Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: popRAWka - Nowy Regulamin konkursu

Moderator Tester | OlyJedi Awatar Saboor
    Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    233
    Galeria klubowicza

popRAWka - Nowy Regulamin konkursu

popRAWka

to konkurs skierowany do wszystkich, mających inne wizje danego kadru, bądź też posiadających umiejętności jego €žnaprawy€ czyli usunięcie defektów. popRAWka ma charakter tak zabawy jak i edukacji (bardziej doświadczeni mają okazję dokształcić "Młodych").
    Do obróbki pliku ORF, można stosować jakikolwiek bądź edytor, obsługujący ten format.

Regulamin:

Każdy z uczestników wysyła jeden obrobiony plik (własną nie powtarzalną wizję kadru) z zamieszczonego pliku ORF do przygotowanej w pierwszym poście edycji, galerii konkursowej. Konkurs posiada cztery rodzaje edycji:

• nasze wizje -> tu puszczamy wodze fantazji, i zachowując pierwszoplanowe elementy kadru, bądź elementy główne(nie zawsze są pierwszoplanowe) tworzymy własne wizje kadru. Jako jedyna edycja ta dopuszcza dodawanie efektów np. woda, lustro, płomień, promienie świetlne itp.

• naprawiamy -> naszym zadaniem jest przywrócenie świetności, RAW-om, które się spsuły, skanom starych fotografii, a€“ to wyższy poziom, nie tylko retusz ale i pełna restauracja kadru. W tym wypadku obowiązuje zachowanie 100% zawartości zdjęcia w zdjęciu i zmiana czy usunięcie jakiegokolwiek elementu kadru jest niedopuszczalne.

• czy umiemy lepiej -> to chyba najtrudniejsze i najbardziej ograniczające pole manewru. Tu zadaniem naszym jest, przy zachowaniu pełni wartości przekazu kadru, pokazanie jego naj€žlepszej strony€ np. makro, portret czy akt.

• klasyka -> to najbardziej popRAWkowa edycja, tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki. Zachowanie zawartości kadru min. 50%. W tej edycji dopuszcza się konwersję do B&W, sepii, czy innego monokoloru.

Rodzaj edycji będzie określony nad kadrem przeznaczonym do obróbki

Autor wysłanego pliku RAW do popRAWki ma prawo wybrać rodzaj edycji, a także wykluczyć lub dodać ograniczenia w obróbce , które w danej edycji obowiązują. W razie wątpliwości czy dana praca nie wykracza poza dozwolony rodzaj obróbki w danej edycji, decyzję rozstrzygającą o dopuszczeniu pracy podejmuje autor RAW-a. Jeśli autor RAW-a nie wybierze rodzaju edycji, taką decyzje podejmie prowadzący (także w razie wątpliwości o dopuszczeniu pracy do konkursu).

1. Po ukazaniu się pliku do pobrania w formacie RAW
    uczestnik ma 7 dni na wysłanie swojej pracy na adres: poprawka.andtor2@gmail.com
    2. Wysyłając plik , zamiast nazwy zdjęcia wpisujemy swój Nick
    4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia.
    A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami (nie dotyczy edycji nasze wizje)
    B - Nie przycinamy więcej niż 15-20% (nie dotyczy edycji nasze wizje)
    C - Nie dorysowujemy elementów. (nie dotyczy edycji nasze wizje)
    D - Nie dodajemy ramek (nie dotyczy edycji nasze wizje)
    5. Każda edycja konkursu trwa 14 dni. W szczególnych przypadkach, osobnym postem w wątku każdej z edycji, konkurs może zostać przedłużony.
    6. Od momentu ukazania się galerii z pracami zaczynamy głosowanie, na które przeznaczone jest 5 dni
    A - W przypadku remisu będzie 3 dniowa dogrywka.
    7. Firma Olympus Polska sp. z o.o. nie odpowiada w żaden sposób za ten konkurs!
    8. Praca dodawana do konkursu jest wymiaru: 1200 pix dłuższy bok (w poziomie).
    A - Jeśli dłuższy bok pracy jest w pionie lub praca jest w kwadracie wówczas stosujemy rozmiar 1080 pix
    B - Staramy się aby praca nie przekraczała wagi 1 MB, oraz usuwamy dane EXIF

edit andtor2: dodano punkt 4. D
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 18.04.17 o 19:29 Powód: rozmiar pracy
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    233
    Galeria klubowicza

Odp: Założenia edycji popRAWkowych

Jak widzę sporo "duszyczek" się pogubiło, w gąszczu popRAWkowych edycji, regół, tego co można
    a czego nie.
    popRAWka w jednym się nie zmieniła to edycja: Nasze wizje-> tu tak jak poprzednio, można sobie
    szaleć do woli, byle w granicach dobrego smaku.
    Pozostałe dwie edycje, Zostały prze zemnie wymyślone i dodane jako, hm...
    powiedzmy "premiowe"
    czy umiemy lepiej-> adresowana jest do tych, którzy po prostu lubią wyciskać z RAW'a siódme poty, jak to bardzo trafnie opisał
    Cytat Zamieszczone przez mirek54
    Ja zrozumialem to tak,ze nie domalowujemy,nie likwidujemy,tylko wyciagamy z rawa ile mozna i jak najlepiej.
    Wiem, wiem, tyle jest różnych tłumaczeń retuszu. Tu jednak obowiązuje jedna: opisana prze zemnie, a przełożona
    z polskiego na nasze przez mirek54, i tego będziemy się trzymać-pazurami.
    Teraz edycja
    Naprawiamy-> tutaj zajmujemy się tylko albo może aż, restauracją zdjęcia i mam nadzieję, że to pojęcie jest
    dla wszystkich jasne, prawda?

Regulamin i moje opisy to nie kierat ograniczający, a zbiór definiujący konkursy, aby nie wkradł się chaos.
    Wychodzę z założenia: "jedni lubią musztardę inni grabie", stąd tyle możliwości zabawy zdjęciami, i sprawdzenia
    własnych umiejętności.
    Bawcie się dobrze i grzecznie
    Pozdrawiam
    Saboor
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|

Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    233
    Galeria klubowicza

Odp: Założenia edycji popRAWkowych

Kolejne zamiany regulaminu popRAWki.

Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    233
    Galeria klubowicza

Odp: popRAWka - Nowy Regulamin konkursu

Poprawiono pkt.4 p pkt. A i C

Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    233
    Galeria klubowicza

Odp: popRAWka - Nowy Regulamin konkursu

W przygotowaniu: FotoSzopka - edycja dla najbardziej pojechanych pomysłów.