Strona 3 z 72 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 717

Wątek: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

  1. #21
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

    Ładny, wygląda na kawał klocka z tym body, a gdyby E-M5 nie miał gripów to już zupełnie czad. Ale ja chcę sample!
    BTW - jaką średnicę filtrów ma to szkło?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #22
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    jaką średnicę filtrów ma to szkło?
    Spoko (nie wiem), ale widać, że jest moc - obstawiam fi67
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

    A tak trochę z innej beczki, czy Panasonic zamierza wypuścić coś konkurencyjnego wobec tego obiektywu? Bo tak jak patrzę na rozwój systemu, to przez pierwsze dwa lata właśnie Panasonic był liderem w optyce m4/3 (45, 20, 8, 14 kolejność może niekoniecznie chronologiczna) a Olympus był z tyłu (tylko 17stka). Również w zoomach u Panasonica było lepiej.

    Po ostatnich premierach Olympusa (12 i 45) Panasonic jakby lekkiej zadyszki dostał, a teraz jeszcze te dwie, bardzo efektowne zapowiedzi...

    Owszem, mówi się o 12-35 i 35-100 które mogą być hitem ale co ze stałkami? Ta 75-tka to IMO taki "Olkowy okręt flagowy", co Panaconic na to? ustąpi pola?

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

    Stawiam na 55, może 58. Przy 67 wystawałby poza korpus.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    A tak trochę z innej beczki, czy Panasonic zamierza wypuścić coś konkurencyjnego wobec tego obiektywu?
    Panasonic jakby lekkiej zadyszki dostał, a teraz jeszcze te dwie, bardzo efektowne zapowiedzi...
    Owszem, mówi się o 12-35 i 35-100 które mogą być hitem ale co ze stałkami? Ta 75-tka to IMO taki "Olkowy okręt flagowy", co Panaconic na to? ustąpi pola?
    1. Konkurencyjne do 75/1.8 może być - imho - tylko 75/1.2, 75/1.8OIS czy 100/2.0OIS czyli szanse są znikome.
    2. Panas nie dostał zadyszki tylko zakochał się w polskich słodyczach i zaprojektował "kasztanki" czyli dual kit X, bez tych szkieł, to co ciągnie sprzedaż Lumixów czyli NOWA seria GF w kicie wyglądała... śmiesznie.
    3. Stałki są dla... to na właśnie te zumy czekają niecierpliwie panowie "buntownicy" - zrobieni (ani widu ani słychu o ef-s 15/2.0 czy 35/1.8 ) w Rebela i ci, którzy nie chcą wszędzie targać D700
    4. Panasonic nie powinien ustępować tylko uzupełnić system b. mocną optycznie Leicą (zer0 programowej korekcji optyki) makrówką - 100/2.8 OIS i wtedy byłbym w duuużej ****

    Widać, że Oly robi dwie linie szkieł: srebrne i reszta. To samo Panas: Leica i reszta. Do tego Voitek... nie mam żadnych wątpliwości, że każda linia kiedyś będzie miała wszystkie kluczowe ogniskowe, ale póki co muszą bronić system nie walczyć. Jeśli mówimy o obronie to warto dokopać konkurencji puszczając pozostałe dwa naleśniki: 9-10/2.8-4 i 40/2.5-2.8 oba z super szybkim AF i z kompatybilną w obie strony programową korekcją- wtedy będą mogli powiedzieć: OK, nasze 75/1.8 jest duże, ale jak chcesz małe mamy i takie: 9/4, 14/2.5, 17/2.8, 20/1.7 i 40/2.8; jeśli kogoś to będzie ograniczać to powinien kupić XZ-2.
    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 9.02.12 o 10:42
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

    Kurde, gietrzy, przeczytałem 3 razy posta Twojego i nie rozumiem przynajmniej połowy tego co napisałeś :/ kto to są ci buntownicy? i dlaczego piszesz raz o współdziałaniu w obronie systemu zamiast rywalizacji a zaraz potem o dokopywaniu?

