Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    @ Mirek54

    Ostro mnie połajałeś, ale przeżyję
    Tylko, albo ja źle do tematu wprowadziłem albo nie zrozumiałeś o co mi chodzi.

    Nie napisałem nigdzie że wspomniany obiektyw jest zły bądź niewystarczający dla amatora. Napisałem tylko, że w połączeniu z PENami czasami daje (niepożądane) efekty, których na korpusach od Panasonica by nie było. Tyle i tylko tyle.

    Jest to pewien problem. Wystarczająco zauważalny by o nim mówić i by o nim pamiętać przy robieniu zdjęć, ale też nie aż tak duży by sugerować wyrzucenie obiektywu i zastąpienie go czymś z czerwoną kropką.

    A całość wątku zmierza do myśli z postu Jasanda: Panasonic i Olympus - wspólny bagnet nie jest jednoznaczny ze wspólnym systemem.

    I na koniec wracam do myśli z pierwszego postu - chciałbym zobaczyć dwa zdjęcia z tego obiektywu ale jedno z Pena a drugie z korpusu Panasonica - z tego samego ujęcia, na tych samych ustawieniach. Na ile korekcja programowa pomaga.

  2. #12
    Jd
    Gość

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Źle sie wyraziłem - chodziło mi o to ,że kupując cyfraka trzeba dokupić program za minimum 1.500 zł oczywiscie tylko raz a nie do każdego aparatu . Co sie tyczy programów dostepnych w zestawie na płycie przy zakupie aparatu to nie tak do końca. Niektórzy daja tylko programy do ściagania zdjęc z aparatu i ich przegladania na PC. Jak chcesz obrabiac to musisz kupic osobny program.

    ---------- Post dodany o 09:35 ---------- Poprzedni post był o 09:30 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Takie jest zycie.Ja tez bardziej mysle o swojej rodzinie jak sasiada z przeciwka.Jak myslisz?Jesli pojdziesz do sklepu Panasonika chcac nabyc aparat to sprzedawca bedzie Ci polecac i chwalic szkla Olympusa bo mocowanie pasuje?Chyba,ze w MM tam to nawet kosiarke do trawy polecaja jako golarke
    Sprzedawca widzac amatora powinien uprzedzic go o mozliwych problemach,dodatkowych kosztach.Tak jest napewno w szanujacych sie sklepach gdzie kupujacy jest wyzej ceniony niz dzienny utarg.
    Tylko gdzie taki sklep teraz znajdziesz? Musiałby tam pracowac świetnie obeznany w temacie maniak fotografii. Ale długo by sie nie uchował bo spadły by obroty i zyski.

  3. #13
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie ma takiej konieczności. Można używać darmowego oprogramowania producenta. Ale jak ktoś chce mieć lepiej, może kupić np. Lightrooma. Nie do każdego aparatu - wystarczy, że kupi takie oprogramowanie raz. Z innymi aparatami też będzie działać



    Ten obiektyw zachowuje się dokładnie tak samo, niezależnie od puszki, do jakiej go podepniesz. To zachowanie samych puszek się różni - jedne korygują, inne nie. Ale dotyczy to tylko jpegów. W rawach nie ma znaczenia - tutaj znaczenie ma program, jakiego używasz.



    Jeśli mowa o jpegach, to tak.
    Janie_S. Wyjmij sobie tę płytkę co ją dostałeś z aparatem i pokonasz większość problemu... (A jak nie masz - ściągnij sobie darmowego OVieviera na nr seryjny aparatu.)

    Jak będę się wybierał do lokalnej stolicy - powinienem mieć już EPL-1 i G1, zrobię coś do porównania. Mój problem polega na tym , że ja tych jpg-ów w zasadzie nie oglądam., chyba że lepię jakąś panoramę z reki.

    Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 15.02.12 o 11:07
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #14
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Czyli prawda jest naga. Każdy sobie rzepke skrobie. Panas programowo koryguje niedoskonałośc optyki ale tylko dla swoich puszek a Olek dla swoich. Więc niech nikt nie pisze ,ze jest tyle szkieł do systemu m43. Bagnet jest tylko wspólny, a reszte każdy klepie pod siebie.
    A źródło powyższego to?
    Ja spytałem Panasa i... i jest jak jest. Nic nie zapowiada zmiany tego faktu.
    Jeszcze raz: suma plusów dodatnich jest wciąż większa niż suma plusów ujemnych; np. używany E-PL1 + 20/1.7 = power/pocket zestaw za małe pieniądze (nie chcę napisać za grosze lub za darmo bo mam na forum wiernego cenzora -> pozdro )

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Czyli do kazdego aparatu dopłacic co najmniej 1.500 zł ?
    Ponieważ nie mogę rozdać punktów czy reputacji, z tego miejsca wielki szacun!!! dla Mirek54 za posty # 6 i 8.
    Nie nie musisz wydawać 1500; jak pisał epi Adobe robi to z automatu, w tle. 13 i 14 lutego, jako amator miałeś promocję (thx Adobe ) i mogłeś kupić zestaw PSE10 i PRE10 za EUR 77.

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Nie - bo ten sam obiektyw dopiety do Panasa zachowuje sie poprawnie.
    Na moim EPL1 również zachowywał się poprawnie; założenia systemu mówią o korekcji geometrycznej schowanej w sofcie szkła elektronicznego (nie liczymy Voitków, SLR Magic'ów czy tej makrówki 1:5 z Japonii). Reszta to ficzery poszczególnych producentów, co więcej moja obecna blekota (PL25/1.4) takiej korekcji nie ma i jest zielono poza ostrością... Więc kiedy Oly zadecyduje OK, teraz i my wykorzystamy TruePic do korekcji CA, wtedy będzie działać i na LumixG.

