jak potanieje ? (zamiast biadolić )

  7. #57
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Może pogodzę
    Sigma 30/1,4 z dużego 4/3
    Pracuje świetnie z dużym i małym systemem. Ma fantastyczne światło. Jest ostra od 1,4 w mikro i trochę mniej w dużym systemie.
    Jest świetna do panoram, do kopalni, do jaskini, do moich cerkiewek, do kościołów - śluby, komunie itp.
    Ktoś niedawno napisał, że to były jego najgorzej wydane pieniądze na to szkło. Ja twierdzę wręcz przeciwnie - to szkło, z tym światłem i mimo tej wielkości jest warte tych pieniędzy.
    Na zakończenie tych peanów dodam silnik ultradźwiękowy i doskonałą jakość optyczną
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #58
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Bodzip,

    Ciesz sie poki mozesz, mam bardzo niemile doswiadczenia z tym szklem, a mialem ich pare, faktycznie po kalibracji u Rendaszki brzytew i zrywa kaptur (ale tylko on musi to zrobic), natomiast zdarzaja sie jakies jaja, ze sie np samo rozkalibruje, albo straci ostrosc na brzegach

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

Podobne wątki

  1. Panasonic GH1 problem z odwzorowaniem barwnym.
    By Morg in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.09.11, 06:42
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 4.09.11, 16:48
  3. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49
  4. aberacja chromatyczna
    By adacho1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.07.03, 12:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.