    IMO to Panasonic z Olympusem są jednak dla siebie "konkurencją" Owszem bagnet ten sam, ale już całkowicie inne podejście do tematu stabilizacji i to co mnie boli - brak korekcji CA w zestawach korpus + obiektyw od różnych producentów.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

    Przepraszam.

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    kto to są ci buntownicy?
    Użytkownicy Canona EOS serii 300D i nowszych, w konfiguracjach ef-s kitowych.

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    dlaczego piszesz raz o współdziałaniu w obronie systemu zamiast rywalizacji a zaraz potem o dokopywaniu?
    Dokopywaniu czyli ucieczce KONKURENCJI czyli wiadomo komu. Olympus szkłami 60/75 właśnie umacnia system, to samo Panas swoimi 12-35 i 35-100.

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    IMO to Panasonic z Olympusem są jednak dla siebie "konkurencją" Owszem bagnet ten sam, ale już całkowicie inne podejście do tematu stabilizacji i to co mnie boli - brak korekcji CA w zestawach korpus + obiektyw od różnych producentów.
    Jako użytkownik korpusów obu firm i osoba zakochana w obrazku EPL1 również mnie to boli, tym bardziej, że z oficjalnych źródeł nie wygląda to najlepiej; przypomnę: "...we don't have the data... it's a political issue..." - jednak przyznać muszę, że brak tejże korekcji wyjątkowo razi tylko w przypadku jednej bardzo rzadko (viva la Samyang) spotykanej kombinacji a mianowicie korpus Olka plus fisz Panasa.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta

    Jako użytkownik korpusów obu firm i osoba zakochana w obrazku EPL1 również mnie to boli, tym bardziej, że z oficjalnych źródeł nie wygląda to najlepiej; przypomnę: "...we don't have the data... it's a political issue..." - jednak przyznać muszę, że brak tejże korekcji wyjątkowo razi tylko w przypadku jednej bardzo rzadko (viva la Samyang) spotykanej kombinacji a mianowicie korpus Olka plus fisz Panasa.
    Mi z kolei przykrą fioletową niespodziankę zrobił kilka razy 20/1,7 podpięty do E-P1 Szkło wszak uważane przez wielu za bliskie ideału.

    Nie wiem jak jest z aberacjami w drugą stronę czyli z podpinaniem Olympusowych szkieł do Panasoniców. Dlatego, mam taką nadzieję że tytułowa 75-tka będzie dobrze "sama w sobie" skorygowana bez uciekania się do programistycznych stuczek

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    ...
    3. Stałki są dla... to na właśnie te zumy czekają niecierpliwie panowie "buntownicy" - zrobieni (ani widu ani słychu o ef-s 15/2.0 czy 35/1.8 ) w Rebela i ci, którzy nie chcą wszędzie targać D700
    ...
    Nie rozumiem tego wywodu . W Rebelu jest tani 35/2 (28/1,6 w 4/3), 15/2,5 faktycznie nie ma (nie wiem skąd Ci się 2 wzięło), za to jest metalowy, szybki i świetny optycznie 85/1,8 za 1500zł i używki w stanie "igła" za 1100-1200. Jest też podobne 100/2. Olkowe 75/1,8 to tylko 94/2,25 w Rebelu, a cena pewnie będzie z kosmosu. Dlaczego ktoś miałby się czuć oszukany? D700, to zupełnie inna bajka. Chyba nie brakuje tych, co lubią go targać .

  10. #30
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: M.Zuiko Digital 75mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie rozumiem tego wywodu .
    Przykro mi. Chodziło mi (z grubsza), że potencjalni nabywcy ef-s dual kitów/legendarnej marki nie zdają sobie sprawy, że w sumie oprócz 17-55IS firma nie ma nic fajnego do zaoferowania, brutalnie (brak jakichkolwiek jasnych szkieł ef-s) forsując opcję FF.
    Resztę wywodu skasowałem bo to ani nie miejsce ani nie czas (to już za mną; nie kupię nawet kalkulatora od tej firmy).

    (Głównie do mod'ów): z mojej strony EOT.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.