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Czyli sprawdza sie mój wywód z poczatku tego postu , że jak puszka i szkło bedzie tego samego producenta to problemu nie bedzie?
    Niestety, ale nie, LumixG plus PanaLajki też tej korek-ty/cji nie dają.

    ---------- Post dodany o 10:11 ---------- Poprzedni post był o 10:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Tylko gdzie taki sklep teraz znajdziesz? Musiałby tam pracowac świetnie obeznany w temacie maniak fotografii. Ale długo by sie nie uchował bo spadły by obroty i zyski.
    Niekoniecznie, nawet w B&H tak jest, ale - imho mowa o bardzo starych, małych sklepikach.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Nie traktuj tego personalnie do siebie.
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    @ Mirek54

    Ostro mnie połajałeś, ale przeżyję
    Tylko, albo ja źle do tematu wprowadziłem albo nie zrozumiałeś o co mi chodzi.
    Ach nie czytasz wszystkiego w poscie tylko to co Ci podpadnie
    Zrozumialem dokladnie,napewno.Ty tez to wiesz tylko nie wiesz jak wybrnac jeszcze.Jednak juz powoli inni wskazuja kierunek problemu,juz wiemy,ze trza dolozyc do ceny aparatu na cos co aparatem nie jest
    Za kilka stron watka ktos napisze ze jednak jestesmy pokrzywdzeni bo za malo zarabiamy a wszystko jest za drogie,tam u nich jest latwiej ,taniej,lepiej,wygodniej.
    Juz ktos napisal ze sklepu z fachowa obsluga nie ma( jest u mnie za rogiem)
    Przed chwila rozmawialem z zona(prawdziwa amatorka fotograficzna)odpowiedziala mi tak-oddaj do zakladu ,niech zrobi odbitki,niech beda ladne i kolorowe,i niech bedzie na nich wyraznie wszystko widac.Jak beda brzydkie kolory to juz wiecej tam nie dawaj.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Janie_S. Wyjmij sobie tę płytkę co ją dostałeś z aparatem i pokonasz większość problemu... (A jak nie masz - ściągnij sobie darmowego OVieviera na nr seryjny aparatu.)
    Rada o tyle nierealna że oprogramowanie Olympusowe jest Windows-Only. Próbowałem przez Wine instalować ale nie pracowało stabilnie. Nadzieja w DarkTable'u czy UfRAWie.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Jak będę się wybierał do lokalnej stolicy - powinienem mieć już EPL-1 i G1, zrobię coś do porównania.
    Jestem bardzo niecierpliwy zobaczyć wyniki z góry dziękuję

    ---------- Post dodany o 14:33 ---------- Poprzedni post był o 14:11 ----------

    @ Mirek54

    Myślę że trochę upraszczasz. Czy to że "profesjonaliści" uznali że ww obiektyw produkuje wystarczająco śliczny obrazek, zabrania mówić o zaobserwowanych problemach? Ja wiem, są obiektywy które dają "kolorki" w znacznie większym natężeniu, ale czy pozwala mówić o tym obiektywie jak o idealnym?

    Wymagasz (post 8 ) od sprzedawców w sklepach by informowali kupców - amatorów o potencjalnych problemach, a tu na Forum, kwestionujesz prawo do wyrażania opinii o zaobserwowanych niekorzystnych zjawiskach. Może od razu trzeba było napisać "może i są tam jakieś niedoskonałości ale w całościowej ocenie nie są one warte roztrząsania"? Byłoby krótko, zrozumiale i na temat.

    niemniej dziękuję i za ten głos w dyskusji.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta


    @ Mirek54

    Myślę że trochę upraszczasz.
    Chyba nie.Potraktowalem sprawe tak ,ze ty jestes amatorem(sam tak zaznaczyles) a ja zabawilem sie w sprzedawce z malego sklepu,ktoremu Twoje amatorstwo jest bardziej bliskie niz utarg ze sprzedanego nastepnego "grata"Napewno przy kuflu piwa bysmy sobie wiecej powiedzieli,jednak u mnie pisanie jednym palcem wywoluje konwulsje,dlatego staram sie pisac krotko,byc moze zbyt krotko.

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Napewno przy kuflu piwa bysmy sobie wiecej powiedzieli,
    Świat jest mały więc może kiedyś
    Może się za bardzo czasami upieram przy swoich poglądach, ale w gruncie rzeczy chętnie słucham ludzi których doświadczenie, wiedza i umiejętności zasługują na szacunek.

    pozdrawiam

    Jan

  9. #19

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Pytanie podsumowujące całą powyższą wymianę zdań:
    Czy dla amatora który nie będzie wywoływał RAWów zakup naleśnika od Panasonica ma sens, jeśli naleśnik od Olympusa jest tańszy o 1/3 i nie ma aberracji chromatycznej?

  10. #20
    Jd
    Gość

    Odp: Panasonic 20/1,7 + Pen = aberacja (problem rzeczywisty czy wydumany?)

    Do togo doszedł banding na wysokich ISO w OM-D E-M5.

Podobne wątki

  1. Panasonic GH1 problem z odwzorowaniem barwnym.
    By Morg in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.09.11, 06:42
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 4.09.11, 16:48
  3. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49
  4. aberacja chromatyczna
    By adacho1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.07.03, 12:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.