Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: E-400 - lustro

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-400 - lustro

    Jestem w trakcie rozgryzania E-400. Zaciekawiła mnie opcja w aparacie "lustro automatycznie podniesione" lub "wyłączone". Do czego to jest wykorzystywane i kiedy ? W samej instrukcji
    żadnej wzmianki o tej opcji już nie ma.
    tagrab

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Przy dłuższych czasach naswietlania - jak jest opcja włączona to przy ustawieniu wyzwalacza na 2s lustro się podnosi - mijaja dwie sekundy - robione jest zdjęcie - lustro opada.

    Zmniejsza to drgania aparatu.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    To w ogóle E-400 ma taką opcję?
    W swoim nie znalazłem takiej możliwości, a czasem przydałaby się

    Jedyna opcja co do podnoszenia lustra to na czas czyszczenia matrycy

  4. #4
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    opcja nazywa się Anti-Shock i chyba jest w każdej lustrzance olka.
    pzdr
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    tagrab-w którym miejscu instrukcji jest wzmianka o wstępnym podnoszeniu lustra? Nie mogę tego namierzyć. Jak szanowni użytkownicy oceniacie pracę lustra w E400? Dla mnie w sam raz-lubię takie lekkie kopnięcie, mnie to nie przeszkadza, choć uczciwie powiedzmy mogło być lepiej wytłumione. Sam aparat idealny w użyciu, lekki,oj będzie moim przyjacielem na ładnych kilka lat. Automatyczny balans bieli sprawdza się naprawdę rewelacyjnie.Dzisiejsza sesyjka w Krakowie potwierdza klasę tego aparatu-wszystkie zdjęcia/232/ ostre, doskonałe kolorystycznie i co dla mnie ważne nie czułem dyskomfortu z powodu braku gripa, uszko zaczepu paska w najmniejszym stopniu mi nie przeszkadzało. Pozdrawiam wsystkie koleżanki i kolegów olympusowców.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Don Pedro:

    zapodałbyś jakieś foty z tego E-400... na polemikę w temacie E-400 nie licz, bo ten sprzęt mają 2-3 osoby na forum i wszystkie zaczynają przygodę...

    jeśli lustro kopie, to źle to wróży stosowaniu czasów granicznych wobec braku stabilizacji.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Re: E-400 - lustro

    Cytat Zamieszczone przez tagrab
    Jestem w trakcie rozgryzania E-400. Zaciekawiła mnie opcja w aparacie "lustro automatycznie podniesione" lub "wyłączone". Do czego to jest wykorzystywane i kiedy ? W samej instrukcji
    żadnej wzmianki o tej opcji już nie ma.
    Jedyny fragment instrukcji, który pasuje do cytatu to "lampa automatycznie podnoszona" lub "wyłączone".
    Jeżeli wszystkie Olki mają funkcję wcześniejszego podnoszenia lustra, to może w E400 jest połączona z którymś z programów tematycznych?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Skoro widzę tu użytkownika E-400, to jak kolego MichalS oceniasz pracę lustra? Moim zdaniem nieco za mocno kłopie, ale szybkostrzelność jest niezła-próby na szybko jadących samochodach na trasie BB-Katowice wypadły bardzo dobrze, powiem nieskromnie, że stojacy obok mnie na próbach kolega z Canonem już tak nie był zadowolony ze swojego 350D/ostrośc na AF-C Canona to czysty przypadek/ Mój Olek strzelał na ostro, oczywiscie kłapiąć lustrem, jednak nie powodowało to nieostrości. Mam analoga Pentaxa MZ-30 i wytłumienie jego lustra to raj, istna przyjemność. E-400 oceniam mimo wad, wielokrotnie na tym forum rozstrząsanych bardzo wysoko, praca tym body jest przyjemnościa, sterowanie po krótkiej wprawie bajecznie łatwe i co najważniejsze odwzorowanie do ISO 400 na najwyższym poziomie. To idealny aparat w podróż lub na rower a i zaszpanować też może.Pozdrowienia.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Don Pedro
    Skoro widzę tu użytkownika E-400, to jak kolego MichalS oceniasz pracę lustra? Moim zdaniem nieco za mocno kłopie, ale szybkostrzelność jest niezła-próby na szybko jadących samochodach na trasie BB-Katowice wypadły bardzo dobrze, powiem nieskromnie, że stojacy obok mnie na próbach kolega z Canonem już tak nie był zadowolony ze swojego 350D/ostrośc na AF-C Canona to czysty przypadek/ Mój Olek strzelał na ostro, oczywiscie kłapiąć lustrem, jednak nie powodowało to nieostrości. Mam analoga Pentaxa MZ-30 i wytłumienie jego lustra to raj, istna przyjemność. E-400 oceniam mimo wad, wielokrotnie na tym forum rozstrząsanych bardzo wysoko, praca tym body jest przyjemnościa, sterowanie po krótkiej wprawie bajecznie łatwe i co najważniejsze odwzorowanie do ISO 400 na najwyższym poziomie. To idealny aparat w podróż lub na rower a i zaszpanować też może.Pozdrowienia.
    Trudno się niezgodzić z Kolegą

