Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 77 z 77

Wątek: FL-600R nowa lampa systemowa

  1. #71
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: FL-600R nowa lampa systemowa

    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Ale co ma się potwierdzać? Przecież pisałem że działa...

    Lampa FL600 może sterować innymi lampami (jako master) oraz równocześnie być źródłem błysku w czwartej grupie.
    Sorki za mój sceptycyzm, ten model tak ma

    fajnie że działa, myślę, że kiedyś rozważę zakup tej lampy
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  2. #72
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    170
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: FL-600R nowa lampa systemowa

    Ostatnio dokonałem ciekawego doświadczenia: otóż odpalałem 600R + 36R za pomoca lampki dołaczanej do E-PM2 i sprawdzałem zasięg. Doświadczenie prowadzeone na świeżym powietrzu w ładny słoneczny dzień. Lampki stały obok siebie na podstawkach, ustawione na ten sam kanał w tej samej grupie. Taki sam poziom naładowana aku. Lampka na sankach aparatu była skerowana bezpośrednio w migające jako slave 36R + 600R. Co stwierdziłem, po około 15 metrach w linii prostej 36R przestała odbierać sygnał i błysk się nie wyzwalał. Natomiast 600R dalej odpalała. Musiałem odejść jeszcze dobre 5 metrów, co było już całkiem daleko, aby przestała odpalać. Ot taka ciekawostka - kto by się spodziewał Dodam tylko ze smutkiem, że podczas późniejszej sesyjki z żoną, zawiał wiatr, 600R z parasolem dostało wiatru w żagle, całość się przewróciła na parasol, niestety sanki 600R nie wytrzymały przeciążenia i pękły w połowie. Ufam, że serwis to naprawi. Możecie łączyć się z mną w bólu

  3. #73
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: FL-600R nowa lampa systemowa

    Sie łączę....
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  4. #74
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: FL-600R nowa lampa systemowa

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Sie łączę....
    Również boleję...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #75
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: FL-600R nowa lampa systemowa

    Trzeba solidnie dociążać statywy, albo czekać na bezwietrzną pogodę.
    Mam nadzieję, że zdjęcia się udały
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  6. #76
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: FL-600R nowa lampa systemowa

    Cytat Zamieszczone przez thedoc Zobacz posta
    Ostatnio dokonałem ciekawego doświadczenia: otóż odpalałem 600R + 36R za pomoca lampki dołaczanej do E-PM2 i sprawdzałem zasięg. Doświadczenie prowadzeone na świeżym powietrzu w ładny słoneczny dzień. Lampki stały obok siebie na podstawkach, ustawione na ten sam kanał w tej samej grupie. Taki sam poziom naładowana aku. Lampka na sankach aparatu była skerowana bezpośrednio w migające jako slave 36R + 600R. Co stwierdziłem, po około 15 metrach w linii prostej 36R przestała odbierać sygnał i błysk się nie wyzwalał. Natomiast 600R dalej odpalała. Musiałem odejść jeszcze dobre 5 metrów, co było już całkiem daleko, aby przestała odpalać. Ot taka ciekawostka - kto by się spodziewał Dodam tylko ze smutkiem, że podczas późniejszej sesyjki z żoną, zawiał wiatr, 600R z parasolem dostało wiatru w żagle, całość się przewróciła na parasol, niestety sanki 600R nie wytrzymały przeciążenia i pękły w połowie. Ufam, że serwis to naprawi. Możecie łączyć się z mną w bólu
    wiem, że to była dawno, ale również współczuję.
    no, ale opowiadaj...
    udało Ci się z tego wybrnąć, lampka sprawna?
    e-pl3

  7. #77
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Panowie, poproszę o pomoc bo coś mi nie styka z moją pamięcią Mianowicie, bardzo długo nie używałem mojej fl600r. Pamiętam, że zeszłej zimy, gdy używałem jej w pomieszczeniach to podpięciu do stopki aparatu bezpośrednio dawała się przełączyć w tryb manualny i sam mogłem pokrętłem na lampie ustawiać jej siłę. Z tego co pamiętam, by wyzwalać tę lampę manualnie nie musiałem przechodzić w tryb RC. Kurcze i teraz mam zagwozdkę bo po podłączeniu do body muszę wpierw włączyć tryb RC by lampa w ogóle odpalała ze stopki ale wtedy nie daje się ona przełączyć w tryb M sama z siebie i musze w dość skomplikowany sposób sterować siłą błysku przez menu w aparacie. Mam nadzieję, że mi pomożecie bo za chiny ludowe nie pamiętam jak to było wcześniej, że jednak lampa odpalała jako pełny manual...

Podobne wątki

  1. E-510 awaria i nowa lampa
    By Asmodeus in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16.10.09, 19:13
  2. duży softbox.. na lampę błyskową systemową
    By sanminen in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.07.09, 22:04
  3. Nikon D-40 - odświeżony Nikkor - nowa mini lampa
    By C+ in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 21.12.06, 15:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.