    Lustro trochę szarpie, ale bez przesady, nie jest gorzej niż Zenicie.
    Niestety nie mogę użyć bezpośrednich odniesień do innych aktualnie dostępnych lustrzanek. Fociłem kilkoma kompaktami, a wcześniej miałem i mam Olka C-745 i to on przekonał mnie do tej marki

    Dając takie krótkie porównanie E400 vs C745:
    + zdecydowanie większa dynamika zdjęc. W C745 często musiałem się godzić albo niebieskie niebo, albo naturalna zieleń łąki. Teraz zdjęcia z słonecznych plenerów dają odczucie tej ilości światła, na kompie wyglądają nawet lepiej niz w rzeczywistości
    + szybkość zoom'u i AF. C745 zoom'ował sam i trochę powoli, teraz zoom manualny, ale jak szybko! AF nawet na kitowych obiektywach działa sporo szybciej. A tak niechciany 40-150(4-5.6) jak mu dać światła to ostrzy szybciej niż 14-45.
    + jakość optyczna zdjęć. Naprawdę trudno znaleźć aberację, i trzeba szukać na zdjęciach pod tym kątem, nie wyłazi tak jak w C745 przy dłuższej ogniskowej
    + szybkość menu i zapisu zdjęć też jest o klasę wyższa

    Minusy (zawsze jakieś są )
    - chyba najczęściej wymieniany, to ten brak gripa. Nie jest to wielka wada, a raczej kwestia przyzwyczajenia. Tyle się o tym pisze, że można dostać fobii na tym punkcie. Pożyczyłem "świeżemu" Koledze aparat na 1/2 godz. i powiedział, że ma fajną obudowę. Zgodzę się jednak że mogłoby być lepiej
    - czas pracy na aku. W C745 wkładałem 4*2500mAh i tydzień z głowy. Teraz w tzw. trybie wycieczkowym 1ład/1dzień.

    A tak w ogóle, to kupiłem E400 po dłuższych analizach. Potem zacząłem wczuwać się w różne opinie a forach i trochę dołować się, ale zawsze jak porobię zdjęć to przekonuję się ponownie do tego modelu

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Sporo powiedziano na temat E-400, ale wypowiadali się głównie tzw. wirtualni użytkownicy, tym bardziej cieszy mnie jako praktycznie użytkującego ten aparat wypowiedz MichalS też posiadającego ów aparacik. Biorąc pod uwagę dzisiejszą cenę to nawet przy wkraczających na rynek E410 i E510 polecam ten aparat z czystym sumieniem zwłaszcza wszystkim liczącym się z każdym groszem-po prostu E400 może się podobać i gwarantuje swoimi możliwościami wszystkim chcącym sie rozwijać fotografom-amatorom solidny warsztat. Wszystkim posiadaczom E400 można zadedykować słowa piosenki:"róbmy swoje" i Panie i Panowie E400 to brzmi dumnie! Zachęcam, choć nie jestem jak niektórzy "starym wygą" na tym forum do dzielenie się uwagami na temat E400 przez użytkowników/ sadząc po sprzedaży troche nas już jest/. Pozdrawiam-zadowolony z Olka E-400.

Podobne wątki

  1. om-2 lustro nie wraca
    By grizz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22.03.11, 19:45
  2. Jakie lustro ?
    By smis in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21.03.08, 20:34
  3. Lustro w serii E-xxx
    By MAF in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20.03.08, 12:06
  4. Pierwsze lustro...
    By Sapphiron in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 7.08.07, 22:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.